Hotel
Informácie

Nórske fjordy, Švédsko a Dánsko

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Kodaň • Oslo • Lillehammer • Dalsnibba • Geiranderfjord • Sognefjorden • Bergen

Program zájazdu

1. deň: skoro ráno odchod z ČR, tranzit cez Nemecko na pobrežie Baltského mora. V podvečer sa nalodíme na trajekt do Dánska. Po priplavení pôjdeme na ubytovanie. Nocľah.
2. deň: raňajky. Dnes navštívime dve škandinávske krajiny: Dánsko a Švédsko. Spája ich nielen veľmi blízka história, ale tiež blízke poloha pri Oresundskej úžine. V Kodani sa vydáme na okružnú plavbu, pri ktorej uvidíme najznámejšie miesta hlavného mesta Dánska - farebný prístav Nyhavn, kráľovský palác Amalienborg a moderné budovu Opery. Pri odchode z mesta dôjdeme ku slávnej soške Malej morskej víly. Medzi mestami Helsingborg a Helsingør plávajú nepretržite trajekty. Z paluby uvidíme Hamletov hrad Kronborg. Večera po ceste na ubytovanie v okolí Göteborgu. Nocľah.
3. deň: raňajky. Prejazd pobrežím juhozápadného Švédska do oblasti Tanum (UNESCO), známej početnými nálezmi skalných kresieb. Miestne skalné kresby vo švédskej žule sú staré až 3 tisíc rokov. Na švédsko-nórskej hranici nás privíta prvý fjord Iddefjorden, nad ktorým sa prejdeme po moste Svinesundsbron. Potom dorazíme k fjordu Oslofjorden a do hlavného mesta Nórska Oslo. Navečer sa prejdeme v parku Frognerpark, kde je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda, vrátane symbolu mesta - sošky malého hnevajúceho sa chlapca Sinnataggen, fontány a žulového stĺpa Monolit. V podvečer opustíme Oslo a prejdeme na ubytovanie. Večera a nocľah.
4. deň: raňajky. Dopoludnia zamierime do oblasti ZOH 1994 pri najväčšom nórskom jazere Mjösa. V Lillehammeri navštívime skanzen Maihaugen a zo skokanských mostíkov sa nám ponúkne krásny pohľad dolu na mesto. Popoludní pokračujeme údolím Gudbrandsdalen a ďalej ku stĺpovému kostolu v turistickom stredisku Lom. Neskôr cestou do hôr sa potešíme zastávkou pri mohutných perejách divokej rieky. Ubytovanie, večera a nocľah.
5. deň: po raňajkách, ak nám bude priať počasie, vyjdeme desiatkami serpentín až na vyhliadku na horu Dalsnibba (1 497 m n. m.), odkiaľ sú za dobrého počasia vidieť okolitú ľadovcové a snehové polia a koniec fjordu Geiranger hlboko v údolí. Plavba po fjorde Geirangerfjord, oi. okolo vodopádov Sedem sestier. Pokračujeme malebnými scenériami nórskej prírody, okolo fjordov, údoliami aj cez hory na ďalšie ubytovanie. Cestou zastávka, pri ktorej si dôjdeme za výhľadmi na najväčší ľadovec európskej pevniny Jostedalsbreen. Večera a nocľah.
6. deň: raňajky. Trajektom preplávame najdlhší fjord sveta Sognefjorden. Peknú zastávku si urobíme pri fotogenickom vodopáde Tvindefossen. Sústavou desiatok tunelov potom prídeme do mesta Bergen. Prehliadka centra druhého najväčšieho mesta Nórska, ktorého neopakovateľnú atmosféru tvorí rybí trh a hanzovné domy na nábreží Bryggen (UNESCO), stará štvrť drevených domov Gamle Bergen. Ubytovanie. Večer sa ešte vydáme na vyhliadku Fløyen, kam je možné vystúpiť pešo alebo sa zviesť pozemnou lanovou dráhou. Nocľah.
7. deň: raňajky. V priebehu dnešného dňa prejdeme Nórsko od západu k východu, od malebného fjordu Hardangerfjorden, so zastávkou pri vodopádoch Vøringfossen až na ubytovanie na dosah hlavného mesta Oslo. Cesta prekonáva najväčšiu európsku náhornú plošinu Hardangervidda, ktorá má miestami charakter tundry. Za mestečkom Geilo pôjdeme viac ako 100 km dlhým údolím Hallingdalen. Večera a nocľah.
8. deň: raňajky. Dopoludnia dokončíme prehliadku metropoly Oslo. Veľkým pojmom pre všetkých návštevníkov Osla je polostrov múzeí Bygdøy. Tu našla svoj trvalý domov polárna loď Fram, na ktorej sa plavili polárny dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Môžeme si pozrieť plť Kon-Tiki, papyrusovú loď Ra II Thora Heyerdahla alebo tri vikingské lode staré vyše tisíc rokov. Popoludní odchod cez Švédsko na nočný trajekt so zastávkou na neskorý obed. Nocľah (lôžko v dvojlôžkovej kajute, bez raňajok).
9. deň: v noci preplávame Baltské more a po vylodení v Nemecku prejdeme do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

35
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

autokarom
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.

vstupy cca 500 NOK (nie sú zahrnuté v cene)

výjazd na Dalsnibbu cca 30 NOK (platba na mieste)

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR