Hotel
Informácie

Mestá a príroda severu Nemecka

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Celle • Vogelpark Walsrode • Lüneburská vřesoviště • Hamburk • Bremenhaven • Brémy • Lübeck • Schwerin

Program zájazdu

1. deň: v skorých ranných hodinách odchod do oblasti Dolného Saska. Prvou zastávkou bude Celle, ktorá patrí k najkrajším ohradeným mestečkám v severnom Nemecku so zachovaným pôvodným historickým centrom zo 17. storočia. Ulice Zöllner alebo Stechbahn Vás zavedú do stredoveku. Ďalšou zastávkou je Vogelpark vo Walsrode, kde navštívime najväčší vtáčí park v Európe s viac než 4 000 exponátmi vtákov z celého sveta. Ďalej budeme pokračovať cez oblasť Lüneburských vresovísk, kde je možné vidieť nádherné fialové lány vresov, ktoré sa vám navždy vryjú do pamäti. Ubytovanie v oblasti Hamburgu. Fakultatívna večera. Nocľah.
2. deň: po raňajkách odjazd do Hamburgu, kde absolvujeme okružnú jazdu obchodným mestom s najväčším riečnym prístavom Európy. Spoločne uvidíme Rathausmarkt s monumentálnou renesančnou radnicou, kostol sv. Michaela - jeden z najväčších barokových kostolov na severe Nemecka, z jeho veže je nádherný výhľad na celé mesto. Nezabudnuteľnú atmosféru má tiež známa, ale aj neslávne preslávená štvrť St. Pauli. Fakultatívna plavba loďou prístavom. Návrat na ubytovanie, fakultatívna večera. Nocľah. 
3. deň: Po raňajkách odjazd do Bremenhavenu, bývalého nákladného prístavu, ale aj miesta, odkiaľ v 19. storočí odplávali milióny ľudí do "Nového Sveta". Tu navštívime unikátny Klimahaus. Je to viac než múzeum, v priebehu jednej prehliadky navštívime trópy, severný pól či uvidíme obrie akvárium. Ďalej uvidíme niekoľko historických lodí alebo tu navštívime ponorku z roku 1945. Zaujímavé je tiež Nemecké múzeum lodnej plavby. Ďalej pokračujeme do Brém, ktoré patria k významným prístavom. Prejdeme sa historickým centrom okolo námestia Markt, jedného z najkrajších v severnom Nemecku, kde pred budovou radnice uvidíme sochu rytiera Rolanda, symbolického ochrancu mestských práv. Dóm s vežami s úctyhodnou výškou takmer sto metrov pochádza z 13. storočia a nádherne uzatvára celé námestie. Individuálne voľno. Návrat na ubytovanie, fakultatívna večera. Nocľah. 
4. deň: Po raňajkách sa vydáme na spiatočnú cestu, pri nej navštívime historické hanzovské mesto Lübeck. Medzi hlavné dominanty mesta patrí brána Holsten z 15. storočia. Uvidíme aj snáď najkrajší tehlový kostol v severnom Nemecku - Marienkirche. Poslednou zastávkou na našej ceste bude jazerami obklopený Schwerin. Po krátkej prechádzke historickým centrom, uvidíme námestie Am Markt s radnicou a gotickou katedrálou, navštívime rozprávkový zámok, ktorý unikol z pod nadvlády Pavla Fridricha v roku 1837. Rozhodne si tiež nenecháme ujsť úchvatný pohľad na Schwerinské jazero. Návrat do Prahy v neskorých večerných hodinách.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

autokarom
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Zájazd je organizovaný v spolupráci s partnerskou CK.

Trasa: Praha, Slaný, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem.

Minimálny počet účastníkov: 36
Zmena programu vyhradená.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR