Popis hotela
Termíny a ceny

Marocké kráľovské mestá

14.09. - 21.09. Vybrať iný termín
-8%
1 029 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Agadir • Casablanca • Ribat • Volubilis • Meknes • Fés • Ifrane • Beni Mellal • Marrákéš

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
13.6. - 20.6.2020
7 nocí
1 066,28 €
13.6. - 20.6.2020
7 nocí
1 066,28 €
12.9. - 19.9.2020
7 nocí
1 066,28 €
12.9. - 19.9.2020
7 nocí
1 066,28 €

Program zájazdu

1. deň:

prílet na letisko v Agadire, privítanie sprievodcom, transfer do hotela, večera a nocľah. 

2. deň:

po raňajkách odchod do Casablanky, prehliadnete si túto metropolu, najprv mešitu Hassana II., čo je komplex spájajúci mešitu, madrásu, knižnicu a hammam (vstup nie je zahrnutý v cene), ďalej námestie Mohameda V., kde sa nachádzajú významné budovy, ako napríklad radnica či parlament. Ďalej uvidíte námestie Spojených národov, centrálne trhovisko (rybí a ovocný trh). Ak čas dovolí, tiež štvrť Habous, potom modernú rezidenčnú a pobrežnú štvrť Anfa. Večera a nocľah v Casablance. 

3. deň:

po raňajkách odchod do Rabatu, hlavného mesta Maroka a jedného zo 4 kráľovských miest. Tu si prehliadnete bulvár Hassana II., kasbu Oudaia, Andalúzsku záhradu, nedokončený Hassanov minaret, kráľovské mauzóleum dynastie Alevitov, areál kráľovského paláca (časť prístupného exteriéru palácového komplexu). Potom nasleduje prejazd do mesta Meknes, ktoré je zaradené na zoznam pamiatok UNESCO. Prehliadka mauzólea Moulay Ismail, brány Bab Mansour, námestia El Hedime, madrásy Bou Inania a zástavka pri stajniach a sýpiek Moulaye Ismaila. Mesto získalo význam za vlády sultána Moulaya Ismalia, v tejto dobe ho obklopovalo viac ako 45 km hradieb a malo viac ako 50 palácov. Popoludní nasleduje zastávka pri ruinách rímskeho mesta Volubilis. Okrem dláždených ulíc, pôdorysov domčekov a manufaktúr na výrobu olivového oleja návštevníka zaujmú dodnes zachovalé farebné mozaiky, ktoré majú predovšetkým morské motívy. Ďalej pôjdete do Moulay Idriss, z náboženského hľadiska významného miesta pomenovaného po svojom zakladateľovi, náboženskom vodcovi. Nachádza sa tu jediný minaret valcového tvaru v Maroku. Nakoniec príjazd do Fezu, večera a nocľah. 

4. deň:

tento deň je v programe celodenná prehliadka mesta Fés. Prejdete sa židovskou štvrťou Mellah, štvrťou Fés el Jdid, pozriete sa do záhrad Boujeloud, bránou Bab Boujeloud vstúpite do starého mesta alebo tiež Fés le Bali. Tu môžete fakultatívne navštíviť múzeum Dar Batha či múzeum Belghazi (platba na mieste), ďalej uvidíte krásnu fontánu Nejjarine, madrásu Attarine, mešitu Kairaouine a štvrť Chouwara s kuželužňami a predajňami výrobkov z kože. Večera a nocľah vo Fese.

5. deň:

po raňajkách prejazd cez pohorie stredného Atlasu. Navštívite horské stredisko Ifrane s pozoruhodným európskym štýlom, ktoré ako by patrilo medzi alpské dedinky. Zastávka v meste Beni Mellal, položenom vysoko v horách až na úpätí hory Tassemit, je najväčším mestom stredného Atlasu. Budete môcť pozorovať rozľahlé cédrové háje, impozantné hory, romantické jazerá. Záhrady pomarančov a olivovníkov vám budú spríjemňovať cestu. Príjazd do Marakeša, večera a nocľah. 

6. deň:

po raňajkách celodenná prehliadka Marakéša - záhrady Majorelle, minaret Koutoubia a symbol Marakéša, saadské hrobky a palác veľkovezíra Bahía s nádhernou štukovou výzdobou a cédrovými drevorezbami, neskôr popoludní známe námestie Jamaa el Fná a souk. Fakultatívne sa môžete vydať kočiarom k Menare (záhrady v Menare, vodná nádrž a panoráma Atlasu). Fakultatívny je tiež večer Fantasia (program viď okruh MGM). Večera a nocľah v Marakeši.

7. deň:

raňajky a dopoludnia voľný čas v hoteli. Popoludní návrat do Agadiru. Večera a nocľah. 

8. deň:

raňajky v hoteli, transfer na letisko, rozlúčenie so sprievodcom a návrat do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac

Poznámky

cena nezahŕňa: nepovinné prepitné (cca 40 EUR, platba na mieste), 1 lôžková izba za príplatok (cca 120 EUR), večer Fantasia v Marakéši (cca 48 EUR), vstup do mešity Hassana II. (cca 11 EUR, platba na mieste),prechádzka kočárom k Manere (cca 16 EUR)


Minimálny počet účastníkov: 15
Zmena programu vyhradená.

Hodnotenia klientov: 4.8 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}