Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Lisabon, Porto - letecké víkendy

17.10. - 21.10.
Vybrať iný termín
Cena
772 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
17.10. - 21.10.2018
4 noci
17.10. - 21.10.2018
4 noci
17.10. - 21.10.2018
4 noci
17.10. - 21.10.2018
4 noci
Lisabon • Porto • Sintra/Cabo da Roca

Program zájazdu

1. deň: prílet do Lisabonu, transfer do hotela, nocľah.
2. deň: po raňajkách odjazd do západnej štvrti Belém s množstvom pamiatok UNESCO, prehliadka najvýznamnejších z nich - kostola a kláštora sv. Jeronýma. Návšteva najznámejšej lisabonskej cukrárne s ochutnávkou zákuskov Pastel de Belém, ktorý je tak slávny, že sa v celom Portugalsku pečú jeho napodobeniny. Ďalej prejazd k Belémskej veži - najfotografovanejšia pamiatka Lisabonu, a Pamätníku objavitelia. Panoramatická prechádzka cez slávne lisabonské námestie. Pešia prechádzka po námestí Rossio cez dolné mesto Baixa. Možnosť obedu v tradičnej portugalskej reštaurácii. Po obede prejazd slávnou historickou električkou do najstaršej štvrti Alfama. Po ceste vdýchneme atmosféru lisabonských úzkych uličiek s domami s typickými balkonkem, vyzdobenými kachličkami azulejos a kvetinami. Na vyhliadke Slnečnej brány sa nám otvorí pohľad na rieku Tejo a tajomné ulice Alfamy. Prechádzka k najstaršej lisabonskej katedrále Sé a k vyhliadke Sv. Lucia. Návrat do hotela, nocľah.
3. deň: po raňajkách odchod do metropoly severného Portugalska, druhého najväčšieho mesta v Portugalsku - Porta, ktorého centrum je celé na zozname pamiatok UNESCO. Našu prehliadku začneme u významnej katedrály Sé, ktorá sa týči na kopci Penaventoza. Prechádzka povedie až k Burzovému palácu a kostolu sv. Františka s fascinujúcou barokovou výzdobou. Potom budeme môcť obdivovať najromantickejšiu časť mesta - promenádu ​​Ribeira pri brehu rieky Douro. Potom sa vydáme na protiľahlý breh cez slávny most Luís I. do Vila Nova Gaia na degustáciu portského vína. Návrat späť do Lisabonu a nocľah.
4. deň: po raňajkách možnosť fakultatívneho výletu do rozprávkového mestečka Sintra, miesta, kde si portugalskí králi stavali svoje letné sídla a ktoré má veľké množstvo pamätihodností a príjemnú mikroklímu. Voľno v historickom centre s možnosťou ochutnávky typického koláča z kozieho syra. Návšteva Kráľovského paláca (UNESCO), prejazd po starej ceste na najzápadnejší mys kontinentálnej Európy - Cabo da Roca, panoramatická plavba pozdĺž západného pobrežia cez Cascais, niekdajšej rybárskej dediny, dnes mondénneho letoviska. Návrat do Lisabonu a voľné popoludnie (ponúka sa prehliadka areálu EXPO so slávnym Oceanáriom a úchvatnou modernou architektúrou). Individuálne návrat do hotela, nocľah. (Tento deň sa tiež ponúka možnosť usporiadať tradičnú večeru s hudobným programom Fado).
5. deň: raňajky, transfer na letisko, odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, za príplatok večere
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR