Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Všetky farby a vône Mexika

19.10. - 01.11.
Vybrať iný termín
Cena
2 943 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
19.10. - 1.11.2018
13 nocí
2 943,08 €
19.10. - 1.11.2018
13 nocí
2 943,08 €
Mexico City • Teotihuacán • Puebla • Cantona • Coatepec • Veracruz • Villahermosa • Palenque • Campeche • Uxmal • Mérida • Chichén Itzá • Cancún

Program zájazdu

1. deň: samostatne odlet z Prahy do Mexico City s prestupom. Po prílete transfer do hotela a nocľah (3 noci).
2. deň: raňajky. Prehliadka historického centra Mexico City, pri ktorej uvidíte hlavné námestie Zócalo, Národný palác s maľbami Diega Rivery, Metropolitnú katedrálu a Templo Mayor. Prejazd do najznámejšej archeologickej lokality Teotihuacán. Pozriete si pyramídy Slnka a Mesiaca, Quetzalcoatlov chrám a zvyšky pôvodných palácov, obklopujúcich tzv. Triedu mŕtvych. Cestou naspäť krátka zastávka na hlavnom pútnickom mieste Mexika, v bazilike Panny Márie Guadalupskej. Behom dňa sa podáva obed. Návrat do hotela a nocľah.
3. deň: po raňajkách návšteva Antropologického múzea, rozsahom a usporiadaním jedného z najväčších na svete. Potom rustikálny obed na typickej lodi trajinera, na ktorej sa preplavíte cez tzv. plávajúce záhrady v Xochimilco. Ide o obľúbený víkendový výlet, kde si návštevníci vychutnávajú tradičné jedlo a hudbu. Neskôr prejdete do koloniálnej mestskej časti Coyoacan, kde navštívite Casa Azul alebo Modrý dom, čo je rodný dom a dnes múzeum maliarky Fridy Kahló. Návrat na hotel a nocľah.
4. deň: raňajky. Prejazd údolím v blízkosti sopiek Popocatepetl a Iztaccihuatl. Cesta vás dovedie do Puebla (UNESCO), tiež známej ako „Mesto anjelov“, ktoré sa nachádza na úpätí pohoria Sierra Madre Oriental. Navštívite katedrálu, centrum mesta, kostol Santo Domingo s prekrásnou Ružencovou kaplnkou a tržnicu El Parian. V priebehu výletu sa podáva obed v miestnej reštaurácii, kde môžete ochutnať omáčku Mole. Odpoludnia prehliadka archeologickej lokality Cantona, usadenej v krásnej krajine plnej borovíc, yuk a kaktusov. Navečer odjazd do Xalapy. Nocľah.
5. deň: po raňajkách odchod do dedinky Coatepec - centrum výroby kávy s návštevou múzea, ktorého súčasťou je malá kávová plantáž. Krátka zastávka v Antigua de México, kde navštívite najstarší kostol a colnicu na americkom kontinente. Potom prejdete do Veracruz - prístavného mesta, kde si vychutnáte príjemnú atmosféru živého námestia a ochutnáte tzv. „lechero“ (kávu s mliekom). Cesta pozdĺž pobrežia vás dovedie do farebného mesta Tlacotalpan (UNESCO), ležiaceho na brehu mohutnej rieky Papaloapan. Potom vojdete do mestečka Santiago Tuxtla, kde sa nachádza najväčšia nájdená olmécka kamenná hlava. Dojazd k jazeru Catemaco. Večera a nocľah (2 noci).
6. deň: po raňajkách uvidíte v San Andrés Tuxtla výrobu cigár. Cesta bude pokračovať k vodopádu Eyipantla. Na jednom z ostrovov jazera Catemaco žije početná skupina makakov, pôvodom z Indie, ale na stromoch okolo brehov je občas možné zahliadnuť i miestne chápane. Zastávka u niektorého zo šamanov, ktorých činnosť je v okolí lagúny svetoznáma. Zvyšok poobedia bude venovaný relaxácií na brehu lagúny alebo pri hotelovom bazéne. Večera a nocľah.
7. deň: raňajky. Odjazd do regiónu Comalcalco, kde sa prejdete po kakaových plantážach a zistíte, ako sú kakaové boby spracovávané. Obed s vôňou kakaa. Potom odjazd do mesta Villahermosa, kde navštívite jedinečný archeologický park La Venta, v ktorom je rozmiestnených niekoľko desiatok pozostatkov starovekých Olmékov. Nocľah v pralese.
8. deň: raňajky. Doobeda prehliadka starých mayských chrámov v Palenque – jednej z najkrajších pyramíd tzv. „del Mundo Maya“. Obklopené okolitou džungľou vytvárajú unikátnu atmosféru symbiózy starovekej architektúry a dažďového pralesa. Okolo poludnia odjazd k najväčšej lagúne Mexického zálivu - Laguna de Términos. Obed v miestnej reštaurácií. Zastávka v rybárskej dedinke Isla Aguada, odkiaľ sa plavíte loďou na výlet v spoločnosti delfínov, pelikánov a iného vodného vtáctva. Potom presun do jedného z najkrajších koloniálnych miest Campeche (UNESCO). Dôležitý španielský prístav zachránila pred nájazdmi pirátov mohutná obranná stena, doplnená siedmimi baštami a dvoma pevnosťami. Nocľah.
9. deň: raňajky. Odjazd do mesta Becal, presláveného výrobou najkvalitnejších palmových klobúkov na svete - známych panamákov. Prejazd regiónom Puuc, kde sa nachádza predšpanielská architektúra vyznačujúca sa bohatou výzdobou na fasádach. Potom návšteva archeologickej zóny Uxmal (UNESCO) s prehliadkou tzv. Kúzelníkovej pyramídy - jednej z najväčších a najpôsobivejších mayských pyramíd, ďalej uvidíte napr. Štvorec mníšok, Kráľovský palác - vyhlásený za najpôsobivejší v majskom svete a malé Juego de pelota - ihrisko pre miestne loptové hry. Obed v mayskej rodine v pravom mayskom dome v dedine Santa Elena, kde môžete ochutnať vynikajúcu yukatánsku špecialitu „cochinita pibil“. Prejazd do Méridy, kultúrneho centra yukatánskych Mayov. Panoramatická prehliadka mesta a možnosť prechádzky po hlavnom námestí, ktorému dominuje najstaršia katedrála na americkom kontinente. Nocľah.
10. deň: po raňajkách odjazd k ruinám mesta Chichén Itzá (UNESCO) - najvýznamnejšia a najnavštevovanejšia archeologická zóna na polostrove Yucatán. Pyramída El Castillo, známejšia ako Kukulkánova pyramída, bola pred niekoľkými rokmi zapísaná medzi Sedem divov moderného sveta. V priebehu prehliadky ďalej uvidíte impozantné ihrisko na miestnu loptovú hru (pelota) alebo Astronomické observatórium, pre mayský svet netypickú stavbu s kruhovým pôdorysom. Zastávka v tropickej záhrade Ik Kil na obed. V tejto záhrade sa nachádza impozantná cenota - vápencová priepasť 30 metrov hlboká plná krištáľovo priezračnej vody, v ktorej sa môžete vykúpať. Nocľah.
11. deň: raňajky. Výlet do mestečka Valladolid, ktorý obývajú takmer výhradne yucatánsky máyi. Návšteva miestneho liehovaru, kde ochutnáte likér vyrábaný z modrej agávy. Potom prehliadka málo známych mayských ruín Ek Balam (Čierny Jaguár), jedného z mála miest, kde je ešte možné stúpnuť si na pyramídu vlastnou nohou. Možnosť krátkej jazdy na bicykloch či rikšou k miestnej cenote s možnosťou kúpania. K obedu tradičná kuchyňa podľa lokálnych receptúr. Prejazd do prírodnej rezervácie Río Lagartos, unikátneho systému mangrovníkových porastov, na hranici medzi pevninou a morom, medzi slanou a sladkou vodou. Nočná plavba loďkou po kanáloch medzi mangrovníkmi, kde je možné pozorovať krokodílov. Nocľah.
12. deň: začiatkom dňa, ešte pred svitaním - výlet loďou do rezervácie za denného svetla, pri ktorom Vás ohromí pohľad predovšetkým na červených plameniakov, biele pelikány a na ďalšie morské a prímorské živočíchy. Potom navštívite morské pobrežie v La Colorada, kde si môžete doslova na vlastnej koži vyskúšať bahennú kúpeľ a potom sa opláchnuť v nádhernej čistej sladkej vode v miestnej cenote. Po raňajkách prejazd do Cancúnu. Individuálne voľno v Karibiku a možnosť samostatnej večernej návštevy niektorého z vyhlásených cancúnskych obchodných centier. Nocľah (2 noci).
13. deň: raňajky. Individuálne voľno s možnosťou relaxácie na plážach Karibiku. Nocľah.
14. deň: raňajky. Individuálne voľno do odchodu na letisko. Samostatne odlet z Mexika do Prahy s prestupmi.
15. deň: prílet do Prahy.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
odlet z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, 8x obed, 2x večera
Zobraziť viac

Poznámky

obedy a večere zaistí sprievodca podľa individuálnych potrieb klientov v osvedčených reštauráciách v priebehu programu, každý deň je možné nakúpiť akékoľvek potraviny a pitie v miestnych obchodoch a stánkoch cestou, väčšina hotelov má aj kvalitné reštaurácie (cca 10-15 USD) • výlet na šnorchlovanie do ho Chal (cca 60 USD) • vstupné do Chichen Itzá, Uxmalu a Tikalu (cca 60 USD) • sprepitné - miestny personál, vodič cca 20 USD / os.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR