Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Grand tour Marokom

25.09. - 07.10. Vybrať iný termín
-8%
1 353 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Casablanca • Rabat • Tanger • Tetouan • Chefchaouen • Meknes • Fés • Erfoud • Ourzazate • Marrákeš • Essaouira • Safi • Casablanca

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
25.9. - 7.10.2020
12 nocí
1 353,39 €
25.9. - 7.10.2020
12 nocí
1 353,39 €

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Maroka s prestupom. Prílet do Casablanky, transfer na ubytovanie. Večera a nocľah. 
2. deň: po raňajkách si prehliadneme Casablanku, najskôr mešitu Hassana II, ktorá je komplexom spájajúcim mešitu, madrásu, knihovňu a hammam(vstup nie je zahrnutý v cene), ďalej námestie Mohameda V., kde sa nachádzajú významné budovy, ako napríklad radnica či parlament. Ďalej uvidíte námestie Spojených národov, centrálne trhovisko (rybí a ovocný trh), štvrť Habous, modernú rezidenčnú a pobrežnú štvrť Anfa. Nasleduje prejazd do Rabatu, kde si prehliadnete bulvár Hassana II., kasbu Oudaia, Andalúzsku záhradu, nedokončený Hassanov minaret, kráľovské mauzoleum dynastie Alevitov, areál kráľovského paláca (časť prístupného exteriéru palácového komplexu). Večera a nocľah v Rabate. 
3. deň:  ráno odchod smerom na prístavné mesto Tanger. Pred prehliadkou Tangeru sa pozriete na mys Spartel, navštívite Herkulovu jaskyňu. V Tangere navštívite námestie Faro, kasbu, medinu, prejdete sa k Petit Socco a Grand Socco. Potom prejazd cez pohorie Rif, okolo bieleho mesta Tetouan, kedysi hlavného mesta španielského Maroka, potom ďalej do Chefchaouenu. Večera a nocľah v Chefchaouene.
4. deň:  dopoludnia prohliadka Chefchaouenu, tajomného a tajomne krásneho mesta, do ktorého až do začiatku 20. storočia nesmeli vstúpiť kresťania. Tetouan a Chefchaouen sú postavené prevažne v almohádskom štýle z bieleho kameňa, so silne zastúpenými andalúzskymi prvkami. Bránou Bab El Ain vstúpite do mesta, na námestie Outa Hammam, ku kasbe, do úzkych uličiek kľukatiacich sa po úpätí hory s dvomi vrcholmi, všade okolo vás domy s typicky bielo-modrou farbou maľby. Budete pokračovať do mestečka Moulay Idriss, z náboženského hľadiska významného miesta pomenovaného po svojom zakladateľovi, náboženskom vodcovi. Nachádza sa tu jediný minaret valcovitého tvaru. Po krátkej zastávke v centre mestečka pokračujete do kráľovského mesta Meknes. Prohliadka mauzolea Moulay Ismail, brány Bab Mansour, námestia El Hedime, madrásy Bou Inania a zastávka pri sýpkach a stajniach Moulaye Ismaila. Večera a nocľah v Meknes.
5. deň: po skorých raňajkách prehliadka neďalekého Volubilis, pomerne dobre zachovalých ruín antického mesta, ktorého mozaiky zdobia dnes kráľovské paláce v iných mestách. Nejvýraznejšími budovami sú kapitol, súdná budova, oblúk cisára Carracala, mestská fontána, ďalej severná časť mesta s vilami s bohatou výzdobou fontán, bazénkov, stĺpov a mozaík. Po prohliadke cesta do kráľovského mesta Fés. Orientačná jazda mestom, panoráma mesta od južnej strážnej veže, návšteva keramickej manufaktúry, námestie Alaouites so vstupom do kráľovského paláca Dar El Makhzen. Po ubytovaní v hoteli budete mať voľno na zvyšnú časť dňa. Večera a nocľah vo Fése.
6. deň: tento deň je v programe celodenná prohliadka mesta Fés. Prejdete sa židovskou štvrťou Mellah, štvrťou Fés el Jdid, pozriete sa do záhrad Boujeloud, bránou Bab Boujeloud vstúpite do starého mesta Fés le Bali. Tu môžete fakultatívne navštíviť múzeum Dar Batha alebo múzeum Belghazi (úhrada na mieste), ďalej uvidíte krásnu fontánu Nejjarine, madrásu Attarine, mešitu Kairaouine a štvrť Chouwara s koželužňami a predajňami výrobkov z kože. Zvyšok dňa môžete využiť na nákupy alebo na odpočinok v hoteli.  Večera a nocľah vo Fése.
7. deň: po raňajkách cesta územím stredného Atlasu cez horské univerzitné mestečko Ifrane, připominajúce svojou architektúrou a upravenosťou alpské mestečko vo Švajčiarsku, potom cez posádkové mesto Er-Rachidia, okolo panoramatu hôr, cédrových lesov a palmových hájov. Na fotenie sa zastavíte v údolí rieky Zíz. V odpoludňajších hodinách prejazd na križovatku karavanových výprav do oázy Erfoud. Po ubytovaní v hoteli budete mať možnosť vypraviť sa terennými džípmi k obrovským dunám Erg Chebbi na západ slnka (fakultatívne). Večera a nocľah v Erfoude.
8. deň: tento deň prejdete kúzelnou krajinou pozdĺž rieky Todra, jej priesmykmi a údoliami.  Zastavíte sa v oáze Tinerhir, pri skalných tiesňavách rieky Todra. Ďalej pôjdete pozĺž rieky Dadés, po severnej strane koryta uvidíte Vysoký Atlas, z juhu Anti-Atlas. Prejdete mestečkom Kelaa des Mgouna, nad ktorým sa v horách ťažilo striebro. Potom sa napojíte na Cestu tisíc kasieb Route des Kasbah, a cez dedinu Skoura, kde sa každý rok v máji koná festival ruží a okolo ktorého sa v hojnej miere ruže aj pestujú, prídete v neskorých poobedných hodináchdo Ouarzazate, obľúbeného mesta filmárov. Večera a nocľah.
9. deň: po odchode z hotela si pozriete interiér pevnosti Taourirt, sídla náčelníka kmeňa Glaoua a marrakéšského pašu, který tu býval s celou svojou rozsiahlou rodinou a služobníctvom. Kasbah je z 18. storočia, bola reštaurovaná a dnes tvorí súčasť národného architektonického dedičstva. Asi 30 km od Ouarzazate sa ocitnete v opevnenom meste, tzv. ksare Ait-Ben-Haddou, na brehoch rieky Mellah. K jeho založeniu prišlo už v 11. storočí, ide o jednu z nejdokonalejších ukážok starobylej predsaharskej architektúry na svete. Sú tu obrovské obranné hradby, šikmé veže, domy v pastelovo červených farbách sústredené okolo centrálneho trhoviska a nádvoria. Z nejvyššieho miesta, od tzv. agadiru, je nádherný výhľad do okolitej krajiny. Odtiaľ sa vydáte Vysokým Atlasom cez Tizi-n-Tichka do Marrakéša. Ubytovanie, večera a nocľah. Prípadne sa môžete tento alebo ďalší večer fakultatívne zúčastniť tzv. večera Fantasia. Typický marocký večer s možnosťou vychutnať si tradičné marocké jedlo, podávané v krásnom nomádskom stane a pobaviť sa pri vystúpení folklórnych tanečníkov, spevákov a brušných tanečníc. Po večeri nasleduje predstavenie marockých jazdcov, ich jazdeckého umu, streľby z pušiek a boja.
10. deň: celodenná prohliadka Marrakéša – záhrady Majorelle, minaret Koutoubia-symbol Marrákéša, saadské hrobky a palác veľkovezíra Bahía, námestie Jamaa el Fná. Fakultatívne sa môžete vydať kočom k Menare (vodná nádrž a panoráma Atlasu). Večera, nocľah v Marrakéši.
11. deň: po raňajkách prejazd do Essaouira, prochádzka malebným rybárskym mestom s  opevnenou medinou a kasbou Squala. Essaouira je tiež mesto bohémske, každoročne sa tu konajú  festivaly hudby gnaoua. Večera a nocľah v Essaouire.
12. deň: dopoludnia pokračovánie do Safi, prehliadka hrnčiarskej dielne. Ďalej pokračovanie do El Jadida (opevnené mesto s podzemnými cisternami na vodu). Príchod do Casablanky, večera, nocľah.
13. deň: raňajky, transfer na letisko a odlet do ČR (opäť s prestupom).

Zmena programu vyhradená

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
cena za odlet z Viedne na vyžiadanie

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac

Poznámky

Cena nezahŕňa:
nepovinné prepitné (cca 55 EUR, platba na mieste), 

fakultatívne vstupy a atrakcie: vstup do mešity Hassana II. (cca 11 EUR, platba na mieste), Fantasia večer v Marrakéši (cca 48EUR ), cesta kočom k Menare (cca 16 EUR), výlet džípmi z Erfoud do Erg Chebbi (cca 38EUR)

Hodnotenia klientov: 4.8 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}