Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Veľký okruh Poľskom

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Varšava • Malbork • Gdaňsk • Sopoty • Gdyně • Poznaň • Wroclaw • Osvětim • Krakov

Program zájazdu

1. deň:  ráno odjazd do Poľska. Príjazd do Varšavy. Prejazd na hotel, ubytovanie a nocľah vo Varšave.

2. deň:  po raňajkách vás čaká poldenná prehliadka Varšavy – Staré mesto (zapísané na zozname UNESCO), Kráľovská cesta, Kostol sv. Kríža, Varšavské ghetto a kráľovské letne sídlo Łazienki. Poobede vás čaká prehliadka paláca Wilanów a priľahlého parku. Jedná sa o barokovú rezidenciu kráľa Jána III. Sobieskiho. Návrat na hotel, nocľah. Fakultatívne je možné ešte zabezpečiť prehliadku Kráľovského paláca, ochutnávku šampanského a Chopinovho koncertu v paláci Szustra alebo folklórnu večeru v miestnej reštaurácii.

3. deň:  po raňajkách odjazd cez Malbork do Gdaňska. V Malborku navštívíme zámok (zapísaný na zozname UNESCO), ktorý bol postavený v 13. - 15. storočí rytiermi  radu germánskych rytierov. V poobednajších hodinách ubytovanie a nocľah v Gdaňsku.

4. deň:  po raňajkách prehliadka trojuholníka miest Gdaňska, Sopot a Gdyne. Královská cesta v Gdaňsku zahrnuje návštevu radnice, Artušovho dvora, Neptúnové fontány. V Sopote budete mať jedinečnú možnosť sa prejsť po najdlhšom móle pri mori v Európe. Po prehliadke Gdyne nasleduje odjazd na ubytovanie a nocľah. Fakultatívne môžete využiť večeru pri hudbe, s miestnou kuchyňou v reštauráciii u Kaszuby alebo si môžete dopriať rybie špeciality.

5. deň:  raňajky a potom prejazd na sever do Poznane. Najskôr sa ale zastavíme v Toruni – historickom meste známom predovšetkým vďaka Mikolášovi Koperníkovi. Potom nasleduje transfer do Poznane, ubytovanie a nocľah.

6. deň:  po raňajkách prehliadka pamiatok v Poznani. Poznaň je známá predovšetkým organizovaním rôznych veľtrhov, ponúka krásne historické centrum s renesančnou radnicou. Prezriete si nádhernú Katedrálu na ostrove Tumski. Jedná sa o ostrov medzi dvomi vetvami rieky Warty v západnom Poľsku. Prehliadka katedrály a kráľovskej kaplnky vás určite očarí. Nasleduje transfer do Wroclawy na ubytovánie a nocľah.

7. deň:  raňajky a potom návšteva historického centra Wroclawy. Na ostrove Tumski navštívite námestie, radnicu, Aulu Leopoldina – jednu z najkrásnejších barokových hál v Poľsku, katedrálu Sv. Jána a historické budovy Centennial Hall (zapísaná na zozname Unesco) v Szcytnickom parku. Jedna z prvých železo-betónových dominant bola navrhnutá architektom Marxom Bergom a postavená v rokoch 1911 – 1913, kedy bolo mesto súčasťou Nemeckej ríše. Potom transfer z Wroclawy do Czestochovaubytovanie a nocľah.

8. deň:  po raňajkách nás čaká stretnutie s históriou a umením. Zamierime do Kláštora Pauline Jasna Góra, kde sa nachádza ikona Panny Márie – Čierna Madona. Navštívime tiež Pamätné múzeum v Osvienčime – Birkenau – najväčší nacistický vyhladzovací tábor. Presun do Krakova, ubytovanie a nocľah.

9. deň:  po raňajkách nás ča prehliadka Krakova. Staré námestie, kostol Sv. Márie so známym dreveným oltárom, mestské hodiny a nakoniec vápencová hora Wawel. Nachádza sa na ľavom brehu rieky Visly v nadmorskej výške 228 metrov nad morom. Behom tisíciek rokov poskytla táto hora útočisko pre ľudí, ktorí sa tu usadili ešte od dôb paleolitu. Predpokladá sa, že západné slovanské kmene Lechitianov (resp. Poliakov) začali žiť na hore Wawel už v 7. storočí. Behom poobedia potom uvidíte niečo, čo ste s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy pred tým nevideli, a to je exkurzia do soľnej jaskyne Wieliczka (zapísanej na zozname UNESCO). Večera. Nocľah.

10. deň:  po raňajkách odjazd späť do Českej republiky.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

doprava klimatizovaným autokarom
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR