Hotel
Informácie

Marocké kráľovstvo par Excellence

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • doprava letecky doprava letecky
Casablanca • Rabat • Tanger • Tetouan • Chefchaouen • Meknés • Fés • Ifrane • Er-Rachidia • Erfoud • Merzouga • Erg Chebbi • Tinenhir • Quarzazate • Ait Ben Haddou • Taroudant • Tafraoute • Tiznit • Agadir • Essaouira • Marrákéš • vodopády Ouzoud (fakultativně) • Casablanca

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Maroka s prestupom. Prílet do Casablanky, transfer na ubytovanie. Večera a nocľah.
2. deň: po raňajkách si prehliadnete Casablanku, najprv mešitu Hassana II., čo je komplexom spojujúcim mešitu, madrásu, knižnicu a hammam (vstup nie je zahrnutý v cene), ďalej námestie Mohameda V., kde sa nachádzajú významné budovy, ako napríklad radnica či parlament. Ďalej uvidíte námestie Spojených národov, centrálne trhovisko (rybí a ovocný trh), štvrť Habous, modernú rezidenčnú a pobrežnú štvrť Anfa. Nasleduje prejazd do Rabatu, kde si prehliadnete bulvár Hassana II., kasbu Oudaia, Andalúzsku záhradu, nedokončený Hassanov minaret, kráľovské mauzóleum dynastie Alevitov, areál kráľovského paláca (časť prístupného exteriéru palácového komplexu). Večera a nocľah v Rabate.
3. deň: po raňajkách prehliadka Chellahu, nekropoly z rímskych dôb až po 14. stor. Vstup zdobí veľká brána z doby Almohádov. Potom odjazd smerom na prístavné mesto Tanger. Pred prehliadkou Tangeru sa pozriete k mysu Spartel, navštívite Herkulesovu jaskyňu. V Tangeru sa pozriete na námestie Faro, ku kasbe, do mediny, prejdete sa k Petit Socco a Grand Socco. Potom odídete cez pohorie Rif, okolo bieleho mesta Tetouan, predtým hlavného mesta španielskeho Maroka, a ďalej do Chefchaounu. Večera a nocľah v Chefchaoune.
4. deň: dopoludnia prehliadka Chefchauenu, tajomného a krásneho mesta, kam až do začiatku 20. stor. nesmeli vstúpiť kresťania. Tetouan a Chefchaouen sú postavené prevažne v almohádskom štýle z bieleho kameňa, so silne zastúpenými andalúzskymi prvkami. Bránou Bab El Ain vstúpite do mesta, na námestie Outa Hammam, ku kasbe, do úzkych uličiek kľukatiacich sa po úpätí hory s dvoma vrcholmi, všade okolo vás domy s typicky bielo-modrou farbou maľby. Nasleduje pokračovanie do mestečka Moulay Idriss, z náboženského hľadiska významného miesta pomenovaného po svojom zakladateľovi, náboženskom vodcovi. Nachádza sa tu jediný minaret valcového tvaru v Maroku. Po krátkej zastávke v centre mestečka pokračujete do kráľovského mesta Meknes. Prehliadka mauzólea Moulay Ismail, brány Bab Mansour, námestia El Hedime, madrasy Bou Inania a záhrady El Haboul. Večera a nocľah v Meknes.
5. deň: po rýchlych raňajkách prehliadka neďalekého Volubilis, pomerne dobre zachovalej ruiny antického mesta, ktorého mozaiky zdobia dnes kráľovské paláce v iných mestách. Najvýraznejšími budovami je kapitol, súdna budova, oblúk cisára Carracaly, mestská fontána, ďalej severná časť mesta s vilami s bohatou výzdobou fontánok, bazénov, stĺpov a mozaík. Po prehliadke cesta do kráľovského mesta Fés. Orientačná prechádzka mestom, panoráma mesta od južnej strážnej veže, návšteva keramickej manufaktúry, námestie Alaouites so vstupom do kráľovského paláca Dar El Makhzen. Po ubytovaní v hoteli budete mať voľno po zvyšok dňa. Večera a nocľah vo Fés.
6. deň: tento deň je na programe celodenná prehliadka mesta Fés. Prejdete sa židovskou štvrťou Mellah, štvrťou Fés el Jdid, pozriete sa do záhrad Boujeloud, bránou Bab Boujeloud vstúpite do starého mesta alebo tiež Fés le Bali. Tu môžete fakultatívne navštíviť múzeum Dar Batha či múzeum Belghazi (platba na mieste), ďalej uvidíte krásnu fontánu Nejjarine, madrásu Attarine, mešitu Kairaouine a štvrť Chouwara s garbiarňami a predajňami výrobkov z kože. Zvyšok dňa môžete využiť na nákupy alebo k odpočinku v hoteli. Večera a nocľah vo Fés.
7. deň: po raňajkách odjazd územím stredného Atlasu cez horské univerzitné mestečko Ifrane, pripomínajúce svojou architektúrou a upravenosťou alpské mestečko vo Švajčiarsku, potom cez posádkové mesto Er-Rachidia, okolo panorám hôr, cédrových lesov a palmových hájov. Na fotenie sa zastavíte v údolí rieky Zíz. V popoludňajších hodinách príjazd na križovatku karavanových výprav – do oázy Erfoud. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah v Erfoude.
8. deň: Doobedie je určené k odpočinku a na kúpanie v hotelovom bazéne. Poobede nastúpite do terénnych džípov, najskôr navštívite manufaktúru na fosílie, potom sa vydáte do oázy Merzouga a odtiaľ už pôjdete k obrovským žlto-oranžovým dunám v Erg Chebbi. Na chrbte ťavy sa necháte vyniesť k dune, z ktorej budete môcť pozorovať nezabudnuteľný západ slnka. Nasleduje príchod do kempu pod dunou, uvítanie, ubytovanie, večera a pozorovanie nekonečnej oblohy plnej hviezd za zvuku mystickej hudby gnaoua.
9. deň: po raňajkách sa vrátite späť do Erfoudu, prestúpite do autobusu a pôjdete čarovnou krajinou pozdĺž rieky Todra, jej priesmykmi a údoliami. Zastavíte sa v oáze Tinerhir, u skalnatých tiesňav rieky Todra. Ďalej pôjdete pozdĺž rieky Dadés, po severnej strane koryta uvidíte Vysoký Atlas, z juhu Anti-Atlas. Prejdete mestečkom Kelaa des Mgouna, nad ktorým sa v horách ťažilo striebro. Ďalej sa napojíte na cestu tisícky Kaseb, alebo Route des Kasbah, a cez dedinku Skoura, kde sa každý máj koná festival ruží a okolo ktorej sa ruže v hojnom počte pestujú, prídete v neskorších poobedňajších hodinách do Ouarzazate, obľúbeného mesta filmárov. Večera a nocľah.
10. deň: po odchode z hotela si pozriete interiér pevnosti Taourirt, sídla náčelníka kmeňa Glaoua a marakéšskeho pašu, ktorý tu býval s celou svoju rozsiahlou rodinou a služobníctvom. Kasbah je z 18. storočia, bola reštaurovaná a dnes tvorí súčasť národného architektonického dedičstva. Asi 30 km od Ouarzazate sa ocitnete v opevnenom meste, tzv. ksaru Ait-Ben-Haddou, na brehoch rieky Mellah. K jeho založeniu prišlo už v 11. stor., ide o jednu z najdokonalejších ukážok starobylej predsaharskej architektúry na svete. Sú tu obrovské obranné hradby, šikmé veže, domy v pastelovo červených farbách sústredené okolo centrálnej tržnice a nádvoria. Z najvyššieho miesta, od tzv. Agadiru, je nádherný výhľad do okolitej krajiny. Teraz sa vydáte ďalej cez dedinku Taliouine, ktorá je centrom pestovania šafranu. Krajina medzi Taliouine a Taroudannt je plná argánovníkov, možno sa Vám pošťastí uvidieť kozy pasúce sa na plodoch v korunách stromov. Na večeru a nocľah prídete do Taroudanntu. Pred ubytovaním ešte vystúpime na ochodze mestských hradieb kasby Oufell, zájdete do starého mesta a prejdete sa v uličkách arabskej a berberskej tržnice, na hlavnom námestí Talmoklate a Assarag. Tomuto peknému mestu sa hovorí aj Malý Marrákéš.
11. deň: na ceste ďalej na juhozápad, do vnútra pohoria Anti-Atlas, si pozriete niektorý zo zachovaných dávnych agadirov – obilných sýpok a pokladníc jednotlivých kmeňov, ktorých ľud sa tu zhromažďoval v časoch ohrozenia. Potom sa zastavíte v starobylom mestečku Tafraoutes, kde sú domy v rôznych odtieňoch ružovej farby, cez malebnú krajinu okolo priesmyku Kerdous prídete do mestečka opevneného tlstými stenami s 29 vežami a 9 bránami a s púštnou atmosférou – Tiznit. Onedlho prídete do Agadiru na večeru a nocľah.
12. deň: doobeda budete mať voľný čas na kúpanie v Atlantickom oceáne, na oddych v hotelovom bazéne alebo na prechádzku letoviskom. Za návštevu stojí rybí trh s malými rybími reštauráciami, kde sa najete zaručene čerstvých rýb a morských plodov, a to za veľmi priaznivé ceny. V poobedňajších hodinách odjazd na sever do Essaouira. Prechádzka malebným rybárskym mestom, jeho opevnenou medinou a kasbou Squala. Essaouira je bohémske mesto, každoročne sa tu organizujú festivaly hudby gnaoua. Večera a nocľah v Essaouire.
13. deň: skoro ráno odjazd do Marakéša. Celodenná prehliadka - záhrady Majorelle, minaret Koutoubia symbol Marakéša, saadskej hrobky a palác veľkovezíra Bahía, námestie Jamaa el Fná. Fakultatívne sa môžete vydať kočiarom k Menare (záhrady v Menare, vodná nádrž a panoráma Atlasu). Nocľah v Marakéši (za príplatok je možné ubytovanie v starom Marrákéši, v tzv. riadhu, bývalom paláci). Fakultatívne je tiež večera Fantasia (program viď okruh MGM).
14. deň: tento deň môžete využiť individuálneho voľna na preskúmanie spletitých uličiek a námestia marrákéšskej mediny alebo sa vydať na fakultatívny výlet k vodopádom Cascades d´Ouzoud vzdialených asi 150 km od Marakéša. Sú pomenované rovnako ako malá dedinka, v ktorej blízkosti sa vodopády nachádzajú. Ide o nádherné vodné terasy, kedy voda padá do jazera z troch skalnatých vrstiev a z výšky 110 m. Návrat do Marakéša na nocľah.
15. deň: podľa časového plánu transfer z Marakéša do Casablanky na odlet späť do Prahy (s prestupom). Transfer potrvá asi 3 hodiny.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

21
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy, na vyžiadanie z Viedne
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia a 1x degustácia vína
Zobraziť viac

Poznámky

Cena nezahŕňa nepovinné prepitné/bakšišné (cca 65 EUR, platba na mieste)

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR