Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Grand tour Portugalskom s kúpaním na Algarve

30.09. - 10.10.
Vybrať iný termín
Cena
1 305 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
30.9. - 10.10.2018
10 nocí
1 305,48 €
30.9. - 10.10.2018
10 nocí
1 305,48 €
Lisabon • Sintra • Cabo da Roca • Cascais •Nazaré • Tomar • Fátima • Coimbra • Porto • Bom Jesus do Monte • Citania de Briteiros • Guimaraes • Batalha • Óbidos • Cromleque dos Almendres • Évora • Reguengos de Monsaraz • Monsaraz • Algarve

Program zájazdu

1. deň: prílet do Lisabonu, transfer do hotela, individuálne voľno, večera, nocľah v Lisabone.
2. deň: po raňajkách odchod do západnej lisabonskej štvrti Belém s množstvom pamiatok UNESCO, prehliadka najvýznamnejších z nich – kostola a kláštora sv. Jeronýma (vstup v cene), ktoré sú skvostným príkladom manuelskej architektúry. Návšteva najznámejšej lisabonskej cukrárne s ochutnávkou zákusku Pastel de Belém (v cene), ktorý je tak slávny, že sa v celom Portugalsku pečú jeho napodobeniny. Ďalej prejazd k Belémskej veži - najfotografovanejšej pamiatke Lisabonu a Pamätníku Objaviteľov. Panoramatická jazda cez slávne lisabonské námestia. Pešia prechádzka okolo krásneho námestia Rossio a cez dolné mesto Baixa, kde sa skrývajú Elevadory Gloria a Santa Justa, ktoré mieria na okúzľujúce vyhliadky. Možnosť zorganizovať spoločný obed v tradičnej portugalskej reštaurácií, kde pripravujú najobľúbenejšiu rybu - Bacalhau. Po obede jazda slávnou historickou električkou č. 12 do pôvodnej maurskej štvrti Alfama. Po ceste vdýchneme atmosféru lisabonských úzkych uličiek s domami s typickými balkónikmi vyzdobenými kachličkami azulejos a kvetinami. Na vyhliadke Slnečnej brány sa nám otvorí výhľad na rieku Tejo a tajomné ulice Alfamy. Zídeme ku najstaršej lisabonskej katedrále Sé, vyhliadke Sv. Lucie a potom sa opäť vrátime nevyspytateľnou historickou električkou do Baixy. Neskôr popoludní voľno na individuálne prehliadky (hrad sv. Juraja, kláštor sv. Vincenta, múzea, galérie a i.); večer návrat do hotela, večera, nocľah v Lisabone.
3. deň: po raňajkách výlet do miest, kde si portugalskí králi stavali svoje prepychové letné sídla - rozprávkové mestečko Sintra s množstvom pamätihodností a príjemnou mikroklímou prírodného parku. Voľno v historickom centre s možnosťou ochutnávky typického koláčiku z kozieho syra. Návšteva Kráľovského paláca (UNESCO, vstup v cene), ktorý je slávny pre svoje kónické komíny a krásne kachličky azulejos. Prejazd po starej ceste na najzápadnejší mys kontinentálnej Európy – Cabo da Roca, panoramatická jazda pozdĺž západného pobrežia cez Cascais, niekdajšej rybárskej dediny, dnes mondénného letoviska. Návrat do Lisabonu a voľné popoludnie (ponúka sa prehliadka areálu EXPO so slávnym Oceanáriom a úchvatnú modernú architektúru). Návrat do hotela, večera, nocľah v Lisabone.
4. deň: raňajky, odchod do pôvodnej rybárskej dedinky Nazaré, zastávka na pútnickej vyhliadke Sítio, fakultatívne možnosť obeda v reštauráciou s miestnymi rybími špecialitami. Prejazd do templárského mesta Tomar s návštevou mystického Konventu Krista (UNESCO, vstup v cene), ktorý bol hlavným sídlom templárského rádu v Portugalsku. Voľno na obed. Na záver dňa návšteva jedného z najväčších mariánskych pútnických miest na svete - Fátima. Ubytovanie vo Fatime alebo okolí, večera, nocľah.
5. deň: po raňajkách prejazd do univerzitnej Coimbry, peší výlet centrom s návštevou historickej časti najstaršej portugalskej univerzity vr. slávnej Jánovej knižnice (UNESCO, vstup v cene), ďalej typickými uličkami, kde boli študenti ubytovávaní už v stredoveku, k románsko-gotickej katedrále Sé Velha, voľno na obed. Potom navštívime metropolu severného Portugalska – mesto Porto, jeho centrum je celé na zozname pamiatok UNESCO. Pešia prehliadka – od katedrály Sé k Burzovnému palácu a kostolu sv . Františka s fascinujúcou barokovou výzdobou. Na záver popoludnia individuálne voľno na promenáde Ribeira - najromantickejšej časti Porta, ktorá vyzýva k prechádzkam pozdĺž rieky. Možnosť jazdy loďkou Rabelo hlbokým údolím rieky Douro pod úžasnými portskými mostmi, ktoré sú dominantou mesta. Návrat do hotela, večera, nocľah.
6. deň: po raňajkách výlet do najsevernejšej provincie Minho. Prvá zastávka – pútnické miesto Bom Jesus do Monte, preslávené svojím barokovým schodiskom, pútnickým kostolom aj historickou lanovkou na vodný pohon, ďalej do jedného z najlepšie zachovaných osídlení z doby železnej, obývaných pôvodnými kmeňmi Kelt-Iberov - Citania de Briteiros. Ďalej prejazd do mesta Guimaraes, kde spoločne spoznáme pamätný hrad, kolísku portugalskej štátnosti , zídeme pozdĺž románskeho kostolíka a paláca vojvodov z Braganca do malebného centra Guimaraese so zvyškami hradieb, typickými uličkami, námestíčkami a zachovalou stredovekou atmosférou, voľno na obed. Presunieme sa do Vila Nova de Gaia, kde sa v pivniciach uchováva slávne portské víno a odkiaľ sú najkrajšie pohľady na mesto Porto a malebnú Ribeiru. Ochutnávka portských vín (zahrnuté v cene) v jednom z vyhlásených historických pivníc. Zvyšok popoludnia individuálne voľno. Presun do hotela, večera, nocľah.
7. deň: po raňajkách odchod späť do stredného Portugalska, kde navštívime kláštor Batalha (UNESCO, vstup v cene) – perlu manuelskej gotiky. popoludní presun do Óbidos – venného (od slova veno) mesta portugalských kráľovien s belostnými domčekmi porastenými buganvilleami, kaplnkami a kostolíkmi, hradom a prekrásnymi výhľadmi do krajiny. Mestečko je tiež preslávené višňovým likérom Ginja, ktorý si najlepšie vychutnáte z čokoládového poháriku. Potom prejdeme do provincie Alentejo, kde budeme môcť obdivovať Cromleque dos Almendres, ukryté v krajine korkových stromov, ktoré sú jedným z najrozsiahlejších zoskupení menhirov v Európe a pochádzajú z obdobia spred 6000 rokov. Ubytovanie, večera, nocľah.
8. deň: po raňajkách pešia prehliadka mesta Évora (UNESCO), hlavného mesta najväčšieho portugalského regiónu Alentejo. Prejdeme sa historickým centrom chráneným zachovalým prstencom hradieb - slávna kostnica pri kostole sv. Františka, katedrála Sé, slávny Rímsky chrám s koryntskými stĺpmi, voľno na obed, prejazd do mestečka Reguengos de Monsaraz, ochutnávka vyhlásených alentejských vín z miestnych odrôd (zahrnuté v cene zájazdu), neskoré popoludnie strávime na stredovekom hrade Monsaraz s výhľadom až do susedného Španielska. Potom sa presunieme na pobrežie atlantského oceánu do vyhláseného prímorského regiónu Algarve, ubytovanie, večera, nocľah.
9. deň: raňajky, individuálne voľno, večera, kúpanie.
10. deň: raňajky, individuálne voľno, kúpanie, večera. (Možnosť fakultatívneho výletu na najkrajšie miesta južného regiónu Algarve).
11. deň: raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko vo Fare, odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

30
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy, odlet z Viedne na vyžiadanie

Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, za príplatok večere
Zobraziť viac

Poznámky

V jesennom termíne je zájazd organizovaný v opačnom smere – prílet do Algarve, odlet z Lisabonu do Prahy. V prípade večerného príletu iba studená večera alebo večera formou balíčku.
Vstupy do objektov a pamiatok pri prehliadkach nie sú súčasťou ceny, pokiaľ nie je uvedené v texte cena zahŕňa.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR