Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Grand tour Madeirou

03.08. - 10.08.
Vybrať iný termín
Cena
1 103 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • hviezdicový zájazd hviezdicový zájazd
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
3.8. - 10.8.2018
7 nocí
1 103,08 €
3.8. - 10.8.2018
7 nocí
1 103,08 €
3.8. - 10.8.2018
7 nocí
1 103,08 €
3.8. - 10.8.2018
7 nocí
1 103,08 €
31.8. - 7.9.2018
7 nocí
1 103,08 €
31.8. - 7.9.2018
7 nocí
1 103,08 €
31.8. - 7.9.2018
7 nocí
1 103,08 €
Funchal • Porto Moniz • Cabo Girao • Camara do Lobos • Ponta do Pargo • Calheta • Pico do Arieiro • Santana • Ponta do Sao Lourenco

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotela, nocľah.
2. deň: prehliadka najkrajších a najzaujímavejších miest a pamiatok hlavného mesta Funchalu s návštevou katedrály da Sé, tržnice Mercado dos Lavradores (výrobňa čipiek a ochutnávka vína Madeira), prejazd do botanickej záhrady s prekrásnymi drevinami a rastlinami, vtáčou voliérou v južnej časti záhrady (vstupné v cene). Individuálne voľno, nocľah.
3. deň: odchod na severozápadné pobrežie ostrova do Sao Vincente, ďalej do Porto Moniz - zastávka, možnosť kúpania sa v prírodných lávových bazénoch, cez náhornú plošinu Paul da Serra na vyhliadku Encumeada s úžasným výhľadom na južné a zároveň severné pobrežie, spoločný neskorý obed v prírode pod Encumeadou v Bica da Cana - typická madeirská špecialita Espetada (hovädzie mäso na vavrínovom špíze so zemiakom, domácim chlebom, šalátom, červeným vínom a ovocím), možnosť krátkej prechádzky na vyhliadku. Cestou späť do Funchalu zastavenie na druhom najvyššom útese v Európe Cabo Girao a v typickej rybárskej dedinky Camara do Lobos. Nocľah.
4. deň: odchod na pešiu túru pozdĺž levády Quinta Grande - Boa Morte (cca 7,5 km / 2,5 hod.), nenáročná prechádzka eukalyptovým a mimosovým hájom s nádhernými výhľadmi najužné pobrežie Madeiry a terasovité políčka. Prejazd k západnému mysu Ponta do Pargo – zastávka na vyhliadke, južným pobrežím do Jardim do Mar (zastávka), do Calhety na krátku prehliadku továrne na spracovanie cukrovej trstiny, možnosť kúpania sa na krásnej pieskovej pláži. Nocľah.
5. deň: odchod na tretí najvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v 1818 m. n. m. (zastávka), treťohornými lesmi ku pstružej farme Ribeiro Frio – prechádzka na vyhliadku Balcoes, prejazd do Santany preslávenej farebnými domčekmi so slamenou strechou. Spoločný typický obed - ryba Espada. Prejazd k najvýchodnejšiemu miestu ostrova – kúzelnému mysu Ponta de Sao Lourenco, na spiatočnej ceste do Funchalu zastávka  na vyhliadke Pico Do Facho a prehlidka mestečka Machico. Nocľah.
6. deň: odchod na vyhliadku Eira do Serrado – prvá zastávka na vyhliadke Pico dos Barcelos s unikátnym výhľadom na Funchal, druhá na vyhliadke Eira do Serrado s nezabudnuteľým výhľadom do Údolia mníšok – krátera Curral das Freiras. Zastávka na Monte – rezidenčnej štvrti nad hlavným mestom, prehliadka kostola a parku, možnosť fakultatívnej jazdy na unikátnych drevených saniach na trase 4 km za bežnej prevádzky. Individuálna možnosť návštevy Tropických záhrad, lanovkou späť do Funchalu, alebo návšteva múzeí či parkov v meste, individuálne voľno. Nocľah.
7. deň: individuálne voľno – možnosť fakultatívnych výletov na mieste (odporučí a ponúkne sprievodca na mieste – pešie túry po levádách, návštevu ďalších záhrad a parkov, lodné výlety – replikou Kolumbovej lode Santa Maria pozdĺž pobrežia, plavba katamaránom, lodný výjazd na pozorovanie delfínov, prenájom automobilu, trajektom na ostrov Porto Santo s prekrásnou 9 km dlhou pieskovou plážou, potápanie, rybárčenie a mnoho ďalších).
8. deň: transfer na letisko, odlet do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky + 2x obed
Zobraziť viac

Poznámky

Program je organizovaný v pohodovom tempe pre všetky vekové kategórie; prechádzky po levádách nie sú vhodné pre klientov s obmedzenou mobilitou.
Každú sobotu je v prístave vo Funchale ohňostroj od 22:30 h.
V júni sa koná na Madeire "Atlantic Festival".
Minimálne vreckové cca 150-200 EUR/osoba.
Stravovanie v miestnej reštaurácii - cca 15 EUR - jedlo, nápoj, káva. V bufete v hoteli sa dá najesť za cca 5,00 - 8,00 EUR/osoba.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR