Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Cena od
1 471 € -8%
Žiadne skryté poplatky
01.07. - 08.07.2018
Vybrať iný termín

Oslo • Stockholm • Malmö • Kodaň • Mölndal • Göteborg • Oslo

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Osla. Transfer do hotela. Večera a nocľah.
2. deň: po raňajkách sa bližšie zoznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen, či Vikingovia. Prejdeme sa po pešej zóne a prezrieme si historické budovy - katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Vo Vigeland parku sa prejdeme medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly, či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Ďalej navštívime polostrov múzeí Bygdøy. Zaujíma Vás, ako v skutočnosti vyzerali vikingské plavidlá? Vďaka expozíciám Vikingského múzea sa pozriete na 1100 rokov staré plavidlá úplne z blízka. Na ostrove si možno prezrieť aj polárnu loď Fram, najsilnejšiu loď na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Pred odchodom na ubytovanie si vychutnáme atmosféru mesta pri Oslofjordu. Odchod na ubytovanie vo Švédsku, večera a nocľah.
3. deň: po raňajkách sa najskôr zastavíme pri stredovekom obrannom hrade Örebro. Potom sa vydáme do súčasného sídla švédskej kráľovskej rodiny - paláce Drottningholm (UNESCO). A na záver dňa návšteva štokholmského Skansen, ktorý je najstarším múzeom pod šírym nebom so 160 domami a dvormi, ktoré boli zhromaždené z celej krajiny, aby dokumentovali život v minulosti. Odchod na ubytovanie. Večera a nocľah.
4. deň: po raňajkách prehliadka najväčšieho mesta Škandinávie a hlavného mesta Švédska - Štokholmu, kde vám budú úzke uličky, múzeá a impozantné paláce rozprávať svoju históriu. Čaká na vás štokholmská radnica, kde sa každoročne udeľujú Nobelove ceny. Uvidíte Gamla Stan - staré historické centrum, ktorého dominantou je Kráľovský palác, katedrálu Domkyrkan, Stortorget, TYSKE kyrkan. Potom prejdeme na polostrov Djurgarden, kde môžete navštíviť Vasa múzeum, kde objavíte v pôvodnej veľkosti zrekonštruovanú vojnovú loď Vasa, ktorá sa v r. 1628 potopila pár minút po vyplávaní. Odchod na ubytovanie na juh Švédska. Večera a nocľah.
5. deň: raňajky, presun do mesta Malmö, ktoré je zaujímavé svojou modernou architektúrou - zastavíte sa pri najvyššej stavby Škandinávie - mrakodrape "Turning torso". Do Dánska prejdete cez unikátnu stavbu klenúcu sa cez Oresundskú úžinu - most Øresundsbro (v kombinácii s tunelom a s umelým ostrovom meria 18 km). Pešiu prehliadku hlavného mesta Kodane začneme pri radnici, prejdeme sa po pešej zóne Stroget k palácu Christianborg, cestou uvidíme tiež katedrálu, univerzitu, nakukneme do Latinskej štvrti, prejdeme sa nádvorím paláca Christianborg. Potom si oddýchneme pri plavbe loďkou z idylického prístavu Nyhavn (žil tu Hans Christian Andersen) po mestských kanáloch okolo ďalších významných pamiatok Kodane až k symbolu mesta - Malej morskej víle a späť. Po vylodení budeme pešo pokračovať okolo námestia Kongens k ďalšiemu zámku - Amalienborg a k mramorovému kostolu a dôjdeme k pevnosti Kastelet a do prístavu s Malou morskou vílou. Večera a nocľah.
6. deň: raňajky. S históriou Dánska sa zoznámime počas cesty po najväčšom dánskom ostrove Sjaelland. Najskôr navštívime starodávne mesto Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 kráľov a múzeum Vikingov. Nasleduje prehliadka najkrajšieho dánskeho zámku - Frederiksborg Slot. Je postavený v štýle holandskej renesancie na troch ostrovoch jazera Slots. Krátkym trajektom (cca 15 min.) preplávame cez Oresundskú úžinu. Odchod na ubytovanie vo Švédsku. Večera a nocľah.
7. deň: po raňajkách krátka zastávka v "údolí mlynov" - meste Mölndal, ktorého mlyny poháňala voda úzkych a dlhých vodopádov. Odchod do druhého najväčšieho švédskeho mesta Göteborgu. Zájdeme na námestie Gustav Adolfs Torg, prejdeme sa pozdĺž kanála Stora Hamn a radnice Rådhuset až ku katedrále Domkyrkan. Popoludní budeme pokračovať cez ostrov Orust na sever, kde prejdeme oblasti s pravekými skalnými kresbami Tanumshede (UNESCO). Do Nórskeho kráľovstva sa vrátime po moste v oblasti Oslo cez fjord Iddefjorden. Večera a nocľah.
8. deň: raňajky. Podľa letového poriadku dokončenie prehliadky Oslo s individuálnym voľnom. Transfer na letisko a odlet z Osla do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu