Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Krásy Kuby s predĺžením vo Varadere

28.09. - 08.10.
Vybrať iný termín
Cena
1 931 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
28.9. - 8.10.2018
10 nocí
2 023,08 €
28.9. - 8.10.2018
10 nocí
1 931,08 €
28.9. - 8.10.2018
10 nocí
2 023,08 €
Varadero • Havana • Piňar del Rio • Cienfuegos • Trinidad • Santa Clara • Varadero

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Varadera alebo Havany (podľa termínu), prílet, transfer do Havany, ubytovanie v hoteli, večera.
2. deň: raňajky. Pešia prechádzka (stará koloniálna časť Havany – katedrála s námestím, námestie Plaza de Armas s bývalým prezidentským palácom, navštívime múzeum rumu Havana Club, ochutnávka (fakultatívne). Po obede (fakultatívne) v typickej kubánskej reštaurácii zamierime do modernej časti hlavného mesta (námestie Revolúcie, El Malecon, fakultatívne navštívime cintorín Colon a ďalšie dôležité miesta). V podvečer návrat do hotela, večera a nocľah. 3. deň: po raňajkách odídeme do provincie Piňar del Rio. Cestou môžeme obdivovať malebnú krajinu. Návšteva továrne na výrobu kubánskeho tabaku. Navštívime i údolie Valle Viňales (na zozname UNESCO), zastavíme sa na vyhliadke, obed (fakultatívne). Cesta prírodou k indiánskej jaskyni Cueva del Indio, možnosť plavby na loďkách. Ubytovanie v Havane. Večera, nocľah.
4. deň: raňajky. Odjazd do Cienaga de Zapata, návšteva krokodílej farmy, možnosť plavby loďkou okolo lagúny Aldea Taina. Obed v reštaurácii La Boca (fakultatívne), odjazd do Playa Giron, možnosť návštevy Múzea Invázie. Pokračovanie v ceste do mesta Cienfuegos, krátka prehliadka mesta a odjazd do Guajimico. Ubytovanie, večera.
5. deň: po raňajkách výlet do Trinidadu, prehliadka mesta (na zozname UNESCO). Atmosféru koloniálneho mesta spestrí ochutnávka typického miestneho nápoja La Canchanchara (fakultatívne). Popoludní bude možnosť nakúpiť suveníry na miestnom trhu alebo navštíviť fakultatívne miestne múzeum so zbierkou najrôznejších predmetov od dôb objavenia Kuby. Návrat do Guajimico. Večera a nocľah.
6. deň: po raňajkách odjazd do hôr Topes de Collantes, výlet do parku Guanayara. Prechádzka po parku (pešo). Obed v parku. Popoludní odchod do Santa Clary. Ubytovanie, večera, nocľah v hoteli.
7. deň: po raňajkách krátka prehliadka mesta Santa Clara. Okrem iného navštívime mauzóleum Ernesta Che Guevary. Možnosť návštevy pamätníka vlaku „tren blindado“, ktorý prepravoval poslednú muníciu za diktátora F. Batisty. Po obede odjazd do Varadera, ubytovanie vo vybranom hoteli. Večera a nocľah vo vybranom 3* alebo 4* hoteli.
8.-10. deň: voľné dni vo Varadere s all inclusive vo vybranom 3* alebo 4* hoteli.
11. deň: počas dňa transfer na letisko a odlet do ČR.
12. deň: Prílet do ČR (podľa let. časov môže byť aj 13. deň).
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy, z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

6x polpenzia, 4x all inclusive
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy do objektov a pamiatok nie sú súčasťou ceny. Odporúčame rátať s čiastkou cca 25 CUC na vstupy. Fakultatívne výlety počas pobytu vo Varadere možno zakúpiť na mieste u zástupcu CK FIRO-tour. Vzhľadom k tomu, že spiatočný let z Varadera v termíne od 23.03. je cez Kanadu, klienti musia mať vybavené vstupné povolenie do Kanady alebo platné turistické vízum a biometrický pas. K vybaveniu kubánskeho víza je nutné zaslať kópiu stránky pasu (strana s fotografiou).
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR