Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Riga a Tallinn - predĺžené letecké víkendy

15.08. - 19.08.
Vybrať iný termín
Cena
661 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
15.8. - 19.8.2018
4 noci
15.8. - 19.8.2018
4 noci
15.8. - 19.8.2018
4 noci
15.8. - 19.8.2018
4 noci

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Rigy. Transfer do hotela a nocľah.
2. deň: po raňajkách pešia prechádzka pôsobivým historickým centrom Rigy, niekdajšieho hanzového mesta, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto sa vyznačuje výraznou secesnou architektúrou a množstvom pamiatok, ako je napríklad románska monumentálna katedrála, považovaná za najväčší kostol v pobaltských štátoch. Môžete sa prejsť cez Radničné námestie, uvidíte Metzendorffský palác, Múzeum okupácie Lotyšska či Pamätník slobody, ktorý bol postavený Karlis žiaľom medzi rokmi 1931-1935 a mal symbolizovať Lotyšsko ako mladý, slobodný a nezávislý štát. Iste sa vám bude páčiť kramárska ulica, Katedrálne námestie a Rižský hrad. Nocľah.
3. deň: Po raňajkách prejazd do estónskeho Tallinnu. Cestou zastávka v národnom parku Gauja, ktorému sa hovorí "Lotyšskej Švajčiarsko", a prehliadka hradu Turajda zo 13. stor. Časť prejazdu povedie pozdĺž Rigy zálivu. Príchod do Tallinnu, ubytovanie a individuálne voľno. Nocľah.
4. deň: po raňajkách prehliadka hlavného mesta Estónska, Tallinnu. Hlavným turistickým cieľom je Staré mesto s hradným vrchom Toompea. Práve toto historické jadro mesta bolo zapísané na listinu svetového dedičstva UNESCO. Ďalej uvidíte Radničné námestie, Dominikánsky kláštor, pravoslávny kostol Alexandra Nevského alebo zachovalé mestské hradby s vežami "Tučná Markéta" a "Dlhý Hermann". Možnosť návštevy historických objektov a niekoľkých veľmi zaujímavých múzeí. Nocľah.
5. deň: po raňajkách individuálne voľno podľa letového poriadku. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradena.

Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, za príplatok večere
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR