Popis hotela
Termíny a ceny

Krásy Kuby s predĺžením vo Varadere

08.12. - 08.12. Vybrať iný termín
0 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Varadero • Havana • Piňar del Rio • Cienfuegos • Trinidad • Santa Clara • Varadero

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
3.3. - 13.3.2020
10 nocí
1 894,28 €
3.3. - 13.3.2020
10 nocí
1 986,28 €
3.3. - 13.3.2020
10 nocí
1 894,28 €

Informácie o vízach

vízum na Kubu cca 40 EUR/osoba (vybavuje CK)

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Havany, prílet, transfer do Havany, ubytovanie v hoteli, večera.
2. deň: raňajky. Pešia prechádzka (stará koloniálna časť Havany – katedrála s námestím, námestie Plaza de Armas s bývalým prezidentským palácom, navštívime múzeum rumu Havana Club, ochutnávka (fakultatívne). Po obede (fakultatívne) v typickej reštaurácii zamierime do modernej časti hlavného mesta (námestie Revolúcie, El Malecon, fakultatívne navštívime cintorín Colon a ďalšie dôležité miesta). V podvečer návrat do hotela, večera a nocľah.
3. deň: po raňajkách odídeme do provincie Piňar del Rio. Cestou môžeme obdivovať malebnú krajinu. Návšteva továrne na výrobu kubánskeho tabaku. Navštívime i údolie Valle Viňales (na zozname UNESCO), zastavíme sa na vyhliadke, obed (fakultatívne). Cesta prírodou k indiánskej jaskyni Cueva del Indio, možnosť plavby na loďkách. Ubytovanie v Havane. Večera, nocľah.
4. deň: raňajky. Odjazd do Cienaga de Zapata, návšteva krokodílej farmy, možnosť plavby loďkou okolo lagúny Aldea Taina. Obed v reštaurácii La Boca (fakultatívne), odjazd do Playa Giron, možnosť návštevy Múzea Invázie. Pokračovanie v ceste do mesta Cienfuegos, krátka prehliadka mesta a odjazd na ubytovanie, večera.
5. deň: po raňajkách výlet do Trinidadu, prehliadka mesta (na zozname UNESCO). Atmosféru koloniálneho mesta spestrí ochutnávka typického miestneho nápoja La Canchanchara (fakultatívne). Popoludní bude možnosť nakúpiť suveníry na miestnom trhu alebo navštíviť fakultatívne miestne múzeum so zbierkou najrôznejších predmetov od dôb objavenia Kuby. Návrat na nocľah. Večera a nocľah.
6. deň: po raňajkách odjazd do hôr Topes de Collantes, výlet do parku Guanayara. Prechádzka po parku (pešo). Obed v parku. Popoludní odchod do Santa Clary. Ubytovanie, večera, nocľah v hoteli.
7. deň: po raňajkách krátka prehliadka mesta Santa Clara. Okrem iného navštívime mauzóleum Ernesta Che Guevaru. Možnosť návštevy pamätníka vlaku „tren blindado“, ktorý prepravoval poslednú muníciu za diktátora F. Batisty. Po obede odjazd do Varadera, ubytovanie vo vybranom hoteli. Večera a nocľah vo vybranom 3* alebo 4* hoteli.
8.-10. deň: voľné dni vo Varadere s all inclusive vo vybranom 3* alebo 4* hoteli.
11. deň: počas dňa transfer na letisko do Havany a odlet do ČR.
12. deň: Prílet do ČR (podľa let. časov môže byť aj 13. deň).

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu

Čítať viac

Poznámky

Cena nazahŕňa: príplatok za jednolôžkovú izbu (cca 240 EUR), obedy podľa programu, sprepitné (cca 15 EUR), vstupy. 

Vstupy do objektov a pamiatok nie sú súčasťou ceny. Odporúčame rátať s čiastkou cca 25 CUC na vstupy. Fakultatívne výlety počas pobytu vo Varadere možno zakúpiť na mieste u zástupcu CK FIRO-tour a nie sú v cene.

Minimálny počet účastníkov: 15
Zmena programu vyhradená.