Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Najkrajšie zámky Bavorska

21.08. - 23.08. Vybrať iný termín
259 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Zámok Lindenhof • Oberammergau • zámok Hohenschwangau • zámok Neuschwanstein • Füssen • jazero Chiemsee • Herreninsel • zámok Herrenchiemsee • Fraueninsel

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
21.8. - 23.8.2020
2 noci
21.8. - 23.8.2020
2 noci
21.8. - 23.8.2020
2 noci
18.9. - 20.9.2020
2 noci
18.9. - 20.9.2020
2 noci

Program zájazdu

  1. deň: v skorých ranných hodinách odchod z Prahy do Nemecka na návštevu bavorského zámku Linderhof, ktorý leží v nádhernom parku a patrí do trojice najznámejších zámkov bavorského kráľa Ľudovíta II. Zároveň budeme obdivovať malé stavby v parku, spolu s umelou kvapľovou jaskyňou. Ďalej pokračujeme do mestečka Oberammergauv údolí rieky Ammer, ktoré je preslávené svojimi pašijovými hrami a domami, na ktorých nás zaujmú fresky s rôznymi vyobrazeniami - náboženskými i rozprávkovými. Krátke zastavenie v kláštore Ettal, ktorý bol založený v 14. storočí a po stáročia bol centrom vzdelávania, stále je tu gymnázium pre chlapcov i dievčatá. Možnosť zakúpenia niektorých kláštorných výrobkov - pivo, likéry, drobné spomienkové predmety. Odchod na ubytovanie v okolí Schwangau. 
  2. deň: po raňajkách navštívime zámok Hohenschwangau, posledné rodové sídlo vladárskeho rodu Wittelsbachovcov a potom najznámejší a najkrajší nemecký rozprávkový zámok Neuschwanstein, ktorý nám pripomenie romantický historizmus a kúzlo Wagnerových opier. Ďalej možnosť návštevy pôsobivej expozície vMúzeu bavorských kráľovči prechádzky okolo jazera Alpsee. V popoludňajších hodinách prejdeme do malebného mestečka Füssen, ktorému dominuje dodnes obývaný hrad. Individuálne voľno. Možnosť kúpania či plavby loďou po vodnej nádrži Forggensee či možnosť individuálnej návštevy kúpeľov Kristall Therme vo Schwangau s blahodarnou slanou vodou a nádherným výhľadom na zámok Neuschwanstein. Nocľah. 
  3. deň: Po raňajkách pokračujeme smerom k jazeru Chiemsee. Po príchode do Prien am Chiemsee budeme ďalej pokračovať loďou (za poplatok, nie je v cene zájazdu) po jazere na ostrov Hereninsel, kde navštívime ďalší kráľovský zámok Ľudovíta II. Tento zámok je vernou kópiou zámku Ľudovíta XIV. vo Versailles, v mnohom však svoj vzor predbehol. Tu zároveň navštívime múzeum Ľudovíta II. a môžeme sa zastaviť v Starom zámku, kde Ľudovít II. pri stavbe Nového zámku býval. Odtiaľ pôjdeme loďou na ďalší ostrov v Chiemsee - Fraueninsel. Na tomto ostrove sa prejdeme, budeme vnímať pokoj a pohodu ostrova, zároveň navštívime kostol z 15. storočia. Je tu tiež ženský kláštor, kde budeme mať možnosť zakúpenia určitých výrobkov z hospodárskej činnosti kláštora. Návrat loďou do prístavu a odjazd smerom do ČR. Príchod do Prahy v neskorých večerných hodinách.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Čítať viac
Doprava

Doprava

autokarom z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac
Ubytovanie

Ubytovanie

podľa programu

Čítať viac

Poznámky

Zájazd je organizovaný v spolupráci s partnerskou CK.

Trasa 1: Most, Louny, Slaný, Kladno, Praha, Beroun (diaľnica), Rokycany, Plzeň
Trasa 2: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Beroun (diaľnica), Rokycany, Plzeň

Minimálny počet účastníkov: 36
Zmena programu vyhradená.

Hodnotenia klientov: 6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}