Popis hotela
Termíny a ceny

Ostrov Madeira so zastávkou v Lisabone a okolí

20.10. - 27.10. Vybrať iný termín
-8%
1 213 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky

Program zájazdu

1.deň: prílet do Lisabonu, ubytovanie v Lisabone či okolí.
2. deň: po raňajkách prejazd do historickej štvrti Belém a návšteva najznámejších pamiatok - kostol Sv. Jeronýma, kde odpočíva sám slávny Vasco de Gama, Belémska veža - najfotografovanejšia pamiatka v Lisabone, pamätník objaviteľov a tiež najstaršia lisabonská cukráreň, ktorej interiér je vyzdobený ručne maľovanými tzv. kachličkami azulejos + ochutnávka slávneho zákusku Pastel de Belém (v cene). Potom prejazd do samotného historického centra: prehliadka hlavných námestí - Komerčné námestie, Rossio, Figueira, štvrť Baixa sa slávnym výťahom Santa Justa, prechádzka historickou električkou č.12 (v cene) do najstaršej lisabonskej štvrte Alfama na vyhliadku Portas do Sol (slnečné brána) , návšteva katedrály Sé a späť do centra. Návrat do hotela.
3. deň: po raňajkách odchod do blízkeho mestečka Sintra - miesta, kde si portugalskí králi stavali svoje paláce. Návšteva Kráľovského paláca (v cene) a potom voľno v historickom centre, možnosť menších nákupov typických portugalských produktov či ochutnávka známych zákuskov zo Sintry (1 kus pastel de nata v cene). Prejazd na najzápadnejší cíp kontinentálnej Európy - Cabo de Roca s útesmi vysokými až 140 m, odkiaľ sa nám naskytne dychberúci výhľad na Atlanský oceán. Potom návrat do Lisabonu cez letoviska Cascais a Estoril, prejazd cez rieku Tejo po slávnom visutom moste 25.dubna až k soche Krista, odkiaľ je najkrajší vyhliadka na celý Lisabon. Možnosť vyjsť výťahom až k nohám Krista (individuálne, spoplatnené), návrat do hotela.
4. deň: prelet z Lisabonu do Funchalu, hlavného mesta Madeiry. Ubytovanie.

5. deň: po raňajkách návšteva miestneho tradičného trhu s exotickými kvetinami, tropickým ovocím, rybami či morskými plodmi a inými typickými produktami, ako je napríklad madeirská čipka. Ďalšie ranná zastávka je v botanickej záhrade (v cene), kde objavíme cez 2 tisíc druhov rastlín, ktoré rastú na tomto ostrove. Záhrada je tiež miestom pokoja a odpočinku a ponúka sa možnosť obedového pikniku (v cene). Popoludní navštívime časť Monte so známym kostolom a záhradami. Fakultatívne možnosť prechádzky na "prútených saniach". Ďalšia zastávka na Eira do Serrado s fascinujúcim výhľadom do Údolia mníšok - kráter Curral das Freitas. Posledná popoludňajšia zastávka na Cabo Girao - druhom najvyššom útese Európy. Návrat do hotela.
6. deň: po raňajkách výjazd do Ribeiro Frio - prírodný park s farmou na pstruhy. Potom prejazd k ikone madeirského ostrova - Santana, kde sú známe farebné domčeky so slamenou strechou. Prejazd pozdĺž severného pobrežia s nádhernými výhľadmi, vodopádmi a hlbokými údoliami do mestečka Sao Vicente (možnosť fakultatívneho obedu). Ďalšia zastávka v Porto Moniz s možnosťou kúpania v prírodných lávových bazénoch. Návrat do hotela.
7. deň: raňajky, voľný deň na poznávanie Funchalu.
8. deň: po raňajkách transfer na letisko vo Funchale, odlet cez Lisabon do Prahy

zmena programu vyhradená

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu

Čítať viac

Poznámky

Polpenzia v hoteloch je možná iba pri najmenej 20 platiacich osobách. Klienti budú cca 1 mesiac pred odchodom informovaní, ak nebude dostatočný počet záujemcov.