Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Veľký okruh Namíbiou

22.09. - 04.10.
Vybrať iný termín
Cena
3 385 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
22.9. - 4.10.2018
12 nocí
3 384,68 €
22.9. - 4.10.2018
12 nocí
3 384,68 €
Windhoek • poušť Kalahari • Mariental • Fish River Canyon • Aus • poušť Namib •Sossusvlei • Walvis Bay • Damaraland • Twyfelfontein • NP Etosha • Tsumeb • Okahandja

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Windhoeku s prestupmi.
2. deň: prílet do Windhoeku, privítanie so sprievodcom, transfer do hotela, ubytovanie.
3. deň: po raňajkách odchod do púšte Kalahari, ktorá zaberá veľkú časť východnej Namíbie. V skutočnosti je Kalahari živá divočina a na málo zatrávnených pláňach môžete pozorovať obrovské stáda antilop a ďalších pasúcich sa zvierat. Prejazd od červených dún Kalahari, cez mesto Mariental, nazývané „brána juhu“ a dôležité poľnohospodárske centrum (chov karakulských oviec a pštrosie farmy), a Keetmashoop, hlavné mesto celej južnej oblasti. Mesto je pomenované po nemeckom priemyselníkovi Johanovi Keetmanovi, ktorý tu v roku 1860 založil kresťanskú misiu. Mesto stále uchováva pozostatky starých nemeckých budov. Pokračovaniek Fish River Canyon, druhému najväčšiemu kaňonu na svete. 161 km dlhá oblasť, tvrdých, kamenitých a odolných sukulentov, zarastených plání, je veľkolepým dielom prírody. Trvalo stovky miliónov rokov, než sa kaňon vyvinul do súčasnej podoby. Večera a nocľah neďaleko kaňonu.
4. deň: po raňajkách pokračovanie výpravy do Aus a Luderitz, kde sa cesta bude dotýkať územia, ktoré je domovom známych namíbijských divokých koní, o ich pôvode existuje veľa teórií. Jednou z nich je tá, že sú potomkami koní, ktoré tu zanechali nemecké „Schutztruppe“ jednotky v r. 1915. Ubytovanie a nocľah v prístavnom meste Luderitz plnom historických budov v nemeckom štýle zo začiatku 20. storočia
5. deň: po raňajkách prejazd z Aus cez Helmenringhausen smerom k Namíbijskej púšti. Navštívite mesto duchov – teraz opustené mesto Kolmanskop, ktoré je strašidelným svedkom diamantovej horúčky. Príjazd do hotela vo večerných hodinách. Večera a ubytovanie v Hemmerstein.
6. deň: v skorých ranných hodinách po raňajkách odchod na územie medzi horami Nubib a Tsaris v Namíbijskej púšti, jednej z najstarších na svete a údajne aj púšťou úplne najstaršou. Príchod do oblasti Sossusvlei, k jednej z najvyšších a najkrajších dún na svete. Sossusvlei je duna divov, týčiacs sa až 300 m nad ostatnými dunami. Duny tu siahajú tak ďaleko, kam vaše oko dohliadne, a ich bohaté farebné odtiene sa striedajú od svetlo marhuľovej k tmavo červenej či oranžovej (výlet je v cene). V období výdatných dažďov zásobuje rieka Tsauchab túto panvovú oblasť vodou a vytvára raj pre vodné vtáctvo. Potom nasleduje návšteva Sesriem, malebného kaňonu a hlbokej rokliny, vytvorenej storočiami trvajúcej erózie, dlhej cez 1 km a hlbokej až 40 m. V neskorších popoludňajších hodinách príchod na ubytovanie, večera a nocľah, stále ešte v púšti Namib.
7. deň: po raňajkách pokračovanie v ceste smerom k pobrežiu a k chladnejšiemu prímorskému podnebiu. Trasa vedie cez Walvis Bay, rýchlo sa rozvíjajúce namíbijské hlavné prístavné mesto a vyhľadávaný letný dovolenkový resort. Krásne sú lagúny s obrovským množstvom brodivých vtákov, vrátane plameniakov a bielych pelikánov, ich výskyt je veľmi vzácny. Swakopmund je populárnym miestom vďaka svojmu starobylému šarmu a uvoľnenej atmosfére. Mesto bolo založené v roku 1892 v dobe nemeckej koloniálnej vlády. Výrazný nemecký koloniálny charakter bol zachovaný a dodnes je mnoho starých budov účelne využívaných. Ubytovanie a nocľah v meste.
8. deň: po raňajkách sa vypravíte na asi 4 hodiny trvajúcu plavbu do lagúny, zátoky Walvis Bay na pozorovanie pelikánov, plameniakov, delfínov a tuleňov (výlet je v cene). Behom plavby je podávané občerstvenie, ustrice a šampanské. Popoludňajší individuálny program v meste Swakopmund. Hotel sa nachádza v pešej vzdialenosti od pláže a centra mesta. Nocľah s raňajkami v meste Swakopmund.
9. deň: dlhý úsek tohto dňa vedie cez Hentiesbaai, Uis a Khorixas do oblasti Damaraland. V južnej časti Damaralandu uvidíte napr. Vingerklip, skalný div – balancujúci prírodný obelisk, ďalej v južnej časti Twyfelfontein uvidíte Burnt mountain alebo spálenú horu, panoráma bezútešnosti s farebnými skalami kontrastujúcimi so šedivo-čiernym okolím. Ďalšou geologickou zaujímavosťou sú Organ Pipes – tzv. varhany, predstavujú masu skalných bazaltových útvarov v hlbokej strži vyhĺbenej riekou. Twyfelfontain – umelecká galéria pod šírym nebom je obrovskou koncentráciou skalných rytín umelcov doby kamennej. Miesto je považované za vôbec najväčšiu zbierku skalných rytín v celej Afrike. Tento, prípadne nasledujúci deň, návšteva dediny kmeňa Himbu (fakultatívne). Večera a nocľah v hoteli na trase.
10. deň: po raňajkách odchod do NP Etosha. Národný park Etosha, skladajúci sa z 22 270 km2 púšte, saván a lesov, je jedným z najväčších parkov v Afrike. Jeho dominantou je Etoshská panva, obrovská, plytká prepadlina o rozlohe približne 5 000 km2. Vo väčšej časti roka pokrýva panvu biele popraskané blato, ktoré vytvára trblietavý prelud po väčšinu dní. Sú tu k videniu obrovské stáda zvere s touto desivou "veľkou bielou masou suchej vody" v pozadí, ktorá robí z Etoshy unikát. V parku sa nachádza celkom asi 114 druhov cicavcov, vrátane niekoľko vzácnych a ohrozených druhov zvierat, ako sú čierne nosorožce a antilopy s čiernymi rohmi. Preprava parkom je vo vašom zájazdovom autobuse. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli (safari lodge) pri vstupnej bráne do Etosha parku s názvom Anderson.
11. deň: celodenné putovanie po úchvatnom Etosha parku. Neskôr popoludní odchod z parku branou Von Lindequist do vášho ďalšieho neďalekého ubytovania na večeru a nocľah.
12. deň: cestou späť do hlavného mesta budete prechádzať cez mestečko Tsumeb, úzko spojeného s banským priemyslom, a zaujímavé múzeum s obsiahlou zbierkou vzácnych minerálov, mesto Okahandja, kde je možné navštíviť slávny rezbársky trh. Mesto má veľkú dôležitosť pre kmeň Herero a bolo sídlom hlavného náčelníka Samuela Maharero. Každý rok v auguste sa sem vydáva tisíce Hererov na púť, aby nad hrobami vzdali hold svojim náčelníkom. Ubytovanie, večera a nocľah neďaleko hlavného mesta.
13. deň: po raňajkách odchod do hlavného a tiež najľudnatejšieho mesta Windhoek ležiaceho v nadmorskej výške 1 650 m. Prehliadka mesta – napríklad historické sídlo vlády tiež známe ako Tintenpalast (Atramentový palác), kresťanský kostol, bielo murovaná Alte Feste, predtým pevnosť, teraz múzeum, predmestie Katutura, bulvár Nezávislosti, kde sa staré koloniálne domy striedajú s modernou architektúrou nezávislej Namíbie. Nocľah je vo Windhoek.
14. deň: raňajky. V súvislosti s letovým plánom transfer na letisko odletu späť do Európy.
15. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

8
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
odlet z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

12x raňajky, 7x večera
Zobraziť viac

Poznámky

Možnosti predlženia: Viktóriine vodopády Zimbabwe (JZV184I)

Cena nezahŕňa sprepitné.

Návšteva autentickej, nie turistickej dedinky Himbu je zdarma a je to sezónna záležitosť, Himbovia sa môžu presunúť na iné miesto.

Doporučené vreckové: 2500 NAD

Doporučená čiastka na vstupy: 350 NAD.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR