Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Prírodné krásy a história Pobaltia

04.08. - 11.08.
Vybrať iný termín
Cena
1 066 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
4.8. - 11.8.2018
7 nocí
1 066,28 €
4.8. - 11.8.2018
7 nocí
1 066,28 €
Tallinn • NP Lahemaa • Tartu • NP Gauja • Vilnius • Trakai • Kurská kosa • Šiauliai • Riga • Jurmala

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Tallinnu. Transfer do hotela. Večera a nocľah.
2. deň: raňajky. Pôvab estónskej metropoly Tallinnu(UNESCO), ktorému sa pre veľký počet vežičiek niekedy hovorí aj Praha severu, si začnete vychutnávať pri pešej prehliadke. V tunajších uličkách si budete pripadať, akoby ste sa v čase vrátili späť o niekoľko storočí. Prejdete sa starým hanzovním mestom, ktoré je z valnej časti doposiaľ obohnane pôvodnými mohutnými hradbami. Na hlavnom námestí uvidíte okrem radnice a meštianskych domov tiež najdlhšie fungujúcu lekáreň v Európe. Odtiaľto dôjdete na hradné návršie Toompea, ktorému dominuje majestátna pravoslávna katedrála Alexandra Nevského. V prístave si pri Pamätníku obetí pripomeniete tragédiu potopeného trajektu Estonia a pôjdete pozdĺž Fínskeho zálivu do najväčšieho a najstaršieho estónskeho národného parku Lahemaa, v ktorom môžete obdivovať aj pôvodné rybárske osady. Prejazd do univerzitného mesta Tartu, kde bola podpísaná zmluva o nezávislosti Estónska. Počas cesty zastávka pri Čudskom jazere (Peipsi Järv), ktoré je piatym najväčším európskym jazerom. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky. Cestou cez Lotyšsko zastávka pri hanzovnom meste Cēsis, kde je zrúcanina hradu a krásne záhrady. Ďalej budete obdivovať národný park Gauja, ktorému sa hovorí "Lotyšské Švajčiarsko" a zastavíte sa v rekreačnom stredisku Sigulda. Prejazd do Litvy, do jej hlavného mesta Vilniusu. Večera a nocľah.
4. deň: po raňajkách prehliadka Vilniusu, ktorý je v súčasnosti mestom mladých ľudí. V centre je katedrála, staré mesto a Gediminasov hrad. Z pôvodného opevnenia sa zachovala iba Brána úsvitu a nad ňou sa nachádza putne miesto - kaplnka, ktorú navštevujú tisíce veriacich. Návšteva vodného hradu Trakai, ktorý kedysi býval sídlom litovských kniežat. Prejazd do Klaipėdy. Večera a nocľah (2 noci).
5. deň: raňajky. Dnešný deň strávite návštevou polostrova Kurská kosa. Ide o dlhý úzky pás pevniny omývaný morom z obidvoch strán. Polovica patrí Rusku a z litavskej strany sa sem dá dostať iba trajektom. Navštívite Vrch čarodejníc v Juokrantea krátko si prehliadnete mesto. Zastávka pri najväčšej európskej piesočnej duny a v rybárskom mestečku Nida, ktoré občas zmení svoju polohu kvôli naviatemu piesku. Počas dňa je možnosť kúpania. Návrat na hotel, večera a nocľah.
6. deň: po raňajkách krátka prehliadka prístavného mesta Klaipėda s úzkymi uličkami a krásnymi cechovými domami a potom vás cesta zavedie do kúpeľného mestečka Palanga. Niekoľko kilometrov od mesta Šiauliai je malý kopec, ktorý má názov Hora krížov. Prvé kríže tu vyrástli v prvej polovici 19. storočia a dnes sú tu umiestené desiatky tisíc krížov, ktoré sem prinášajú pútnici z celého sveta. Nasledovať bude návšteva veľkolepého barokového zámku Rundāle, ktorý bol postavený podľa predlohy francúzskeho Versailles. Odchod do Rigy. Večera a nocľah (2 noci).
7. deň: raňajky. Dopoludnia vás čaká prehliadka Rigy - hlavného mesta Lotyšska. Privíta vás stredoveké centrum a počas prechádzky pozdĺž úzkych dláždených ulíc si vychutnáte krásu starobylého hanzovného mesta. Uvidíte nádhernú gotickú stavbu Rižského domu a prejdete sa po Albertovej ulici, kde sú secesné budovy z počiatku 20. stor. (UNESCO). V meste je niekoľko menších a väčších trhovísk, kaviarní, galérií a vynikajúcich reštaurácii, a tiež množstvo pouličných predavačov suvenírov z jantáru. Popoludní podniknete výlet na pobrežie Baltu do obľúbeného prímorského letoviska Jurmala, ktoré je známe svojimi piesočnatými plážami. V prípade pekného počasia je možnosť kúpania sa. Návrat do Rigy, večera a nocľah.
8. deň: po raňajkách transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
odlet z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy cca 50 EUR ( nie sú zahrnuté v cene)
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR