Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Potulky za polárnym kruhom so súostrovím Lofoty a Vesterály

12.06. - 22.06. Vybrať iný termín
2 119 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava loďou doprava loďou
  • doprava letecky doprava letecky
Rovaniemi • polárny kruh • dedina Santa Clausa • Cesta sobov • Nordkapp • Alta • Tromso • Vesterály a Lofoty • Moskenes • Bodo • Laksfossen • Trondheim
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
12.6. - 22.6.2020
10 nocí
2 119,00 €
12.6. - 22.6.2020
10 nocí
2 119,00 €
12.6. - 22.6.2020
10 nocí
2 119,00 €
12.6. - 22.6.2020
10 nocí
2 119,00 €
24.7. - 3.8.2020
10 nocí
2 119,00 €

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Rovaniemi. Transfer do hotela. Nocľah.


2. deň: raňajky. Krátka prehliadka mesta moderne vybudovaného po úplnom zničení počas druhej svetovej vojny a návšteva Arktického centra. Prejazd na polárny kruh do dedinky Santa Klausa, kde ho môžete osobne navštíviť a napísať vianočnú poštu. Po prekročení polárneho kruhu povedie trasa pôvabnou laponskou krajinou tundry, močarín a jazier cez NP Urho Kekkonena. Po prehliadke bane na ametysty Lampivaara, prejazd cez Saariselkä do Inari. Nocľah.


3. deň: raňajky. Prehliadka skanzenu a múzea sámskej kultúry Siida v Inari, prejazd do "laponskej metropoly" a sídla laponského parlamentu nórskeho Karasjoku. Po krátkej prehliadke putujeme ďalej na sever "Cestou sobov" vedúcou rozprávkovou krajinou tundier a strmých hôr k Porsangerskému fjordu do Olderfjordu, ubytovanie. Po večeri pôjdeme do Kåfjordu a podmorským tunelom do Honnigsvågu na ostrove Mageroya až do najsevernejšieho kúta starého kontinentu Nordkappu, z ktorého je nezabudnuteľný pohľad na oceán a nočné slnko, ktoré tu v lete síce nezapadá, ale obvyklým počasím je tu teplota 6 ° C,  vietor, hmla alebo dážď. Čakanie na slnko si spríjemníme prehliadkou Nordkapphalen, panoramatickým filmom, hrejivým drinkom či nákupmi alebo písaním pohľadníc. Okolo polnoci odchod späť na ubytovanie, po polnoci návrat do hotela. Nocľah.


4. deň: raňajky. Dnes pôjdeme divokou krajinou so stádami sobov k malebnému Altafjordu do mestečka Alta. Cieľom našej návštevy je prírodné múzeum s unikátnymi prehistorickými skalnými rytinami (UNESCO). Pozdĺž fjordov Nórskeho mora a s pomocou prievozov cez ne prídeme do hlavného mesta európskeho severu Tromsø, presláveného ako základňa polárnych výprav. Nocľah.


5. deň: raňajky. Po krátkej prehliadke Tromsø a katedrály Severného ľadového oceánu pôjdeme krajinou s veľkolepými prírodnými scenériami k lososej rieke Målselv. Jej mohutnosť budeme obdivovať pri perejách Målselvfossen. Pokračujeme ďalej na juh k Ofotfjordu na dohľad najdôležitejšieho prístavu severu Narviku, toľko známeho z dejín II. svetovej vojny. Naše putovanie po kúzelnom súostroví Vesteraly a Lofoty začne prejazdom mosta Tjelsundbrua z pevniny na ostrov Hinnoya a ďalej do Harstadu, hlavného mesta súostrovia Vesteraly. Nocľah (2 noci).


6. deň: raňajky, voľný deň. Dnešný deň môžete venovať odpočinku a prehliadke Harstadu alebo sa fakultatívne zúčastniť celodenného výletu do Sto na ostrov Langoya na Veľrybie safari - výlet loďou za pozorovaním morských vtákov, tuleňov a veľrýb. Najskôr zamierime k prírodnej rezervácii ostrova Anda a ďalej na sever okolo ostrova Andoya k podmorskému Bleik Canyonu. Po safari návrat späť do hotela. Nocľah.


7. deň: raňajky. Dnes opustíme Vesterály, aby sme sa vydali na Lofoty. Popoludní máte možnosť fakultatívneho výletu loďou na ostrov Austvågoya zo Svolvaeru do rozprávkového Trollfjordu (cca 3,5 hod.). Krátka prehliadka centra Lofotského súostrovia Svolvaeru alebo niektorá zo zaujímavých turistických trás v okolí umožní aktívne stráviť dnešné popoludnie. Po návrate z Trollfjordu pokračujeme na ostrov Vestvågoya, návštevou Lofoto Viking Múzeum v Borgu sa vrátime o pár storočí späť v čase. Dojazd na ubytovanie. Nocľah.


8. deň: skoršie raňajky. Ranná návšteva typickej rybárskej osady malebného Nusfjord patriaceho k najkrajším na Lofotoch. Dopoludnia vyplávame z Moskenes späť na pevninu do Bodo (cca 4 hod). Cestou pozdĺž Saltfjordu uvidíme povestné morské víry Saltstraumen. Zastavíme sa na polárnom kruhu a prídeme na ubytovanie do Mo i Rana. Nocľah.


9. deň: raňajky. Dnes nás čaká celodenný prejazd ďalej smerom na juh s krátkymi zastávkami. Prejdeme pod horským sedlom Korgfjellet s nádhernou vyhliadkou na horské štíty a časť ľadovca Okstibreen, zastavíme sa pri burácajúcich vodopádoch Laksfossen. Naša trasa povedie okolo jazera Snasa do historickej osady Stiklestad. Tu padol r. 1030 kráľ Olaf II. Haraldson v boji proti vojsku pohanských sedliakov. Príchod do Trondheimu. Nocľah (2 noci).


10. deň: raňajky. Prezrieme si prvé kráľovské mesto Nórska Trondheim. Uvidíte napr. korunovačnú katedrálu Nidarosdomkirke, klenotnicu s korunovačnými klenotmi, arcibiskupský palác, staré mesto, interiér kráľovského paláca Stiftsgården, pevnosť Kristianfestning nad mestom, prístav ai. Popoludní voľný program v Trondheime. Nocľah.


11. deň: raňajky. Transfer na letisko a  odlet do Prahy.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky (večere za poplatok)

Čítať viac

Poznámky

V prípade nepriaznivého počasia môžu byť fakultatívne výlety loďou na Veľrybie safari a do Trollfjordu zrušené - rieši sa aktuálne na mieste.

Minimálny počet účastníkov: 25

Zmena programu vyhradená.

Hodnotenia klientov: 4.9 / 6
Dvojice: 6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}