Popis hotela
Termíny a ceny

Prírodné krásy a história Pobaltia

21.06. - 28.06. Vybrať iný termín
1 199 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Tallinn • NP Lahemaa • Tartu • NP Gauja • Vilnius • Trakai • Kurská kosa • Šiauliai • Riga • Jurmala

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
21.6. - 28.6.2020
7 nocí
1 199,00 €
22.7. - 29.7.2020
7 nocí
1 199,00 €
22.7. - 29.7.2020
7 nocí
1 199,00 €

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Tallinnu. Transfer do hotela. Večera a nocľah.
2. deň: raňajky. Dopoludnia sa vyberiete pozdĺž Fínskeho zálivu do najväčšieho a najstaršieho estónskeho národného parku Lahemaa, v ktorom môžete obdivovať aj pôvodnú rybársku osadu. Cestou späť do Tallinnu si v prístave pri Pamätníku obetí pripomeniete tragédiu potopeného trajektu Estonia. Pôvab estónskej metropoly Tallinu (UNESCO), ktorému sa pre veľký počet vežičiek niekedy hovorí aj Praha severu, si začnete vychutnávať pri pešej prehliadke. V tunajších uličkách si budete pripadať, ako by ste sa v čase vrátili späť o niekoľko storočí. Prejdete sa starým hanzovním mestom, ktoré je z veľkej časti doteraz obohnané pôvodnými mohutnými hradbami. Na hlavnom námestí uvidíte okrem radnice a meštianskych domov tiež najdlhšie fungujúcu lekáreň v Európe. Odtiaľto dôjdete na hradné návršie Toompea, ktorému dominuje majestátna pravoslávna katedrála Alexandra Nevského. Návrat na hotel, večera a nocľah.

3. deň: raňajky. Cestou cez Estónsko do Lotyšska pôjdete okolo Rižského zálivu a potom budete obdivovať krásy národného parku Gauja, ktorému sa hovorí "Lotyšske Švajčiarsko", prezriete si hrad Turajda z 13. stor. a zastavíte sa v rekreačnom stredisku Sigulda. Prejazd do Rigy, večera a nocľah.

4. deň: raňajky. Dopoludnia vás čaká prehliadka Rigy - hlavného mesta Lotyšska. Privíta vás stredoveké centrum a počas prechádzky pozdĺž úzkych dláždených ulíc si vychutnáte krásu starobylého hanzového mesta. Uvidíte nádhernú gotickú stavbu Rižského domu a prejdete sa po Albertovej ulici, kde sú secesné budovy z počiatku 20. stor. (UNESCO). V meste je niekoľko menších a väčších trhovísk, kaviarní, galérií a vynikajúcich reštaurácií, a tiež veľa pouličných predavačov suvenírov z jantáru. Neskôr prejazd do Litvy, do jej hlavného mesta Vilniusu. Večera a nocľah.

5. deň: po raňajkách prehliadka Vilniusu, ktorý je v súčasnosti mestom mladých ľudí. V centre je katedrála, staré mesto a Gediminasov hrad. Z pôvodného opevnenia sa zachovala iba Brána úsvitu a nad ňou sa nachádza pútnické miesto - kaplnka, ktorú navštevujú tisícky veriacich. Návšteva vodného hradu Trakai, ktorý kedysi býval sídlom litovských kniežat. Prejazd do Klaipeda. Večera a nocľah (2 noci).

6. deň: raňajky. Dnešný deň strávite návštevou polostrova Kurská kosa. Ide o dlhý úzky pás pevniny obmývaný morom z oboch strán. Polovica patrí Rusku a z litovskej strany sa sem dá dostať len trajektom. Navštívite Vrch čarodejníc v Juokrante a krátko si prehliadnete mesto. Zastávka pri najväčšej európskej piesočnej duny a v rybárskom mestečku Nida, ktoré občas zmenia svoju polohu kvôli naviatemu piesku. Počas dňa možnosť kúpania. Návrat do Klaipeda a krátka prehliadka prístavného mesta s úzkymi uličkami a krásnymi cechovými domami. Večera a nocľah.

7. deň: raňajky. Niekoľko kilometrov od mesta Šiauliai je malý kopec, ktorý má názov Hora krížov. Prvé kríže sú z prvej polovice 19. storočia a dnes sú tu umiestnené desiatky tisíc krížikov či veľkých krížov, ktoré sem prinášajú pútnici z celého sveta. Nasledovať bude návšteva veľkolepého barokového zámku Rundāle, ktorý bol postavený podľa predlohy francúzskeho Versailles. Odchod do Rigy. Večera a nocľah.
8. deň: po raňajkách transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac

Poznámky

vstupy cca 50 EUR (nie sú zahrnuté v cene)