Hotel
Informácie

Malý okruh Nemeckom

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Drážďany • Míšeň • Berlín • Postupim • Lipsko

Program zájazdu

1. deň: odchod v ranných hodinách z ČR do Drážďan, mesta, ktoré bolo sídlom saských kurfirstov s nádhernou stavbou Zwinger, známou galériou, povestnou Semperovou operou i krásnou pobrežnou promenádou či novo postaveným Frauenkirche. Ďalej budeme pokračovať do Meißen - mesta porcelánu. Kúzelné mesto s dláždenými uličkami s hradom Albrechtsburg a na skalnatom kopci postavenou katedrálou. Na námestí Markt stojí kostol s najstaršou zvonkohrou na svete. Nezabudneme tiež navštíviť Múzeum porcelánu s tromi tisíckami exponátmi (reprezentujú 300 rokov výroby). Ďalej pokračujeme do Berlína. Nocľah.
2. deň: po raňajkách absolvujeme okružnú jazdu Berlínom (ako bývalé východné, tak aj západné časti mesta) a následne absolvujeme plavbu loďou po Spréve. Ďalej možnosť návštevy Reichstagu a ďalších zaujímavostí, ako sú blízka Brandenburská brána či parky a promenády priľahlej vládnej štvrti, Postupimské námestie či bulvári v bývalej západnej časti, Alexanderplatz s televíznou vežou, noblesná známa trieda Unter den Linden, Humboldtova univerzita, múzeum Pergamon. Individuálne voľno. Nocľah.
3. deň: po raňajkách odjazd do Postupimu. Možnosť individuálnej prehliadky zámockého areálu s parkom a fontánami, kde určite nevynecháme ani rokokové krásy zámku Sanssouci - či zámku Cecilienhof s radom zaujímavých pavilónov, kde bola podpísaná Postupimská dohoda. Ďalej budeme pokračovať do Lipska. Počas pešej prehliadky si budeme vychutnávať krásu pekne zrekonštruovaného historického centra s radnicou, starú burzu či Thomaskirche, kde dlhý čas pôsobil Johann Sebastian Bach a kde je aj zároveň pochovaný. Nezabudnuteľný dojem určite zanechá aj návšteva Haus Coffe-Baum, kde bola prvýkrát v Európe podávaná káva. V popoludňajších hodinách odchod do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Zobraziť viac

Poznámky

Cena pre dieťa do 12 rokov na prístelke je 56 EUR.

Zájazd je organizovaný v spolupráci s partnerskou CK.

Trasa 1: Praha, Slaný, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem
Trasa 2: Plzeň, Beroun (diaľnica), Praha, Slaný, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR