Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Grand tour Portugalskom s kúpaním na Algarve

27.09. - 07.10. Vybrať iný termín
-8%
1 324 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Lisabon • Sintra • Cabo da Roca • Cascais • Óbidos • Nazaré • Fátima • Tomar • Aveiro • Costa Nova • Porto • Bom Jesus do Monte • Guimaraes • Vila Nova Gaia • Porto • Gondomar • Évora • Algarve

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
27.9. - 7.10.2020
10 nocí
1 323,88 €
27.9. - 7.10.2020
10 nocí
1 323,88 €
27.9. - 7.10.2020
10 nocí
1 323,88 €
27.9. - 7.10.2020
10 nocí
1 323,88 €

Program zájazdu

1. deň: prílet do Lisabonu, transfer do hotela, individuálne voľno, nocľah v Lisabone alebo v okolí.

2. deň: po raňajkách odchod do západnej lisabonskej štvrti Belém s množstvom pamiatok UNESCO, prehliadka najvýznamnejších z nich – kostola a kláštora sv. Jeronýma (vstup v cene), ktoré sú skvostným príkladom manuelskej architektúry. Návšteva najznámejšej lisabonskej cukrárne s ochutnávkou zákusku Pastel de Belém (v cene), ktorý je taký slávny, že sa v celom Portugalsku pečú jeho napodobeniny. Ďalej prejazd k Belémskej veži - najfotografovanejšej pamiatke Lisabonu a Pamätníku Objaviteľov. Panoramatická jazda cez slávne lisabonské námestia. Pešia prechádzka okolo krásneho námestia Rossio a cez dolné mesto Baixa. Možnosť obeda v tradičnej portugalskej reštaurácií. Po obede jazda slávnou historickou električkou  do najstaršej štvrti Alfama. Po ceste vdýchneme atmosféru lisabonských úzkych uličiek s domami s typickými balkónikmi vyzdobenými kachličkami azulejos a kvetinami. Na vyhliadke Slnečnej brány sa nám otvorí výhľad na rieku Tejo a tajomné ulice Alfamy. Zídeme ku najstaršej lisabonskej katedrále Sé, vyhliadke Sv. Lucie, večer návrat do hotela, nocľah. 

3. deň: po raňajkách výlet do miest, kde si portugalski králi stavali svoje prepychové letné sídla - rozprávkové mestečko Sintra s množstvom pamätihodností a príjemnou mikroklímou prírodného parku. Voľno v historickom centre s možnosťou ochutnávky typického koláčika z kozieho syra. Návšteva Kráľovského paláca (UNESCO, vstup v cene).  Prejazd po starej ceste na najzápadnejší mys kontinentálnej Európy – Cabo da Roca, panoramatická jazda pozdĺž západného pobrežia cez Cascais, niekdajšej rybárskej dediny, dnes moderného letoviska. Návrat do Lisabonu a voľné popoludnie (ponúka sa prehliadka areálu EXPO so slávnym Oceanáriom a úchvatnou modernou architektúrou). Návrat do hotela, nocľah.

4. deň: po raňajkách odchod do stredného Portugalska do mesta kráľovien - Obidos - s belostnými domčekmi porastenými bugenvíliami, kaplnkami a kostolíkmi, hradom a prekrásnymi výhľadmi na krajinu. Mestečko je preslávené višňovým likérom Ginja, ktorý si najlepšie vychutnáte z čokoládového pohárika. Prejazd do pôvodnej rybárske dediny Nazaré, zastávka na pútnickej vyhliadke Sitio, fakultatívne možnosť obeda v reštaurácii s miestnymi rybími špecialitami. Na záver dňa návšteva jedného z najväčších mariánskych pútnickych miest na svete - Fatima. Ubytovanie vo Fatime alebo okolí.

5. deň:  o raňajkách odchod do templárskeho mesta Tomar s návštevou mystického Konventu Krista (UNESCO, vstup v cene), ktorý bol hlavným sídlom templárskeho rádu v Portugalsku. Potom prejazd do mesta Aveiro, ktoré je prezývané ako "portugalske Benátky". Prechádzka centrom mesta pozdĺž slávnych kanálov a možnosť prechádzky na maľovaných lodiach Moliceiro za poznaním mesta. Voľný čas na obed. Prejazd k pobrežiu Costa Nova, ktoré je známe vďaka farebným pruhovaným domčekom , ktoré predtým slúžili ako doky - sklad pre rybárske náčinie. Voľno na pláži. Prejazd do mesta Porto, ubytovanie v meste Porto či okolí.

6. deň: po raňajkách výlet do najsevernejšej provincie Minho. Prvá zastávka – pútnické miesto Bom Jesus do Monte, preslávené svojím barokovým schodiskom, pútnickým kostolom aj historickou lanovkou na vodný pohon. Ďalej prejazd do mesta Guimaraes, kde spoločne spoznáme pamätný hrad, /v cene/kolísku portugalskej štátnosti, zídeme pozdĺž románskeho kostolíka a paláca vojvodov z Braganca do malebného centra Guimaraese so zvyškami hradieb, typickými uličkami, námestíčkami a zachovalou stredovekou atmosférou, voľno na obed. Návrat do Vila Nova Gaide ochutnávka portských vín (zahrnuté v cene) v jednej z vyhlásených pivníc - odkiaľ sú najkrajšie pohľady na Porto, zvyšok popoludnia individuálne voľno. Presun do hotela, nocľah.

7. deň: po raňajkách prehliadka metropoly severného Portugalska - Porta, ktorého centrum je celé na zozname pamiatok UNESCO. Pešia prehliadka - od katedrály Sé k burzovnému palácu a kostolu sv. Františka. Záver popoludnia individuálne voľno na promenáde Ribeira - v nejromantičnější časti Porta, ktorá láka na prechádzky pozdĺž rieky. Možnosť prechádzky loďkou Rabelo hlbokým údolím rieky Douro pod úžasnými portskými mostami. Prejazd do mesta Gondomar, kde navštívime jednu z najznámejších portugalských ručných dielní na výrobu filigránových umeleckých šperkov. Odchod do mesta Évora, nocľah v Evora či okolí.

8. deň: po raňajkách prehliadka mesta Évora (UNESCO), ktoré je hlavným mestom najväčšieho portugalského regiónu Alentejo. Prejdeme sa hlavným parkom, kde sa nachádza Manuelský palác, "umelé" ruiny, hlavné námestie Giraldo, slávna "korková" ulička 1. Mája, kde je veľa lákadiel na nákup typických portugalských suvenírov, a na konci prehliadky najdôležitejšie pamiatky - katedrála Sé a rímsky chrám s korintskými stĺpmi. Voľno na nákupy či občerstvenie a prejazd do Algarve. Ubytovanie v Algarve, večera, nocľah.

9. deň: raňajky, individuálne voľno, kúpanie, večera, nocľah.

10. deň: raňajky, možnosť fakultatívneho výletu na najkrajšie miesta južného regiónu Algarve /Silves/Lagos/Mys Sv. Vincenta + degustácia vína, večera, nocľah.

11. deň: raňajky, individuálne voľno do transféru na letisko, odlet do Prahy

Zmena programu je vyhradená. 

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

30
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy, odlet z Viedne na vyžiadanie

Čítať viac

Poznámky

V jesennom termíne môže byť zájazd organizovaný v opačnom smere - prílet do Algarve, odlet z Lisabonu do Prahy. Vstupy do objektov a pamiatok pri prehliadkach nie sú súčasťou ceny, pokiaľ nie je uvedené v texte "cena zahŕňa".

Polpenzia v hoteloch je možná iba pri najmenej 20 platiacich osobách. Klienti budú cca 1 mesiac pred odchodom informovaní, ak nebude možné polpenziu zaistiť.

Niektoré termíny môžu byť realizované na pravidelnej linke s prestupom. 

Minimálny počet účastníkov je 25.

Hodnotenia klientov: 5.8 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}