Popis hotela
Termíny a ceny

XXL víkend na Malte

19.05. - 22.05. Vybrať iný termín
-8%
507 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Malta • Valletta • Rabat • Mdina

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
19.5. - 22.5.2021
3 noci
19.5. - 22.5.2021
3 noci
19.5. - 22.5.2021
3 noci
19.5. - 22.5.2021
3 noci
6.10. - 9.10.2021
3 noci

Program zájazdu

1. deň:

odlet z Prahy na Maltu, transfer do hotela Sunflower 3 * v letovisku Qawra (alebo podobnom), ubytovanie a nocľah.

2. deň:

raňajky. Nasleduje prehliadka hlavného mesta Malty, ktorou je Valletta, ktorá bola roku 1980 zapísaná na zoznam svetového dedičstva Unesco. Historické jadro Valletty s dominantnou kopulou chrámu sv. Vavrinca má čo ponúknuť. Nachádzajú sa tu barokové, neoklasicistické, ale aj moderné stavby. Medzi najznámejšie stavby patrí Palác veľmajstrov, Cassa Rocca Piccola, Pevnosť sv. Elma, Tritónova fontána, anglikánsky chrám sv. Jána, Národné archeologické múzeum, mestské hradby alebo ruiny budovy kráľovskej opery. Nádherné sú vallettské záhrady Upper Barraki a Argot. Mesto je plné starých kaviarní, obchodov, čarovných úzkych farebných uličiek, námestí, palácov a kostolov. Hlavnej mestskej ulici Triede Republiky dominujú fontány, kostoly a múzeá. Typickým pohľadom Valletty, ktorá bola postavená ako pevnosť na polostrove medzi dvoma prírodnými prístavmi Marsamxett a Grand Harbour, je veľa farebných lodiek kotviacich v prístave. Pokračovanie do Rabatu, ktoré je predmestím Mdiny. Program zakončíme návštevou bývalého hlavného mesta Malty, ktorým je Mdina, mesto dominujúce centrálnej časti ostrova, kde sa zastavil čas, a ktoré je rajom pre filmárov. Stredoveké úzke a kľukaté uličky vedú k impozantným baštám, ponúkajúcim nádherný výhľad na ostrov. Návrat späť do hotela na nocľah. 
3. deň:
raňajky, individuálne voľno s možnosťou ďalšieho poznávania metropoly Valletta alebo iných zaujímavostí na Malte. Nocľah. 

4. den:

 raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko, odlet späť do Prahy. 
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Čítať viac
Doprava

Doprava

odlet z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, za príplatok polpenzia

Čítať viac

Poznámky

Cena nezahŕňa: večera (cca 52€ /3 noci), večera vrátane vody a vína ( cca 69€ /3 noci), 1 lôžková izba za príplatok (cca 52€ /3 noci)

Minimálny počet účastníkov: 10

Zmena programu je vyhradená.