Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

To najlepšie z Bavorska s výletom k Bodamskému jazeru

03.07. - 06.07. Vybrať iný termín
319 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Norimberg • Ulm • zámok Hohenschwangau • Neuschwanstein • Füssen • Bodamské jazero • ostrov Mainau • Kostnica • Lindau • Mnichov • Regensburg

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
3.7. - 6.7.2020
3 noci
3.7. - 6.7.2020
3 noci
3.7. - 6.7.2020
3 noci
6.8. - 9.8.2020
3 noci
6.8. - 9.8.2020
3 noci

Program zájazdu

  1. deň: odchod v skorých ranných hodinách z ČR, návšteva Norimbergu, historického mesta perníkov a hračiek, ktoré sú nezabudnuteľne zapísané aj do našej histórie - okrem iného odtiaľ začínali korunovačné jazdy (a to i českých kráľov) do Ríma. Možnosť návštevy hradu Kaiserburg, nezabudnuteľného trhového námestia s kostolom Frauenkirche a gotickou fontánou Schöner Brunnen, múzeá hračiek či iné tunajšie pamiatky. Pokračujeme k návšteve starého ríšskeho mesta Ulm, rodného mesta Alberta Einsteina, kde budeme obdivovať nádherne maľované fasády, stupňovité štíty radnice i jej zaujímavý orloj. V popoludňajších hodinách odchod do miesta ubytovania v okolí Schwangau. Nocľah. 
  2. deň: po raňajkách sa vydáme k Bodamskému jazeru, po švajčiarskej strane jazera na ostrov Mainau- známy ako "Ostrov kvetín" (patrí rodu Bernadotta). Tie najkrajšie sa nachádzajú v parku obklopujúcom barokový zámok z 18. storočia. Pri spiatočnej ceste navštívime Konstanz, ktorý je historicky úzko spätý s našou krajinou. Tu iste nevynecháme Husov dom a budeme tiež obdivovať monumentálny Kupecký dom, kde zasadalo konkláve. V Konstanz (Kostnici) bol Ján Hus za svoje učenie odsúdený a v monumentálnom chráme je miesto kde stál dodnes onačené kameňom. Zastavíme sa tiež pri Husovom kameni na mieste, kde bol upálený. Pri spiatočnej ceste navštívime slávne mesto Lindau na Bodamskom jazere plné zaujímavých historických stavieb, ktorého prístav stráži šesťmetrová socha leva. Návrat na ubytovanie do Schwangau vo večerných hodinách. Nocľah. 
  3. deň: po raňajkách navštívime zámok Hohenschwangau, posledné rodové sídlo vladárskeho rodu Wittelsbachovcov a potom najznámejší a najkrajší nemecký rozprávkový zámok Neuschwanstein, ktorý nám pripomenie romantický historizmus a kúzlo Wagnerových opier. Ďalej zavítame do malebného historického mestečka Füssen, ktorému dominuje dodnes obývaný hrad. Individuálne voľno. Možnosť kúpania či plavby loďou po vodnej nádrži Forggensee či možnosť individuálnej návštevy kúpeľov Kristall Therme vo Schwangau s blahodárnou slanou vodou a nádherným výhľadom na zámok Neuschwanstein. Nocľah. 
  4. deň: po raňajkách odídeme do bavorskej metropoly Mníchovznámej nielen historickou Hofbrauerei, zámkom a jeho klenotnicou, ale aj nádhernou pešou zónou a povestným orlojom na Novej radnici. Ďalej pokračujeme do Regensburgu, jednej z najvýznamnejších metropol stredoveku so známymi historickými výškovými domami, kamenným mostom z 12. storočia, zachovalou bránou rímskeho tábora Porta Praetoria, nádhernou katedrálou, snemovou sálou Ríšskych snemov. Vo večerných hodinách návrat do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Čítať viac
Doprava

Doprava

autokarom

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

podľa programu

Čítať viac

Poznámky

Zájazd je organizovaný v spolupráci s partnerskou CK.

Trasa 1: Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava (diaľnica), Praha, Beroun (diaľnica), Plzeň.
Trasa 2: Karviná, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Litomyšl, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun (diaľnica), Plzeň

Minimálny počet účastníkov: 36
Zmena programu vyhradená.

Hodnotenia klientov: 6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}