Hotel
Informácie

Nový Zéland - za prírodou Južného ostrova s relaxom na Fidži

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Christchurch • NP Mount Cook • Moeraki • Dunedin • Catlins • Fiordland • Milford Sound • Queenstown • NP Westland • NP Abel Tasman • Kaikoura • Fidži

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy.
2. deň: let na trase s medzipristátím.
3. deň: prílet do Christchurch. Krátka prehliadka tunajšej preslávenej botanickej záhrady. Potom prejdeme po poľnohospodárskej planine Canterbury. Nocľah.
4. deň: náhorná planina McKenzie Country a jej jazerá - blankytné Tekapo a tyrkysové Pukaki, najvyššia hora Nového Zélandu - trojtisícovka Mt. Cook. Vychádzky v národnom parku, nádherné horské scenérie. Možnosť letu helikoptérou nad Južnými Alpami. Lososia farma s príležitosťou ochutnať čerstvý kúsok. Nocľah.
5. deň: dnes pôjdeme pozdĺž kaskády priehrad na rieke Waitaki do viktoriánskeho Oamaru. Guľovité balvany na pláži pri Moeraki, univerzitné mesto Dunedin a polostrov Otago, jedinečná kolónia albatrosov kráľovských. Fakultatívne návšteva kolónie tučniakov, možno uvidieť kormorány a tulene. Prehliadka centra mesta s budovou stanice, ktorá je považovaná za najkrajšiu budovu na Novom Zélande. Nocľah.
6. deň: malebný prímorský región Catlins, pôvodný nížinný prales, maják na Nugget Point, skamenený les, vodopády, tulene. Vidieckou krajinou do Te Anau, centrá NP Fiordland. Nocľah.
7. deň: Te Anau, vychádzky, preslávený Kepler Track a ďalšie aktivity. Fakultatívne: let vrtuľníkom na Mt. Luxmore, vyhliadková plavba do jaskýň so svietiacimi larvami hmyzu, po najkrajšom novozélandskom jazere Manapouri, historickým dvojplošníkom nad hrebene hôr a jazerami. Vtáčia rezervácia, ovčia a jelenia farma. Nocľah.
8. deň: NP Fiordland (UNESCO) - najväčší novozélandský národný park. Scénická vyhliadková jazda národným parkom, vychádzky, horské papagáje kea, strmé skalné masívy. Plavba po fjorde Milford Sound. Fakultatívne: možnosť letu vrtuľníkom nad fjordom, okolitými ľadovcami a vodopády. Nocľah.
9. deň: cesta pozdĺž pohoria Remarkables, vinice s presláveným Pinot Noir. Fakultatívne po stopách zlatokopov terénnym autobusom a jetboatom do legendárneho Skippers Canyon. Sprievodcovia nám budú potomkovia pôvodných zlatokopov, jediní stáli obyvatelia kaňonu. Nocľah.
10. deň: prehliadka mesta Queenstown na brehu jazera Wakatipu s ponukou mnohých aktivít. Možnosť podstúpiť rafting na zlatonosnej Shotover River, pešo zdolať vrchol hory Ben Lomond s nádhernými výhľadmi. Prípadne sa prejsť na koni alebo na bicykli, či si zájsť po scénickej ceste pozdĺž pobrežia jazera do horami obklopenej obce Glenorchy pod. Odporúčame vyjsť lanovkou Skyline Gondola na vyhliadku Bobs Peak, odkiaľ zbadáte mesto, jazero a okolité hory ako na dlani. Nocľah.
11. deň: serpentínami do vysokohorského sedla Crown Range, zlatokopeckým Cardrona, cez turistické letovisko Wanaka, pozdĺž jazier, NP Mt. Aspiring, okolo vodopádov, priesmykom Haast Pass, divokým aj romantickým západným pobrežím. Krajina ako vystrihnutá z Cesty do praveku. NP Westland, ľadovce Fox a Franz Josef. Šanca na let vrtuľníkom okolo Mt. Cook a nad ľadovcami. Nocľah.
12. deň: západné pobrežie, navštívime Hokitika, umelecké dielne, šperky z nefritu, známeho ako pounamu / jade. Punakaiki, národný park Paparoa - tu zbadáme Palacinkové útesy. Navštívime tuleniu kolónii v Cape Foulwind. Nocľah.
13. deň: národný park Abel Tasman. Krásne pláže so zlatým pieskom. Odporúčame kombináciu dopravy vodným taxíkmi na jednu z pláží, odkiaľ sa príjemnou prechádzkou vrátite späť do Marahau. Alternatívne krátke vychádzky po pláži, jazda na koni, vyhliadková plavba loďou atď. Nocľah.
14. deň: Marlborough Sounds. Pôjdeme po scénickej Queen Charlotte Road do mestečka Picton, kde je hodne kotviacich plachetníc a zelenej šije Marlborough Sounds a ďalej vinárskym regiónom Marlborough, pozdĺž pohoria Kaikoura do rovnomenného mestečka. Nocľah.
15. deň: individuálne voľno alebo fakultatívne trojhodinová plavba s pozorovaním veľrýb z ich tesnej blízkosti (včasná rezervácia nevyhnutná). Navštívime kolóniu tuleňov. Popoludní prejazd do Christchurch. Nocľah.
16. deň: podľa letového poriadku možnosť krátkej prehliadky po Christchurch. Transfer na letisko a odlet do Prahy s prestupmi.
17. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

8
Zobraziť viac

Poznámky

Tento zájazd je možné fakultatívne predĺžiť o návštevu Fidži:

16. deň: krátka prehliadka Christchurch. Popoludní odlet na Fidži a transfer do hotela na pobreží. Nocľah.
17. - 19. deň: relax v rezorte. Výber z mnohých fakultatívnych aktivít - napr. šnorchlovanie alebo potápanie pri korálových útesoch, plavba na blízke ostrovy, výlet do domorodej dediny vrátane tradičného ceremoniálu pitie nápoja "kava" - typického nápoja obyvateľov Fidži. Ide o rozdrvený koreň rastliny, ktorý po vylúhovaní vo vode pôsobí omamne. Pitie kavy má pre obyvateľov dôležitý kultúrny a sociálny význam. Nocľah.
20. deň: skoro ráno transfer na letisko a samostatne odlet do Soulu. Po pristáti v Soule príjemný nocľah blízko letiska - skvelý spôsob regenerácie po dlhom lete.
21. deň: odlet zo Soulu a návrat do Prahy.

Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR