Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Čínska mozaika

29.03. - 07.04. Vybrať iný termín
2 279 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Peking • Veľký čínsky múr • Xi´an • Luoyang • kláštor Shaolin • Suzhou • Tongli • Šanghaj

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
29.3. - 7.4.2020
9 nocí
2 359,00 €
29.3. - 7.4.2020
9 nocí
2 279,00 €
29.3. - 7.4.2020
9 nocí
2 279,00 €
27.4. - 6.5.2020
9 nocí
2 359,00 €
27.4. - 6.5.2020
9 nocí
2 359,00 €

Informácie o vízach

vízum do Číny (cca 80 EUR - zabezpečuje CK FIRO-tour)

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy s prestupom do Pekingu.
2. deň: prílet do Pekingu, po ceste do hotela zastávka pri olympijskom štadióne známom ako Vtáčie hniezdo. V prípade skoršieho príletu, časť programu v hlavnom meste. Typická večera na privítanie - pekingská kačica. Nocľah.
3. deň: výlet k Veľkému čínskemu múru, prechádzka po stavbe zaradenej do novodobých divov sveta, cestou návšteva jadeitovej dielne. Popoludní návšteva areálu Letného paláca s najväčšou cisárskou záhradou v Číne. Návrat na nocľah. Fakultatívne možnosť predstavenia v Pekinskej opere (nie je nutné spoločenské oblečenie).
4. deň: návšteva najväčšieho námestia na svete - Námestie nebeského pokoja, prehliadka cisárskeho komplexu Zakázaného mesta a Chrámu nebies. Podľa časových možností návšteva miestneho trhu. Po večeri transfer na stanicu a prejazd vlakom do Xi`anu. Nocľah vo vlaku v 4-lôžkovom kupé.
5. deň: po príchode do historického mesta Xi`an transfer do hotela na raňajky, potom výlet do Lingtongu s prehliadkou preslávenej Hlinenej armády - cca 6000 terakotových figúr bojovníkov v životnej veľkosti viac ako 2000 rokov starých, objavených v roku 1974. Po obede odjazd späť do Xi' anu a návšteva starých mestských hradieb. Na večeru miestna špecialita "ravioli hotpot". Nocľah.
6. deň: celodenná prehliadka Xi`anu s návštevou pagody Divokej husy a Veľkej mešity, prechádzka po moslimskej štvrti. Transfer na stanicu a popoludní prejazd vysokorýchlostným vlakom (až 300 km/h) do Luoyang, historického cisárskeho sídla. Transfer do hotela, nocľah.
7. deň: návšteva komplexu jaskýň Longmen (Dračej skaly) - jednej z najslávnejších starovekých sochárskych nálezísk v Číne. Potom výlet do kláštora Shaolin, ktorý sa preslávil výučbou zenbuddhismu a aj ako vynikajúca škola bojových umení, podľa legendy sa tu zrodilo umenie kung-fu. Transfer do Zhengzhou, nocľah.
8. deň: transfer na stanicu a odchod rýchlovlakom do Suzhou (cca 5 hodín, obedový balíček so sebou), starobylého mesta známeho predovšetkým svojimi nádhernými vodnými záhradami, prezývaného "Benátky Orientu". Po príchode návšteva záhrady Master of Net, prechádzka pozdĺž kanála v starom meste. Nocľah.
9. deň: pokračovanie v prehliadke Suzhou - návšteva záhrady Lingering a továrne na spracovanie hodvábu. Po ceste do Šanghaja návšteva "vodného mesta" Tongli, kde 49 kamenných mostov rôznych štýlov spojuje 7 ostrovov tvorených 15 riekami a 5 jazerami. Krátka prechádzka po kanále. Príjazd do Šanghaja. Nocľah.
10. deň: celodenná prehliadka Šanghaja, dopoludnia jeho starej časti, záhrady Yuyuan s krásnymi pavilónmi a bonsajmi, chrámu Jadeitového Budhu a nábrežia Bund. Popoludní prehliadka moderných častí mesta, oblasti Pudong a návšteva TV vysielača Oriental Pearl Tower, s výškou 468 m bol do roku 2007 najvyššou budovou v Číne. Večer akrobatická show. Nocľah.
11. deň: podľa letových časov individuálne voľno, transfer na letisko a odlet s prestupom do Prahy (možnosť príletu až nasledujúci deň).
12. deň: prílet do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
cena za odlet z Viedne na vyžiadanie

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

plná penzia

Čítať viac

Poznámky

Pri kúpe zájazdu je nutné ihneď uviesť čísla pasov cestujúcich. V Číne sa s veľkým predstihom kupujú lístky na vlakové spoje a nákup je možný len na základe čísla pasu, ktorým sa potom cestujúci aj na staniciach preukazuje.

Hodnotenia klientov: 4.6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}