Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Veľká cesta Kubou

01.11. - 12.11.
Vybrať iný termín
Cena
2 060 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
1.11. - 12.11.2018
11 nocí
2 059,88 €
Havana • Cienfuegos • Trinidad • Playa Ancon • Bayamo • Santiago de Cuba • Camaguey • Santa Clara • Varadero

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Varadera (alebo Havany), stretnutie s miestnym sprievodcom, transfer do Havany, ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.
2. deň: raňajky. Pešia prechádzka (stará koloniálna časť Havany – katedrála s námestím, námestie Plaza de Armas s bývalým prezidentským palácom, navštívime múzeum rumu Havana Club, ochutnávka (fakultatívne). Po obede (fakultatívne) v typickej kubánskej reštaurácii zamierime do modernej časti hlavného mesta (námestie Revolúcie, El Malecon a ďalšie dôležité miesta). V podvečer návrat do hotela, večera a nocľah. Večer možnosť návštevy typického kubánskeho kabaretu Tropicana (za príplatok).
3. deň: raňajky. Cesta smerom na juhovýchod do mesta Cienfuegos (cca 250 km od hlavného mesta). V meste Cienfuegos, zvanom Perla juhu, prehliadka najzaujímavejších miest: katedrála, divadlo a množstvo budov v neoklasicistickom štýle. Obed (fakultatívne). Prejazd do Villa Guajimico. Ubytovanie, večera a nocľah.
4. deň: po raňajkách cesta do Trinidadu, prehliadka mesta (na zozname UNESCO). Atmosféru koloniálneho mesta spestrí ochutnávka typického miestneho nápoja La Canchachara (fakultatívne). Po obede voľno, možnosť (fakultatívne) návštevy miestnych múzeí so zbierkou najrôznejších predmetov od dôb objavenia Kuby alebo nákup suvenírov. Cesta do Playa Ancon. Ubytovanie a večera v hoteli, nocľah.
5. deň: po raňajkách cesta do korzárskeho mestečka Bayamo, návšteva kostola a prehliadka mesta, fakultatívne obed. Ubytovanie v Bayamo, večera.
6. deň: raňajky a prejazd do Santiaga de Cuba. Práve tu Fidel Castro vyhlásil víťazstvo kubánskej revolúcie (historické Múzeum 26. júla, zvanej Montcada, cintorín Santa Ifi genia), prehliadka mesta, obed fakultatívne. Podľa časových možností popoludní voľno. Večera a nocľah v Santiago de Cuba.
7. deň: po raňajkách cesta do Camaguey. Obed (fakultatívne). Prehliadka (veľmi dobre zachovalé centrum) jedného z prvých siedmich mestečiek, založených po príchode španielskych kolonizátorov na Kubu v rokoch 1514–1515. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli v Camaguey.
8. deň: po raňajkách sa vydáme do mesta Santa Clara. Cestou sa zastavíme na obed (fakultatívne). Ubytovanie a večera v hoteli, nocľah.
9. deň: raňajky. Prehliadka Santa Clara (mesto spojené s Che Guevarom), navštívime Mausoleo del Che. Popoludní sa vydáme do Varadera, cestou sa zastavíme na obed (fakultatívne). Ubytovanie, večera v hoteli vo Varadere.
10.-11. deň: voľný deň vo Varadere s možnosťou kúpania a odpočinok k načerpaniu energie (hotel s all inclusive).
12. deň: počas dňa transfer na letisko a odlet do ČR, prílet do Prahy podľa let. časov 12. alebo 13. deň.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy alebo Viedne
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy do objektov a pamiatok pri prehliadkach nie sú súčasťou ceny. Odporúčame počítať s čiastkou cca 35 CUC na vstupy. Fakultatívne výlety počas pobytu vo Varadere možno zakúpiť na mieste u zástupcu CK FIRO-tour. Zmena programu vyhradená. Vzhľadom k tomu, že spiatočný let z Varadera v termíne 02.04. je cez Kanadu, klienti musia mať vybavené vstupné povolenie do Kanady alebo platné turistické vízum a biometrický pas. K vybaveniu kubánskeho víza je nutné zaslať kópiu stránky pasu (str. s fotografiou).
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR