Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Valletta - maltská metropola

03.10. - 06.10.
Vybrať iný termín
Cena
514 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
3.10. - 6.10.2018
3 noci
3.10. - 6.10.2018
3 noci
Malta • Valletta • Rabat • Mdina

Program zájazdu

Variant na 3 noci
1. deň: odlet z Prahy na Maltu, transfer do hotela Sunflower 3 * v letovisku Qawra (alebo podobnom), ubytovanie a nocľah.
2. deň: raňajky. Nasleduje prehliadka hlavného mesta Malty, ktorou je Valletta, ktorá bola roku 1980 zapísaná na zoznam svetového dedičstva Unesco. Historické jadro Valletty s dominantnou kopulou chrámu sv. Vavrinca má čo ponúknuť. Nachádzajú sa tu barokové, neoklasicistické, ale aj moderné stavby. Medzi najznámejšie stavby patrí Palác veľmajstrov, Cassa Rocca Piccola, Pevnosť sv. Elma, Tritónova fontána, anglikánsky chrám sv. Jána, Národné archeologické múzeum, mestské hradby alebo ruiny budovy kráľovskej opery. Nádherné sú vallettské záhrady Upper Barraki a argot. Mesto je plné starých kaviarní, obchodov, čarovných úzkych farebných uličiek, námestí, palácov a kostolov. Hlavnej mestskej ulici Triede Republiky dominujú fontány, kostoly a múzeá. Typickým pohľadom Valletty, ktorá bola postavená ako pevnosť na polostrove medzi dvoma prírodnými prístavmi Marsamxett a Grand Harbour, je veľa farebných lodiek kotviacich v prístave. Pokračovanie do Rabatu, ktoré je predmestím Mdiny. Program zakončíme návštevou bývalého hlavného mesta Malty, ktorým je Mdina, mesto dominujúce centrálnej časti ostrova, kde sa zastavil čas, a ktoré je rajom pre filmárov. Stredoveké úzke a kľukaté uličky vedú k impozantným baštám, ponúkajúcim nádherný výhľad na ostrov. Návrat späť do hotela na nocľah.
3. deň: Valletta raňajky, individuálne voľno vo Vallette s možnosťou ďalšieho poznávania tejto metropoly. Nocľah.
4. deň: raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko, odlet späť do Prahy.

Variant na 4 noci
1. deň: odlet z Prahy na Maltu, transfer do hotela Sunflower 3* v letovisku Qawra (alebo podobnom), ubytovanie a nocľah.
2. deň: po raňajkách nasleduje celodenná prehliadka Valletty, Rabate a Mdiny, návrat do hotela na nocľah.
3. deň: raňajky, individuálne voľno. Možnosť fakultatívneho celodenného výletu na druhý najväčší ostrov súostrovia Malta v Stredozemnom mori, ktorým je tzv. "Ostrov zázrakov", Gozo. Ostrov, na ktorom podľa povesti nymfa Kalypsó väznila 7 rokov Odyssea, ktorý tu stroskotal. Až potom sa mohol vrátiť k svojej žene Penelopé. Západné pobrežie Goza je pokryté skalnými útesmi, celkovo je ostrov zelenší a pokojnejší. Návrat späť do hotela na nocľah.
4. deň: raňajky, individuálne voľno vo Vallette s možnosťou ďalšieho poznávania tejto metropoly. Nocľah.
5. deň: raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko, odlet späť do Prahy.

Variant na 7 nocí
1. deň: odlet z Prahy na Maltu, transfer do hotela Sunflower 3 * v letovisku Qawra (alebo podobnom), ubytovanie a nocľah.
2. deň: po raňajkách nasleduje celodenná prehliadka Valletty, Rabate a Mdiny, návrat do hotela na nocľah.
3. deň: raňajky, individuálne voľno. Možnosť fakultatívneho celodenného výletu na ostrov Gozo alebo voľno. Návrat späť do hotela na nocľah.
4. - 7. deň: individuálne voľno na Malte s pobytom pri mori a možnosťou ďalšieho spoznávania Maltského súostrovia.
8. deň: podľa letového poriadku transfer na letisko, odlet späť do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR