Hotel
Informácie

Nový Zéland - od oceánu k horám

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Auckland • Coromandel • Rotorua • Waimangu • Wellington • Picton • St. Arnaud • Paparoa • Hokitika • Wakatipu • Fiordland • Milford Sound • Queenstown • NP Mount Cook • Lindis Pass • Lake Tekapo • Christchurch

Program zájazdu

1. deň: odlet dopoludnia z Prahy.
2. deň: let na trase s medzipristátím.
3. deň: prílet do Aucklandu. Popoludní si prezrieme centrum mesta a pulzujúce nábrežie s jachtami, fakultatívne navštívime Sky Tower. Nocľah.
4. deň: navštívime polostrov Coromandel s jeho malebným pobrežím a zvlneným farmárskym vnútrozemím, zlatokopeckou históriou, zvyšky pôvodného pralesa a plážami so zlatým pieskom. Nocľah.
5. deň: pôjdeme pozdĺž východného pobrežia, nahliadneme do panvy funkčnej zlatej bane, prejdeme sa na 40 minútovú vychádzku k obrím stromom kauri. V Rotorua navštívime pôvodnú maorskú dedinku a večer si fakultatívne užijeme maorské kultúrne predstavenia. Nocľah.
6. deň: ráno navštívime geotermálne pole Whakarewarewa (známe ako Te Puia) s gejzírmi a maorským skanzenom, tu tiež budeme mať príležitosť uvidieť vtáka kiwi. Popoludní voľný program, môžeme navštíviť geotermálne kúpele, pútavé múzeum v budove bývalých kúpeľov alebo sa len prejsť kúpeľnými záhradami. Záujemcovia môžu fakultatívne navštíviť Hobitín - dedinku, v ktorej sa natáčali trilógie Pán prsteňov a Hobit, alebo sa preletieť nad sopkou Mt. Tarawera. Nocľah.
7. deň: ráno navštívime geotermálne pole Waimangu - najmladšie geotermálne pole na svete, zastavíme sa pri vodopádoch Huka Falls a popoludní budeme venovať národnému parku Tongariro, kde absolvujeme krátke vychádzky. Nocľah.
8. deň: dopoludnia sa vydáme pozdĺž sopky Ruapehu a ďalej do Wellingtonu - hlavného mesta Nového Zélandu. Popoludní si prezrieme centrum mesta, parlamentné budovy a úžasné národné múzeum Te Papa. Nocľah.
9. deň: dopoludnia sa preplavíme trajektom na Južný ostrov do Pictonu, tu sa po poludní vylodíme a ubytujeme. Môžeme absolvovať podľa chuti a nálady niektoré z mnohých aktivít, ktoré zálivy a okolie ponúkajú - popoludňajšiu plavbu po Queen Charlotte Sound, vychádzky, plavbu na kajaku, či let hydroplánom. Nocľah.
10. deň: popoludní pôjdeme cez vinice oblasti Marlborough do St. Arnaud v národnom parku Nelson Lakes, kde absolvujeme krátku vychádzku. Potom budeme sledovať tok rieky Buller takmer až k Tasmanovmu moru, pri výbežku Cape Foulwind uvidíme tulene a nakoniec navštívime známe Palacinkové útesy v národnom parku Paparoa. Nocľah.
11. deň: pokračovať budeme pozdĺž pobrežia do Hokitika - centra šperkárskych dielní, kde sa vyrábajú šperky z miestneho nefritu (známy je ako jade, Greenstone alebo tiež maorský pounam). Popoludní sa prejdeme k jednému z unikátnych ľadovcov, fakultatívne je možné podniknúť let vrtuľníkom nad oboma ľadovcami a okolo najvyššej hory Nového Zélandu Aoraki / Mt. Cook. Nocľah.
12. deň: ráno sa vydáme ďalej na juh pozdĺž pobrežia, prejdeme sa nad mokrade dažďového pralesa k vodopádu, prejdeme priesmykom Haast Pass. Zastavíme sa na vyhliadke pri jazere Wanaka a ďalej vystúpime do najvyššie položeného novozélandského sedla na Crown Range, aby sme zostúpili do panvy jazera Wakatipu. Pozdĺž hrebeňa Remarkables v podvečer prídeme do Te Anau, centra národného parku Fiordland. Nocľah.
13. deň:
celodenný výlet scénickou cestou národným parkom Fiordland k fjordu Milford Sound. Tu absolvujeme plavbu po fjorde, ktorý je označovaný za najväčší klenot Nového Zélandu (v prípade záujmu a za priaznivého počasia môžete letieť tiež vrtuľníkom). Počas dňa budeme mať príležitosť vychutnať si krásu tunajšej prírody a hôr počas niekoľkých vychádzok. Nocľah.
14. deň: dopoludnia sa vydáme cez planinu Five Rivers do horského mesta Queenstown. Popoludní si budeme môcť vybrať z mnohých fakultatívnych aktivít, rozhodne by sa nemali vynechať také lákadlá ako typický novozélandský jetboat - tryskový čln, či jazda lanovkou na vyhliadku Bobs Peak. Nocľah.
15. deň: vydáme sa roklinou Kawarau Gorge a cez ovocinársky Cromwell do priesmyku Lindis Pass. Po náhornej planine Mackenzie Basin prídeme do národného parku Mt. Cook a prejdeme sa k vyhliadke na rovnomennú najvyššiu horu Nového Zélandu (3 754 m n.m.). Deň zakončíme pri jazere Tekapo. Nocľah.
16. deň: dopoludnia pôjdeme cez poľnohospodársku nížinu Canterbury na letisko do Christchurch, nasledovať bude odbavenie a samostatne odlet s medzipristátím späť do Európy.
17. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

8
Zobraziť viac

Poznámky

Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR