Hotel
Informácie
Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Oslo • Göteborg • Mölndal • Kodaň • Lund • NP Store Mosse • Jönköping • Stockholm

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Osla. Transfer do hotela. Večera a nocľah (2 noci).

2. deň: po raňajkách sa bližšie zoznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen, či Vikingovia. Prejdeme sa po pešej zóne a prezrieme si historické budovy - katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Vo Vigeland parku sa prejdeme medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly, či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Ďalej navštívime polostrov múzeí Bygdøy. Zaujíma Vás, ako v skutočnosti vyzerali vikingské plavidlá? Vďaka expozíciám Vikingského múzea sa pozriete na 1100 rokov staré plavidlá úplne z blízka. Na ostrove si možno prezrieť aj polárnu loď Fram, najsilnejšiu loď na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Pred odchodom na ubytovanie si vychutnáme atmosféru mesta pri Oslofjordu. Odchod na ubytovanie vo Švédsku, večera a nocľah.

3. deň: po raňajkách sa cez most pri fjorde Iddefjorden dostaneme do druhého najväčšieho švédskeho mesta Göteborgu, zamierime na námestie  Gustav Adolfs Torg, prejdeme sa pozdĺž  kanála Stora Hamn a radnice Rådhuset až ku katedrále Domkyrkan. Kráta zastávka v ,,údolí mlynov´´ Mölndal, ktorého mlyny poháňala voda úzkych a dlhých vodopádov. Večera a nocľah.

4. deň: raňajky. Krátky trajekt (cca 15 minút) z z Helsingborgu do Helsingøru a zastávka na foto pri hrade Kronborg, do ktorého anglický dramatik Shakespeare umiestnil dej Hamleta. Nasleduje prehliadka najkrajšieho dánskeho zámku - Frederiksborg Slot. Je postavený v štýle holandskej renesancie na troch ostrovoch jazera Slots. Prejazd do hlavného mesta Dánska. Pešia prehliadka Kodane začne u radnice, prejdete sa po pešej zóne Strogetk paláca Christianborg, po ceste uvidíte tiež katedrálu a univerzitu. Potom si oddýchnete pri plavbe loďkou z idylického prístavu Nyhavn (žil tu Hans Christian Andersen) po mestských kanáloch okolo ďalších významných pamiatok Kodane až k symbolu mesta - Malej morskej víle a naspäť. Večera nocľah (2 noci).

5.deň: raňajky. S históriou Dánska sa zoznámite v priebehu cesty po najväčšom dánskom ostrove Sjælland. Najskôr navštívite starodávne mesto Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 kráľov a múzeum Vikingov. Návrat do Kodane a ukončenie prehliadky. Prejdete sa nádvorím  paláca Christianborg a budete pešo pokračovať k ďalšiemu zámku - Amalienborg a k Mramorovému kostolu, a prídete k pevnosti Kasteleta do prístavu s Malou morskou vílou. Večera a nocľah.

6.deň: raňajky. Do Švédska tentoraz prejdete cez unikátnu stavbu klenúcu sa cez Oresundskú úžinu - most Øresundsbro (v kombinácií s tunelom a s umelým ostrovom dlhým 15 km). Prejazd cez mesto Malmö, ktoré je zaujímavé svojou architektúrou, so zastávkou u najvyššej stavby Škandinávie - mrakodrapu  „Turning torso" a  prejazd do univerzitného mesta Lund, ktoré kedysi bývalo sídlom biskupov. Ďalej budete pokračovať švédskou krajinou s jazerami a zastavíte sa v národnom parku Store Mosse, kde sa môžete prejsť po drevených chodníkoch krásnou krajinou u jazera Kävsjön alebo len pozorovať z vyhliadky veže tunajšiu faunu a flóru. Večera a nocľah.

7.deň: po raňajkách prejazd do Stockholmu, kde sa vydáte do súčasného sídla švédskej kráľovskej rodiny - paláca Drottningholm (UNESCO). Neskôr Vás čaká prvá časť prehliadky najväčšieho mesta Škandinávie a hlavného meste Švédska, kde Vám budú úzke uličky, múzeá a impozantné paláce rozprávať svoju históriu. Napr. uvidíte štokholmskú radnicu, kde sa každoročne udeľujú Nobelove ceny. Ubytovanie, večera a nocľah. 

8.deň: raňajky. Dokončenie prehliadky Stockholmu, v priebehu ktorej uvidíte Gamla Stan - staré historické centrum, ktorého dominantou je Kráľovský palác, katedrálu Domkyrkan, Stortorget, Tyska kyrkan. Potom prejdete na polostrov Djurgarden, kde môžete navštíviť Vasa muzeum, kde objavíte v pôvodnej veľkosti zrekonštruovanú vojnovú loď Vasa, ktorá sa v roku 1 628 potopila pár minút po vyplávaní. Transfer na letisko a odlet do Prahy. 


Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR