Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Madagaskar - ostrov prírodných krás

18.10. - 28.10.
Vybrať iný termín
Cena
3 237 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
18.10. - 28.10.2018
10 nocí
3 237,48 €
18.10. - 28.10.2018
10 nocí
3 237,48 €
Antananarivo • Perinet • Antsirabe • Ranomafana • Fianaratsoa • Ranohira • Tulear • Ifaty • Antananarivo

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy s prestupom na Madagaskar.
2. deň: prílet do hlavného mesta ostrova Antananariva, bežne nazývaného Tana. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.
3. deň: po raňajkách cca 3hodinový prejazd smerom na východ do prírodnej rezervácie Perinet. Ryžové polia a zelenina formujú prvú časť krajiny, dažďový prales uvidíte hneď za mestom Mandraka. Perinet je domovom lemurov jedným z nich je najväčší lemur nazývaný aj Indri žijúci iba na Madagaskare, ale aj veľa ďalších druhov zvierat a rastlín. Po ceste návšteva rezervácie Peryeras s chameleónmi a motýľmi. Nocľah v oblasti Andasibe.
4. deň: Za svitania prechádzka do dažďového pralesa, ideálna doba na pozorovanie najväčších lemurov Indri, rovnako ako mnoho druhov vtáctva. Perinet, jedna z najnavštevovanejších chránených oblastí na ostrove, je taktiež jedným z najlepších miest na pozorovanie vtáctva. Miestny sprievodca vás zoznámi s miestnou faunou a flórou. Popoludní môžete navštíviť ostrov s lemurmi v súkromnom parku Vakona. Návrat na nocľah
5. deň: Prejazd smerom na juh do Antsirabe, 3. najväčšieho mesta na ostrove, mesta s tromi tisícmi šoférov rikší, známeho spracovávaním polodrahokamov, ktoré sa nachádza v okolí. Cesta cez typickú krajinu náhorných plošín s mozaikou ryžových políčok. Zastávka v Ambatolampy, kde zistíme, ako miestny ľudia vyrábajú hliníkové nádoby. Návšteva dielne na spracovanie drahých kameňov a kráterového jazera. Nocľah.
6. deň: po ceste do národného parku Ranomafana zastávka v malebnom mestečku Ambositra, v centre drevorezbárskeho remesla, prehliadka miestnych dielní. Ranomafana, miesto s termálnymi prameňmi, so zachovanou a stále divokou prírodou, kde žijú endemické druhy lemurov. Nocľah.
7. deň: Peší výlet po chodníčkoch dažďového pralesa národného parku Ranomafana, nádherný zážitok v oblasti ponúkajúcej nádherné výhľady na pohorie pokryté primárnym pralesom. Návrat na nocľah. Nočná prechádzka, behom ktorej je možné vidieť nočný život zvierat v parku.
8. deň: pokračujeme smerom na juh cez mesto Fianarantsoa, zaujímavé mesto vo vnútrozemí, akademické a intelektuálne centrum ostrova, preslávené svojimi vinicami. Zastávka v Ambalavao, v malej dedinke na konci náhornej plošiny, pred pokračovaním na juh na návštevu známej papierne Antaimoro, kde tradičným spôsobom vyrábajú papier a papyrus, a parku Anja, kde môžeme pozorovať jedného z najznámejších lemurov - ring-tailed lemur. Nocľah v Ranohira.
9. deň: Ranohira, ležiaca medzi masívom Isalo a ohromujúcou náhornou plošinou Horombe, je východiskovým bodom všetkých expedícii do národného parku Isalo. Nádherné pieskovcové skaly rôznych tvarov, údolí, vodopády a kaňony sú dôvodom popularity tohto parku. Pri túre prídete k romantickému prírodnému bazénu. Môžeme sa prejsť okolo a preskúmať neďaleký horský vrchol a užiť si výhľady. Návrat na nocľah.
10. deň: prejazd cez Tulear, rybárske mestečko. Po ceste uvidíme tajomné hrobky kmeňa Mahafaly a typickú vegetáciu, akou sú majestátne baobaby, aloe, palmy či tŕnistá buš. Krásna pláž Ifaty ukončí cestu na juhozápad. Nocľah v Ifaty.
11. deň: Ifaty - voľný deň na pláži v oblasti známej výborným šnorchlovaním a potápaním. Nocľah.
12. deň: transfer na letisko do Tulear, prelet do hlavného mesta. Nasleduje odlet s prestupom do Prahy.
13. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy, z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

10x raňajky, 8x večere
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR