Popis hotela
Termíny a ceny

Madeira - trekking s Janom Kubištom

23.08. - 30.08. Vybrať iný termín
-8%
1 158 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Ribeiro Frio • Ponta do Sao Lourenco • Caldeirao Verde • Encumeada • Rabacas • Porto Moniz • Cabo Girao • Pico do Arieiro • Pico Ruivo • Santana • Monte • Pico do Facho • Porto da Cruz

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
19.6. - 26.6.2020
7 nocí
1 121,48 €
19.6. - 26.6.2020
7 nocí
1 121,48 €
19.6. - 26.6.2020
7 nocí
1 121,48 €
19.6. - 26.6.2020
7 nocí
1 121,48 €
4.9. - 11.9.2020
7 nocí
1 121,48 €

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotela, nocľah.
2. deň: odjazd do vnútrozemia ostrova, zastávka v dedinke Ribeiro Frio - prehliadka pstruhovej farmy, krátka prechádzka pozdĺž levády na Balcoes - vyhliadku na centrálny masív najvyšších hôr (cca 2 km, 1 hod. - obtiažnosť ľahká). Prejazd na najvýchodnejší bod ostrova Ponta do Sao Lourenco - trekking v polopúštnej krajine nádherných farebných útesov (cca 7 km, 3 hod. - obtiažnosť stredná). V popoludňajších hodinách zastávka na kúpanie na jednej z mála piesočnatých pláží Prainha. Nocľah.
3. deň: prejazd do východnej časti ostrova, cesta po dobrodružnej levády (jednej z najkrajších) Caldeirao Verde do "Zeleného kotla" treťohorných lesov Laurissilva, s množstvom tunelov, vodopádov a krásnych výhľadov (cca 13 km, 5 hod. - obtiažnosť stredná). V prípade dobrej fyzickej zdatnosti skupiny a oficiálneho otvorenia predĺženia trasy (aktuálne informácie na mieste) možnosť pokračovania do pôsobivého miesta "Pekelný kotol" - Caldeirao Inferno a návrat prudkým zostupom do dedinky Ilha (cca 2 km, 1,5 hod. - obtiažnosť vysoká) . V prípade nepredĺženia trasy návrat do pôvodného miesta začiatku trasy v Queimadas / Pico das Pedras. Nocľah.
4. deň: odpočinkovejšie ladený deň s kombináciou poznávacieho a pešieho programu. Výjazd na horské sedlo Encumeada a možnosť ochutnávky vyhláseného miestneho alkoholického nápoja Poncha. Kratšia túra po botanickej Leváda das Rabacas (cca 2 km, 1 hod. - obtiažnosť ľahká). Prejazd náhornou plošinou Paul da Serra a cesta cez zabudnuté miesto Fanal s magickou krajinou najstarších vavrínov na ostrove. Zastávka na kúpanie v lávových bazénikoch v Porto Moniz. Na spiatočnej ceste zastávka na druhom najvyššom útese v Európe Cabo Girao s krásnymi výhľadmi na oceán i hlavné mesto Funchal. Nocľah.
5. deň: individuálne voľno s možnosťou fakultatívnych výletov (prehliadka hlavného mesta, návšteva botanických záhrad, výlet loďou na susedný ostrov Porto Santo alebo súostrovie Desertas, výlet na pozorovanie delfínov a veľrýb, ďalej peší výlet so sprievodcom - upresnenie na mieste). Nocľah.
6. deň: výjazd na východ slnka na vrchol Pico do Arieiro, hrebeňová túra na najvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo. Najkrajšia horská túra na ostrove vedúca fantastickou krajinou bizarných skalných útvarov (cca 11 km, 5 hod. - obtiažnosť vysoká), prechod do Achada da Teixeira, následne prejazd do dedinky Santana s prehliadkou typických domčekov so slamenou strechou. Na spiatočnej ceste zastávka na Monte - prehliadka známeho pútnického kostola a možnosť jazdy na prútených saniach (fakultatívne za poplatok na mieste). Nocľah.
7. deň: odchod na Picho do Fache - vyhliadku na miestne unikátne letisko. Cesta po leváde a pobrežný trek Boca do Risco, starým vinárskym chodníkom vedúcim po okraji útesov búrlivého severného pobrežia (cca 8 km, 3 hod. - obtiažnosť ľahká až stredná). Zastávka na kúpanie na piesočnatej pláži v Porto da Cruz pod "Orlou skalou". Prejazd do súkromnej orchideovej záhrady Quinta da Boa Vista, možnosť prehliadky rozsiahlej kolekcie orchideí v typickej miestnej usadlosti s nádychom starých časov. Nocľah.
8. deň: transfer na letisko, odlet do ČR.

zmena programu vyhradená

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

Zájazd pre aktívne zameraných klientov - odporúčané vybavenie: pohodlná športová obuv a oblečenie vhodné pre trekking v prírode a vysokohorských podmienkach, nepremokavá bunda či pláštenka, batoh, pokrývka hlavy, slnečné okuliare, kvalitný opaľovací krém s dostatočným UV filtrom, pre trekking v tuneloch - baterka.

Hodnotenia klientov: 4.9 / 6