Popis hotela
Termíny a ceny

Čínska mozaika

01.09. - 10.09. Vybrať iný termín
-5%
2 189 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Peking • Veľký čínsky múr • Xi´an • Luoyang • kláštor Shaolin • Suzhou • Tongli • Šanghaj

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
13.10. - 22.10.2019
9 nocí
2 133,48 €
13.10. - 22.10.2019
9 nocí
2 133,48 €
29.3. - 7.4.2020
9 nocí
2 170,28 €
29.3. - 7.4.2020
9 nocí
2 096,68 €
29.3. - 7.4.2020
9 nocí
2 096,68 €

Informácie o vízach

vízum do Číny (cca 80 EUR - zabezpečuje CK FIRO-tour)

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy s prestupom do Pekingu.


2. deň: prílet do Pekingu, po ceste do hotela zastávka pri olympijskom štadióne známom ako Vtáčie hniezdo. V prípade skoršieho príletu, časť programu v hlavnom meste. Typická večera na privítanie - pekingská kačica. Nocľah.


3. deň: výlet k Veľkému čínskemu múru, prechádzka po stavbe zaradenej do novodobých divov sveta, cestou návšteva jadeitovej dielne. Popoludní návšteva areálu Letného paláca s najväčšou cisárskou záhradou v Číne. Návrat na nocľah. Fakultatívne možnosť predstavenia v Pekinskej opere (nie je nutné spoločenské oblečenie).


4. deň: návšteva najväčšieho námestia na svete - Námestie nebeského pokoja, prehliadka cisárskeho komplexu Zakázaného mesta a Chrámu nebies. Podľa časových možností návšteva miestneho trhu. Po večeri transfer na stanicu a prejazd vlakom do Xi`anu. Nocľah vo vlaku v 4-lôžkovom kupé.


5. deň: po príchode do historického mesta Xi`an transfer do hotela na raňajky, potom výlet do Lingtongu s prehliadkou preslávenej Hlinenej armády - cca 6000 terakotových figúr bojovníkov v životnej veľkosti viac ako 2000 rokov starých, objavených v roku 1974. Po obede odjazd späť do Xi' anu a návšteva starých mestských hradieb. Na večeru miestna špecialita "ravioli hotpot". Nocľah.


6. deň: celodenná prehliadka Xi`anu s návštevou pagody Divokej husy a Veľkej mešity, prechádzka po moslimskej štvrti. Transfer na stanicu a popoludní prejazd vysokorýchlostným vlakom (až 300 km/h) do Luoyang, historického cisárskeho sídla. Transfer do hotela, nocľah.


7. deň: návšteva komplexu jaskýň Longmen (Dračej skaly) - jednej z najslávnejších starovekých sochárskych nálezísk v Číne. Potom výlet do kláštora Shaolin, ktorý sa preslávil výučbou zenbuddhismu a aj ako vynikajúca škola bojových umení, podľa legendy sa tu zrodilo umenie kung-fu. Transfer do Zhengzhou, nocľah.


8. deň: transfer na stanicu a odchod rýchlovlakom do Suzhou (cca 5 hodín, obedový balíček so sebou), starobylého mesta známeho predovšetkým svojimi nádhernými vodnými záhradami, prezývaného "Benátky Orientu". Po príchode návšteva záhrady Master of Net, prechádzka pozdĺž kanála v starom meste. Nocľah.


9. deň: pokračovanie v prehliadke Suzhou - návšteva záhrady Lingering a továrne na spracovanie hodvábu. Po ceste do Šanghaja návšteva "vodného mesta" Tongli, kde 49 kamenných mostov rôznych štýlov spojuje 7 ostrovov tvorených 15 riekami a 5 jazerami. Krátka prechádzka po kanále. Príjazd do Šanghaja. Nocľah.


10. deň: celodenná prehliadka Šanghaja, dopoludnia jeho starej časti, záhrady Yuyuan s krásnymi pavilónmi a bonsajmi, chrámu Jadeitového Budhu a nábrežia Bund. Popoludní prehliadka moderných častí mesta, oblasti Pudong a návšteva TV vysielača Oriental Pearl Tower, s výškou 468 m bol do roku 2007 najvyššou budovou v Číne. Večer akrobatická show. Nocľah.


11. deň: podľa letových časov individuálne voľno, transfer na letisko a odlet s prestupom do Prahy (možnosť príletu až nasledujúci deň).


12. deň: prílet do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

plná penzia

Čítať viac

Poznámky

Pri kúpe zájazdu je nutné ihneď uviesť čísla pasov cestujúcich. V Číne sa s veľkým predstihom kupujú lístky na vlakové spoje a nákup je možný len na základe čísla pasu, ktorým sa potom cestujúci aj na staniciach preukazuje.

Hodnotenia klientov: 4.6 / 6