Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Malta – srdce Stredomoria

Cena od
956 € -8%
Žiadne skryté poplatky
05.05. - 12.05.2018
Vybrať iný termín

Malta • Valletta • Rabat • Mdina • Marsaxlokk • ostrov Gozo • Mosta • Zebbug • Sliema • Ta´Qali • Attard • Balzan

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy pravidelnou linkou Air Malta. Prílet na Maltu. Transfer do hotela, ubytovanie v 3* hoteli Sunflower v letovisku Qawra alebo podobnom, nocľah.
2. deň: raňajky, celodenné individuálne voľno, obed aj večera v hoteli. Nocľah.
3. deň: raňajky, odchod z hotela do hlavného mesta ostrova Valletta, kde navštívite nedávno renovované záhrady Baracca s prekrásnym výhľadom na hlavný prístav, navštívite katedrálu sv. Jána (jeden z najväčších pokladov Malty), Palác veľmajstrov (sídlo maltského parlamentu a kancelárií prezidenta republiky). Pokračovanie do Rabatu, ktorý je predmestím Mdiny. Obed v miestnej reštaurácii. Po obede navštívite Domus Romana - jednu zo starších pamiatok v Rabate. Sú tu odkryté pozostatky starovekej rímskej rezidencie z 1. storočia pr.n.l., zahŕňajúce nádherné mozaiky, nádvorie obklopené stĺporadím a ďalšie artefakty z obdobia rímskej správy Malty. Na záver sa presunieme do bývalého hlavného mesta Malty - Mdiny, ktorému sa tiež hovorí tiché alebo mlčiace mesto, z ktorého obranných hradieb je nádherný výhľad na viac ako polovicu ostrova (prehliadka mesta, návšteva katedrály sv. Pavla). Odchod na krátku zastávku k úchvatným útesom Dingli, ktoré sú pomenované podľa najvyššie položeného mestečka na Malte a odkiaľ je výhľad aj na susedný ostrov Filfla. Návrat do hotela, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, poldenný výlet začnete v južnej časti ostrova, kde sa nachádza megalitický chrám Hagar Qim, ktorý patrí k najlepšie opatrovaným a najpôsobivejším maltským prehistorickým pamiatkam. Ďalej nasleduje návšteva Jaskyne tmy Ghar Dalam (kosti prehistorických zvierat z obdobia oligomiocénu). Na záver navštívime dedinu Marsaxlokk (návšteva rybieho trhu), v prístave uvidíte tradičné farebné rybárske lode "Luzzu", ktoré sa stali jedným z maltských národných symbolov. Odjazd späť do hotela, popoludní individuálne voľno. Večera, nocľah.
5. deň: raňajky, celodenný výlet na susedný ostrov Gozo, kedysi vraj obývaný mýtickou nymfou Kalypsó. Návšteva prehistorických chrámov Ggantija, budeme môcť vidieť známy prírodný úkaz Azúrové okno, Fungus Rock a tzv. Vnútrozemné more. Obed v typickej dedinke na Goze, po obede návšteva hlavného mesta ostrova Victoria (prehliadka miestnej citadely a katedrály), voľno pre nákupy. Návrat do hotela, večera, nocľah.
6. deň: raňajky. Celodenný výlet začína v meste Mosta, kde navštívite farský kostol Panny Márie, známejší ako dóm. Kopula kostola je považovaná za 3. najväčšiu v Európe. Nasleduje prechádzka ranným rušným obchodným centrom. Ďalej sa presunieme do mesta Zebbug, ktoré je naopak tichšie, tradičné a historické, prechádzka centrom k hlavnému námestiu a kostolu sv. Filipa. Prejazd do Sliemy. Obed v miestnej reštaurácii. Po obede nalodenie na jachtu a plavba dvoma prírodnými prístavmi Valletty - Marsamxett Harbour a Grand Harbour. Potom prechádzka SLIEMA po pobrežnej promenáde. Návrat do hotela, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, odchod na poldenný výlet do dedinky Ta'Qali s ukážkou výroby tradičných maltských výrobkov zahŕňajúce hrnce, sklo a striebro. Voľný čas k nákupom za výhodné ceny. Výlet pokračuje v záhradách San Anton, nachádzajúcich sa v dedine Attard. Tieto záhrady obklopujú Palác veľmajstra z roku 1628, teraz rezidenciu prezidenta Malty. Na záver sa presuniete do mestečka Balzan, kde žila známa česká herečka Adina Mandlová v rokoch 1967-1981. Odchod späť do hotela, individuálne voľno, večera, nocľah.
8. deň: raňajky, individuálne voľno, transfer z hotela na letisko, odlet pravidelnou linkou Air Malta do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

Zľava 25% pre dieťa do 12 rokov na prístelke (s 2 dospelými osobami na izbe). Zľava 37 EUR za 3. osobu na izbe na prístelke.

Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu