Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Veľký okruh Nemeckom

01.08. - 07.08. Vybrať iný termín
559 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava autobusom doprava autobusom

Berlín • Hamburg • Brémy • Münster • Wuppertal • Kolín nad Rýnem • Bonn • Koblenz • Hrad Eltz • Údolí Mosely a Rýna • Mainz • Frankfurt nad Mohanem • Würzburg • Norimberk

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
1.8. - 7.8.2020
6 nocí
1.8. - 7.8.2020
6 nocí
1.8. - 7.8.2020
6 nocí
1.8. - 7.8.2020
6 nocí
1.8. - 7.8.2020
6 nocí

Program zájazdu

  1. deň: v skorých ranných hodinách odchod z ČR do Berlína. Po príchode absolvujeme panoramatickú okružnú jazdu po meste - ako bývalú východnú, tak aj západnú časť mesta. Ďalej bude možnosť návštevy Reichstagu a ďalších zaujímavostí, ako je blízka Branderburgská brána či parky a promenády priľahlé vládnej štvrti, Postupimské námestie či bulváre v bývalej západnej časti, ďalej môžeme navštíviť Alexanderplatz s televíznou vežou, noblesne známu triedu Unter den Linden či múzeum Pergamon. Nocľah v Berlíne. 
  2. deň: raňajky. Odchod do Hamburgu, kde absolvujeme okružnú jazdu hanzovným mestom s najväčším riečnym prístavom Európy. Spoločne uvidíme Rathausmarkt s monumentálnou renesančnou radnicou, kostol sv. Michaela - jeden z najväčších barokových kostolov na severe Nemecka, z jeho veže je nádherný výhľad na celé mesto. Nezabudnuteľnú atmosféru má tiež známa, ale aj neblaho preslávená štvrť St. Pauli. Fakultatívne plavba loďou prístavom. Nocľah v Hamburgu. 
  3. deň: raňajky. Odchod do Brém,ktoré patria k významným európskym prístavom. Prejdeme sa historickým centrom okolo námestia Markt, jedného z najkrajších v severnom Nemecku, kde pred budovou radnice uvidíme sochu rytiera Rolanda, symbolického ochrancu mestských práv. Dóm s vežami s úctyhodnou výškou takmer sto metrov pochádza z 13. stor. a nádherne uzatvára celé námestie. Ďalej budeme pokračovať do Münsteru, kde hlavnú ulicu Prinzipalmarkt lemujú meštianske domy a kde v miestnej radnici bol v r. 1648 podpísaný Vestfálsky mier. Uvidíme aj tri klietky visiace z kostola Lamberti, v ktorých boli v 16. storočí vystavené mŕtve telá vzbúrencov, ktorí na krátku dobu ovládli mesto. Odchod do Wuppertalu, kde asi najväčšou atrakciou je vysunutá dráha zo začiatku 20. storočia, ktorá jazdí vo výške až 12 metrov nad riečkou Wupper. Nocľah v Wuppertale. 
  4. deň: po raňajkách odchod do Kolína nad Rýnom, ktorý sa môže pýšiť nielen majstrovským dielom vrcholnej gotiky, mohutným dómom, ale aj nádhernými meštianskymi domčekmi na Fischmarkte, zaujímavou radnicou aj radou múzeí. V popoludňajších hodinách prejazd do Bonnu, bývalého hlavného mesta západnej časti rozdeleného Nemecka, ktoré sa môže tiež pýšiť radou historických pamiatok, veď už za rímskych dôb tu stával významný oporný vojenský bod. Ďalej pokračujeme do malebného mesta Koblenz, ležiaceho na sútoku Rýna a Mosely, kam vzhliada z výšky veľkolepá pevnosť Ehrenbreitstein. Priamo na sútoku nazývanom Deutsches Eck stojí aj veľká jazdecká socha Viliama I., a pokiaľ budeme pokračovať parkom, dostaneme sa do mestského centra. Miestny kostol Florinkirche je zaujímavý sochou Augenroller, ktorá každú hodinu gúľa očami. Nocľah v okolí Koblenzu. 
  5. deň: raňajky. Po raňajkách navštívime údolie Mosely, odtiaľ vyjdeme k snáď najkrajšiemu hradu, majestátne sa vypínajúcemu stredovekému hradu Eltz, ktorý si zachoval úplne pôvodnú podobu z 12. Storočia. Po prehliadke sa vydáme do romantického údolia Rýna do mestečka Rüdesheim vo vinárskej oblasti Rheingau. Počas prechádzky kúzelným mestom určite budeme mať možnosť poznať aj podmanivú chuť miestneho vína. Ďalej absolvujeme nezabudnuteľnú plavbu nádherným údolím Rýna (jazdné nie je v cene) s množstvom hradov a malebných dediniek uprostred zelene až k St. Goarshausen, miestu, kde je podľa starej mytológie skrytý vo vodách Rýna poklad Nibelungov a kde v rokline širokej 113 m známej ako Loreley láka svojím spevom plavcov do záhuby. Nocľah v okolí Koblenzu. 
  6. deň: po raňajkách odídeme do malebného mestaMainz, odkiaľ bola v dávnych dobách spravovaná celá Germánia. Nájdeme tu zaujímavé hrazdené domy, šesťvežový dom z červeného pieskovca, zaujímavý kostol sv. Štefana z 13. storočia, kde si prehliadneme Chagallove vitráže. Určite nesmieme vynechať Gutenbergove múzeum, venované zakladateľovi kníhtlače, kde je možné uvidieť aj kópie Gutenbergovej biblie z r. 1455. A ďalej budeme pokračovať do Frankfurtu nad Mohanom, významného finančného európskeho centra, mesta mrakodrapov, nazývaného tiež „Mainhatten“. Prejdeme sa historickým jadrom na Römerberge, kde budeme obdivovať Römer - starú frankfurtskú radnicu či novo vystavené verné kópie pôvodných gotických domov, nevynecháme ani kostol sv. Mikuláša z 13. stor., postavený z červeného pieskovca či hlavnú nákupnú triedu Zeil s bývalou mestskou strážnicou. Za zmienku stojí aj Goetheho dom, v ktorom sa tento literát v r. 1749 narodil. Nocľah v okolí Frankfurtu. 
  7. deň: raňajky. Odchod do Würzburgu, historického mesta ležiaceho uprostred viníc, ktoré sa môže pýšiť radou zaujímavých pamiatok, začnúc dominantnou pevnosťou a končiac treťou najväčšou sakrálnou stavbou Nemecka, domom sv. Kiliána. Prejazd do Norimbergu, historického mesta perníkov a hračiek, ktoré je nezabudnuteľne zapísané aj do našej histórie - odtiaľto začínali korunovačné jazdy, a to aj českých kráľov, do Ríma. Možnosť návštevy hradu Kaiserburg, nezabudnuteľného trhového námestia s kostolom Frauenkirche a gotickou fontánou Schöner Brunnen, múzea hračiek. Návrat do Prahy v neskorých nočných hodinách.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Čítať viac
Doprava

Doprava

doprava autokarom

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, polpenzia

Čítať viac

Poznámky

Zájazd je organizovaný v spolupráci s partnerskou CK.

Trasa: Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Litomyšl, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun* (diaľnica), Plzeň*, Slaný**, Louny**, Most**, Teplice**, Ústí nad Labem**.

* na trase možné vystupovať
** na trase možné len pristupovať

Minimálny počet účastníkov: 36
Zmena programu vyhradená.

Hodnotenia klientov: 6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}