Hotel
Informácie

Putovanie krajinou Džingischána

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Ulánbátar • NP Terejl • Yolyn Am (Údolí orlů) • Khognor (Zpívající duny) • Bajanzag (Planoucí útesy) • Ongín Chíd • Karakorum • Erdenedzú • NP Hustai

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Ulánbátaru s prestupom.
2. deň: po prílete transfer do hotela. Ubytovanie a odpočinok. Prehliadka hlavného mesta krajiny - Ulánbátar, pri ktorej navštívite Gandan, najväčší fungujúci budhistický kláštor Mongolska a vypočujete si lesné rohy zvolávajúce mníchov do chrámu. Potom navštívite Suchbatárove námestie s parlamentom a sochou Čingischána, a prírodovedecké múzeum, kde môžete obdivovať kompletné kostry dinosaurov. Večera a nocľah v hoteli.
3. deň: po raňajkách prejdete smerom k národnému parku Terelj, ktorý je jedným z najnavštevovanejších parkov v Mongolsku. Cestou zastávka pri pamätníku Čingischána, čo je v súčasnej dobe najväčšia jazdecká socha na svete (40 m vysoká). Do sochy sa dá ísť výťahom alebo pešo až na hlavu koňa odkiaľ je krásny výhľad. Po obede prejazd do NP Terelj, kde uvidíte nádherne tvarované skaly, ktoré svojím tvarom pripomínajú korytnačky. Navštívite miestnu kočovnú rodinu a zistíte, ako ľudia žijú na dedine, ktorých životný štýl sa po sto rokoch nemení. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.
4. deň: raňajky. V skorých ranných hodinách transfer na letisko a odlet do mesta Dalanzadgad, ktoré leží v južnej provincii. Navštívite nádhernú krajinu Yolyn Am (Údolie orlov) v púšti Gobi, ktorá je jednou z najzaujímavejších a tajomných miest na svete. Prehliadka múzea púšte Gobi, ktorá vykazuje zbierku dinosaurích vajec a vypchaných vtákov. Táto oblasť je tiež veľmi bohatá na vzácne rastliny, divoké ovce a kozy pasúce sa vysoko na horských stenách. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.
5. deň: raňajky. Dnes prejdete k mimoriadnym pieskovým dunám Khognor (Spievajúce duny - názov podľa zvuku, ktorý vydáva piesok pri chôdzi). Ide o neuveriteľnú scenériu hôr a úplný súlad kopcov, lesov a púštnej krajiny. Budete mať možnosť vyšplhať sa na jednu z najvyšších pieskových dún. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.
6. deň: raňajky. Predpoludním navštívite ťaviu farmu a budete mať šancu ochutnať hormog - skvasené ťavie mlieko. Miestna krajina pieskových dún je ideálna na jazdu na ťavách. Môžete vyskúšať, že ťava dvojhrbá je mimoriadne pokojné zviera a je oveľa pohodlnejšia, ako ťava na Sahare či Indii, keďže jej dva hrby vás podržia z oboch strán. Po obede bude nasledovať cesta do svetoznámeho pohrebiska dinosaurov Bajandzak. Nálezy fosílií a dinosaurích kostier sú skúmané už od roku 1922. Miesto známe ako Horiace útesy získalo svoje meno podľa červeno žiariacich skalných útvarov nad púšťou Gobi. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.
7. deň: po raňajkách odchod ku kláštoru Ongín Chíd, ležiaceho na brehu rieky Ongín. Kláštor bol zničený počas komunistických čistiek v 30-tych rokoch a je postupne obnovovaný vďaka práci niekoľkých mníchov. Ide o úžasné miesto, ktoré sa tiahne cez údolie v hornatej oblasti okolo rieky a jej okolie je veľmi pôsobivé. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.
8. deň: raňajky. Odchod do Karakorum, bývalého sídla mongolských chánov v údolí rieky Orchon, strategicky umiesteného na tradičnej križovatke starých obchodných ciest. Do 13. storočia bolo hlavným mestom mongolskej ríše. Prehliadka najstaršieho mongolského budhistického chrámového komplexu Erdenedzú (Drahokamový Budha), obohnaného mohutnými múrmi so 108 stúpami so sochami korytnačiek ochrankýň, ktorý uchováva úžasné diela mongolských umelcov, maliarov, sochárov, rezbárov a remeselníkov 17. až 19. storočia. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.
9. deň: raňajky. Dnes vás čaká výlet do národného parku Hustai, kde je jedinečná kombinácia lesov, pieskových dún a skál. V podvečer pôjdete autom do miest, kde žije vo voľnej prírode divoký kôň Prewalského. Budete mať skvelú príležitosť vyfotografovať tento druh ohrozených koní. Pokiaľ budete mať šťastie uvidíte tiež líšky, jelene, srnce či orly. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.
10. deň: Po raňajkách pôjdete späť do Ulánbátaru, kde sa ubytujete na hoteli. Po obede individuálne voľno, ktoré môžete vyplniť nákupmi suvenírov a miestnych produktov. Odporúčame slávnu "Gobi" výrobňu kašmíru a Naran Tuul - čierny trh. Večerné folklórne predstavenie a večera na rozlúčenie. Nocľah v hoteli.
11. deň: raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy s prestupom.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
odlet z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

plná penzia
Zobraziť viac

Poznámky

Hotely v Mongolsku sa nachádzajú iba v hlavnom meste Ulánbátar. V ostatných oblastiach je ubytovanie zaistené v tradičných mongolských „Gers“ = jurty. Kempy sú upravené pre zahraničných turistov a väčšina z nich sa nachádza v atraktívnych prírodných lokalitách. Jurty sú vybavené 2-4 posteľami, stolom, kreslom a skriňou. Moderné sociálne zariadenie je spoločné. Reštaurácie ponúkajú európske a mongolské jedlo.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR