Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Peruánska Odyssea

20.10. - 01.11.
Vybrať iný termín
Cena
3 164 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
20.10. - 1.11.2018
12 nocí
3 163,88 €
20.10. - 1.11.2018
12 nocí
3 163,88 €
Lima • Islas Ballestas • Ica • Nazca • Arequipa • Colca Canyon • Titicaca • Uros • Taquile • Raqchi • Andahuaylillas • Cuzco • Sacsayhuaman • Ollantaytambo • Pisac • Machu Picchu

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Limy - hlavného mesta Peru s prestupom. Transfer do hotela. Nocľah.
2. deň: prehliadka historického centra Limy (námestie Plaza Mayor s prezidentským a arcibiskupským palácom, katedrála, kláštor San Francisco s katakombami, koloniálne balkóny paláca Torre Tagle), popoludní návšteva Múzea archeológie a antropológie alebo svetoznámeho Múzea zlata (Museo de Oro). Obe tieto múzeá disponujú cennými zbierkami predkolumbovskej éry. Počas tejto prehliadky sa trochu bližšie zoznámime s dejinami Peru, s dávnymi kultúrami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wario, Lambayeque, Chime alebo Inka. Potom odchod do mestečka Pisco na pobrežie Pacifiku. Nocľah.
3. deň: ráno vyhliadková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovom Islas Ballestas s kolóniami uškatcov, tuleňov, tučniakov, kormoránov, pelikánov a ďalších tisícok morských vtákov. Potom presun od pobrežia Paracas do úrodnej zelenajúcej sa oázy Ica. Návšteva lagúny Huacachina uprostred púštnych piesočných dún. Popoludní presun do Nazca. Nocľah.
4. deň: ráno absolvujete nevšedný zážitok pri lete malým lietadlom (platené na mieste) nad viac ako 32 gigantickými kresbami (najčastejšie zvieracích postáv) tajomnej kultúry Nazca. Potom prejazd púštnou krajinou pozdĺž pobrežia a medzi horami do "bieleho mesta" Arequipa položenom pod 5 822 m vysokou spiacou sopkou El Misti. Nocľah.
5. deň: Arequipa (2 350 m), návšteva kláštorného komplexu plného kontrastujúcich farieb (Santa Catalina), námestie s katedrálou a bohatými koloniálnymi domami, pôvabné predmestia s úzkymi uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka miestnej kuchyne. Nocľah.
6. deň: prejazd cez náhornú planinu so stádami lám, alpák a vikuňov, sedlo Patapampa (4 900 m) až do mestečka Chivay. Práve tu začína kaňon Colca, v ktorého okolí sa rozprestierajú starodávne terasovité políčka dodnes ešte obhospodarované indiánmi Collahuas a Cabanas. Na konci dňa príjemná relaxácia v termálnych prameňoch La Calera. Nocľah.
7. deň: skoro ráno odchod k jednému z najhlbších kaňonov sveta - Colca. Pozorovanie lietajúcich kondorov na pozadí zasnežených Kordillier. Malebným údolím cez indiánske dedinky Maca a Yanque späť do Chivay, potom presun do Puna k najvyššie položenému splavnému jazeru na svete (v 3 800 m), bájnemu jazeru Titicaca. Nocľah.
8. deň: celodenný pobyt na jazere Titicaca, ráno plavba loďou za indiánmi kmeňa Aymara na plávajúce ostrovy Uros vytvorené z tŕstia zvaného totora. Možnosť plavby na trstinovom člne. Potom pokračovanie v plavbe na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, ktorá si stále drží svoje tradície. Ich tkané predmety patria medzi najkrajšie a najkvalitnejšie na svete a pre ich zachovanie bol ostrov zapísaný na zoznam UNESCO. Prechádzka po ostrove s nádhernými výhľadmi na zasnežené Královské Kordillery na bolívijskej strane jazera. Návrat do Puna. Nocľah.
9. deň: prejazd do Cuzca, zo strany pozdĺž rieky Vilcanota, cez priesmyk La Raya (4 335 m). Cestou si pozrieme zvyšky inkského chrámu a centrálnych sýpok v Raqchi a indiánsku dedinku Andahuaylillas, kde navštívime krásne maľovaný kostolík zo 17. storočia, často prezývaný ako Sixtínska kaplnka Južnej Ameriky. Ubytovanie v hoteli v blízkosti hlavného námestia. Nocľah.
10. deň: Cuzco, prehliadka najkrajšieho mesta Peru, bývalého hlavného mesta ríše Inkov. Obdivovať tu budeme najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, komplex Koricancha - kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletité uličky a trhovisko. Popoludní navštívime ešte kamennú svätyňu Qenqo a mohutnú pevnosť Sacsayhuaman, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto. Nocľah.
11. deň: pobyt v Posvätnom údolí Inkov. Vysoko nad riekou Urubamba pod majestátnymi Andami sa rozkladajú dve mohutné citadely Ollantaytambo a Pisac. Okrem nich tiež návšteva pestrofarebného indiánskeho trhu, kde bude možnosť nakúpiť suveníry alebo tradičné remeselné výrobky. Nocľah.
12. deň: Machu Picchu, najznámejšie archeologické miesto Južnej Ameriky. Za sprievodu miestneho sprievodcu získate viac informácií o tomto po stáročia v džungli ukrytom sídle. Zdatnejší môžu vyšplhať na vrchol Huayna Picchu (fakultatívne - nutne objednať najneskôr 2 mesiace vopred), odkiaľ sa ponúka nezabudnuteľný pohľad na obrovské rozvaliny tohto záhadného mesta Inkov. Návrat autobusom do Machu Picchu Pueblo a ďalej vláčikom pozdĺž rieky Urubamba späť do Ollantaytambo a následne autobusom do Cuzca. Nocľah. 
13. deň: Cuzco, ráno individuálne voľno, transfer na letisko a odlet z Cuzca do Limy a ďalej do Prahy.
14. deň: prílet do Prahy.

V júnovom termíne sa počas nášho pobytu v Cuzcu koná Inti Raymi - Slávnosti Slnka, kedy sa do mesta schádzajú Indiáni v krojoch z mnohých horských oblastí a oslavujú zimný slnovrat. Jedná sa o veľkolepé farebné "predstavenie" v uliciach mesta sprevádzané hudbou a tancom. Ide o nezabudnuteľný zážitok – odporúčame.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
odlet z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Vstupy, ktoré je možné v rámci programu fakultatívne absolvovať za cca 140 USD: katedrála a kláštor San Francisco s katakombami, jedno z múzeí v Lime (Múzeum zlata alebo Múzeum archeológie a antropológie), prírodná rezervácia Paracas, kláštor Santa Catalina v Arequipe, termálne pramene La Calera v Chivay, kaňon Colca, kostol v Andahuaylillas, inkské pamiatky Raqchi, Qenqo, Sacsayhuaman, Pisac, Ollantaytambo, katedrála a chrám Koricancha v Cuzcu .
Doporučená čiastka vreckového na stravu cca 240 USD.

Hodnotenia klientov

Dvojice: 6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR