Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Madagaskar - ostrov prírodných krás

23.04. - 03.05.
Vybrať iný termín
Cena
3 237 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
23.4. - 3.5.2018
10 nocí
3 237,48 €
23.4. - 3.5.2018
10 nocí
3 237,48 €
18.10. - 28.10.2018
10 nocí
3 237,48 €
18.10. - 28.10.2018
10 nocí
3 237,48 €
Antananarivo • Perinet • Antsirabe • Ranomafana • Fianaratsoa • Ranohira • Tulear • Ifaty • Antananarivo

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy s prestupom na Madagaskar.
2. deň: prílet do hlavného mesta ostrova Antananariva, bežne nazývaného Tana. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.
3. deň: po raňajkách cca 3hodinový prejazd smerom na východ do prírodnej rezervácie Perinet. Ryžové polia a zelenina formujú prvú časť krajiny, dažďový prales uvidíte hneď za mestom Mandraka. Perinet je domovom lemurov jedným z nich je najväčší lemur nazývaný aj Indri žijúci iba na Madagaskare, ale aj veľa ďalších druhov zvierat a rastlín. Po ceste návšteva rezervácie Peryeras s chameleónmi a motýľmi. Nocľah v oblasti Andasibe.
4. deň: Za svitania prechádzka do dažďového pralesa, ideálna doba na pozorovanie najväčších lemurov Indri, rovnako ako mnoho druhov vtáctva. Perinet, jedna z najnavštevovanejších chránených oblastí na ostrove, je taktiež jedným z najlepších miest na pozorovanie vtáctva. Miestny sprievodca vás zoznámi s miestnou faunou a flórou. Popoludní môžete navštíviť ostrov s lemurmi v súkromnom parku Vakona. Návrat na nocľah
5. deň: Prejazd smerom na juh do Antsirabe, 3. najväčšieho mesta na ostrove, mesta s tromi tisícmi šoférov rikší, známeho spracovávaním polodrahokamov, ktoré sa nachádza v okolí. Cesta cez typickú krajinu náhorných plošín s mozaikou ryžových políčok. Zastávka v Ambatolampy, kde zistíme, ako miestny ľudia vyrábajú hliníkové nádoby. Návšteva dielne na spracovanie drahých kameňov a kráterového jazera. Nocľah.
6. deň: po ceste do národného parku Ranomafana zastávka v malebnom mestečku Ambositra, v centre drevorezbárskeho remesla, prehliadka miestnych dielní. Ranomafana, miesto s termálnymi prameňmi, so zachovanou a stále divokou prírodou, kde žijú endemické druhy lemurov. Nocľah.
7. deň: Peší výlet po chodníčkoch dažďového pralesa národného parku Ranomafana, nádherný zážitok v oblasti ponúkajúcej nádherné výhľady na pohorie pokryté primárnym pralesom. Návrat na nocľah. Nočná prechádzka, behom ktorej je možné vidieť nočný život zvierat v parku.
8. deň: pokračujeme smerom na juh cez mesto Fianarantsoa, zaujímavé mesto vo vnútrozemí, akademické a intelektuálne centrum ostrova, preslávené svojimi vinicami. Zastávka v Ambalavao, v malej dedinke na konci náhornej plošiny, pred pokračovaním na juh na návštevu známej papierne Antaimoro, kde tradičným spôsobom vyrábajú papier a papyrus, a parku Anja, kde môžeme pozorovať jedného z najznámejších lemurov - ring-tailed lemur. Nocľah v Ranohira.
9. deň: Ranohira, ležiaca medzi masívom Isalo a ohromujúcou náhornou plošinou Horombe, je východiskovým bodom všetkých expedícii do národného parku Isalo. Nádherné pieskovcové skaly rôznych tvarov, údolí, vodopády a kaňony sú dôvodom popularity tohto parku. Pri túre prídete k romantickému prírodnému bazénu. Môžeme sa prejsť okolo a preskúmať neďaleký horský vrchol a užiť si výhľady. Návrat na nocľah.
10. deň: prejazd cez Tulear, rybárske mestečko. Po ceste uvidíme tajomné hrobky kmeňa Mahafaly a typickú vegetáciu, akou sú majestátne baobaby, aloe, palmy či tŕnistá buš. Krásna pláž Ifaty ukončí cestu na juhozápad. Nocľah v Ifaty.
11. deň: Ifaty - voľný deň na pláži v oblasti známej výborným šnorchlovaním a potápaním. Nocľah.
12. deň: transfer na letisko do Tulear, prelet do hlavného mesta. Nasleduje odlet s prestupom do Prahy.
13. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy, z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

10x raňajky, 8x večere
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu