Hotel
Informácie

Za vôňou Ománu s pobytom pri mori

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny

Salalah • Mughsail • Taqah • Sumharam • Mirbat

Informácie o vízach

vstupné vízum do Ománu cca 15USD

Program zájazdu

1.deň: v popoludňajších hodinách odlet z Prahy, prílet do Dubaja v nočných hodinách.
2.deň: v skorých ranných hodinách odlet z Dubaja, prílet do Salalah v ranných hodinách. Po vybavení potrebných formalít transfer do hotela Marriott Resort Salalah *****, ubytovanie, celodenné voľno, večera a nocľah.
3.deň: po raňajkách vás čaká poznávania juhozápadnej časti Dhofar, cesta zamieri do pohoria Qara, na úzkych strmých cestách s krásnymi výhľadmi do krajiny budete míňať stáda tiav a dobytka, typické pre túto oblasť. V zelených horách Dhofar návštevou hrobku proroka Jóba. Cesta bude pokračovať k pobrežiu na pláž MUGHSAIL, kde pri prílive tvorí morská voda gejzíry prestupujúce prírodnými plochami, ktoré sa zachytávajú v skalách. Následne pôjdete po vyhliadkovej pobrežnej ceste vedúcej k západnej hranici Ománu s krásnymi útesmi na jednej strane a starými kadidlovníkmi pravými (Boswellia sacra) na strane druhej. Kadidlové stromy tu od nepamäti rastú v hlbokých údoliach, ako malé bodky v pustej a suchej krajine. Krátka pešia vychádzka do údolia, kde si budete môcť k týmto stromom, z ktorých sa kadidlo získava, privoňať. Na spiatočnej ceste bude krátka zastávka pri lagúne v MUGHSAIL, kde prezimujú sťahovavé vtáky a kde možno občas vidieť aj kŕdle plameniakov. V priebehu cesty obed v miestnej reštaurácii, prípadne obedový balíček (piknik). Návrat do hotela, individuálne voľno, večera a nocľah.
4.deň: po raňajkách návšteva starej rybárskej dediny Taqah s tradičnými dhofarskými domami a manufaktúrou sušených sardiniek. Následne návšteva hradu Taqah, pôvodného sídla guvernéra tejto oblasti. Pokračovanie k antickým ruinám kedysi presláveného mesta Sumharam (Khor Rohr), mesta situovaného na pradávne kadidlovom chodníku spájajúca oblasť Stredozemného mora, Perzského zálivu a Indie. Cesta vás ďalej zavedie do Mirbatu, starodávneho hlavného mesta Dhofar, kde Kadidlová cesta kedysi začínala. Zastávka na fotenie u hrobky Bin Ali, klasického príkladu stredovekej architektúry. Na spiatočnej ceste zastávka pri prameni Ayn Razat. Návrat do hotela, popoludní individuálne voľno, večera a nocľah.
5.deň: prvou zastávkou po raňajkách v hoteli bude zastávka v "Múzeu krajiny kadidla" v Salalah, ktoré sa nachádza v areáli Al Balid Archeological Park, zapísanom v zozname UNESCO. Skladá sa z dvoch častí, Historickej a Námornej sály. Prvý z nich je venovaný geografii a histórii dávnej Kadidlovej cesty na pozadí ománskych dejín. Exponáty v druhej sále dokladajú bohatú námornú históriu krajiny, k videniu sú repliky starých lodí a člnov. Následne budete prechádzať okolo ovocných sadov a políčok so zeleninou do Haffah, starého centra mesta. V stánkoch s ovocím si budete môcť zakúpiť občerstvenie a čerstvú kokosovú šťavu. Krátka zastávka na fotografovanie pri mešite Sultana Quaboose. Uvidíte oficiálny palác Jeho Výsosti sultána (Al Husn Palace) a zavítate aj na miestnej Haffah souk, trhovisko s ponukou vysoko kvalitného kadidla a početných suvenírov z oblasti Dhofar. Pred návratom do hotela sa ešte pozriete na zlatý a strieborný trh v novej časti mesta Salalah. Popoludní individuálne voľno v hoteli, večera a nocľah.
6.- 8. deň: pobyt v hoteli Marriott Resort Salalah ***** vrátane služieb all inclusive.
9. deň:v skorých ranných hodinách transfer z hotela na letisko, odlet zo Salalah v skorých ranných hodinách, prílet do Dubaja a následne odlet z Dubaja. Prílet do Prahy v skorých popoludňajších hodinách.

Zmena programu vyhradená.
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
odlet Viedeň na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia (2-5.deň), all inclusive (6-8.deň)
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR