Hotel
Informácie

Kostarika a Panama - mosty medzi dvoma kontinentami

Program zájazdu

1. deň:

samostatný odlet z Prahy do San José - hlavného mesta Kostariky s prestupom. Transfer do hotela. Nocľah.

2. deň:

dopoludnia prehliadka centra San José - tržnica Mercado Central, katedrála, národné divadlo Teatro Nacional, návšteva Múzea zlata s predstavením predkolumbovských kultúr Kostariky, popoludní výlet do mestečka Sarchí, ktoré je centrom výroby drevených pestro maľovaných vozíkov (carretas) a iných suvenýrov, exkurze do jednej z fabrík. Nocľah.

3. deň:

ráno navštívíte NP Poás s jedným z najväčších sopečných kráterov na svete (v priemere 1,5 km, hĺbka 300 metrov, výška 2 708 m n. m.) a budete mať možnosť pozorovať neustále stúpajúci dym. Taktiež sa dozviete mnoho zaujímavostíí týkajúcích sa rôznych ekosystémov v parku. Popoludní zjazd k pobrežiu Pacifiku do veľmi vzácného suchého lesa v provincií Guanacaste. Večer budete pozorovať nezabudnuteľný západ slnka nad ostrovom Chira v zálive Nicoya. Ubytovanie na haciende La Ensenada uprostred pastvín, plantáží melónov a papájí. Nocľah.

4. deň:

skoro ráno výlet loďou záplavovou oblasťou mangrovových mokrádov na rieke Abangares, pozorovanie vodného vtáctva (niekoľko druhov volaviek, čápi, kolpíci, pelikáni, kormoráni, fregatky, aj.). Prejazd krajinou s osamelýmii farmami medzi Kordillerami, Guanacaste a Tilarán až do zapadlého městečka Santa Elena, které v 50.letech založili američtí kvakeři. Pro zájemce je možná návštěva parku Selvatura s nejlepší Canopy Tour v Kostarice (lanové dráhy v korunách stromů, 15 lan, nejdelší měří 1 km), zavesené mosty, záhrada až s 20 druhmi motýľov, Herpetarium s plazy a obojživelníkmi vč. žiab. Nocľah.

5. deň:

dnes navštívíte preslávenú prírodnú rezerváciu Monteverde, ktorá je domovom rozmanitých druhov cicavcov vrátane jaguára, ocelota alebo tapíra, vtákov, mj. kvesala chocholatého, motýľov, ale taktiež cez 2 500 druhov rastlín vrátane epifytov, orchidejí, prastarých papradí a lián. Zažijete prechádzku hmlovým pralesom s pozorovaním a fotením až 14 druhov kolibríkov. Popoludní návšteva kávových plantáží Don Juan s celým procesom zpracovania až po ochutnávku čerstve praženej kávy. Nocľah.

6. deň:

výlet k rieke Rio Celeste v oblasti NP Tenorio. Táto rieka je stále ešte skrytým tajomstvom Kostariky (nenájdete ju takmer v žiadnom sprievodcovi). Tyrkysovo modrá farba rieky vzniká chemickou reakciou po sútoku dvoch horských potokov stekajúcich po svahoch sopky Tenorio (1 916 m). Pešia turistika panenským daždivým pralesom až k vodopádom. Popoludní presun k vulkánu Arenal (1 633 m), jedného ze symbolov Kostariky, ktorý sa probudil po silnom zemetrasení v roke 1968, posledné roky je však opät bez akejkoľvek aktivity. Nocľah.

7. deň:

celodenný pobyt v oblasti NP Arenal, 3 km okruh tropickým daždivým pralesom, behom ktorého sa dostanete i medzi koruny stromov vďaka 10 pevným a 6 závesným mostom, ktoré sú dlhé 48 až 98 metrov. Vďaka rôznorodosti mikroklímy tu žije až 200 druhov vtákov. Peši výlet parkom až ku zkamenenej láve s vyhliadkami na majestátnu sopku a jezero Arenal. Fakultatívne návšteva termálních kúpeľov Tabacón, relax uprostred tropických záhrad v džungli, 5 bazénov s teplotami od 25 do 38°C, eventuálne výlet k 70 metrov vysokým vodopádom La Fortuna. Nocľah.

8. deň:

ráno presun do Karibskej oblasti okolo dôležitého prístavu Puerto Limón a ďalej pozdĺž pobrežia až do surfarského raja Puerto Viejo, inak ale ospalé dedinky s obyvateľmi predovšetkým s afro-karibskými koreňmi. Cestou návšteva NP Cahuita, ktorý je známy malebnými plážami a veľmi bohatou faunou (mj. lenochodi, mývalovia, nosáli, niekoľko druhov vtáctva). Peši turistika pobrežným tropickým daždivým lesom hneď vedľa bielych pláží, ktoré končia korálovým útesom. Nocľah.

9. deň:

Puerto Viejo,dopoludnia odpočinok pri hotelovom bazéne alebo na niektoré z najkrásnejších pláží karibskej časti Kostariky (Playa Chiquita nebo Manzanillo), kúpanie v Karibiku, pozorovanie surferov. Potom prechod cez rieku Sixaola do Panamy, a následne vodný taxi z prístavu Almirante do tropického raja Bocas del Toro, transfer do hotela. Nocľah.

10. deň:

celodenný lodný výlet medzi súostrovím Bocas del Toro, jeho súčasťou je aj národný park Marino Isla Bastimentos s unikátnym ekosystémom. Pozorovánie delfínov, pláž s výskytom endemických červených žabiek, pozorovanie života na koraloch tesne pod hladinou a samozrejme návšteva panenských pláží s bielym pieskom - kúpanie a možnosť šnorchlovania. Neskôr popoludní návrat do hotela. Nocľah.

11. deň:

ráno transfer na letisko a odlet do Panama City -hlavného mesta Panamy. Prehliadka zvyšku starej Panamy (Panama Viejo) zničené v roku 1671 britskými pirátmi vedenými Henrym Morganom a koloniálnej Panamy (Casco Viejo) s úzkými uličkami, namestie s barokovými kostolmi a prezidentským palácom. Nocľah.

12. deň:

Prehliadka Panamského Prieplavu vrátane nejznámějšiej stavby Miraflores a zaujímavého múzea venovaného stavbe kanálov. Potom presun k mestu Colón, návšteva stavieb Gatun a pevnosti San Lorenzo, ktorú španieli vybudovali už v roku 1596 v ústí rieky Chagres do Karibiku. Nocľah.

13.-14. deň:

2denný výlet na súostrovie San Blas v Karibskom morii, ktoré tvorí 378 ostrovčekov (väčšina z nich je neobývaných) a ktoré sú pod autonomnou samosprávou (tzv. comarca) pôvodného etnika Kuna Yala. Miestne ženy zdobia typické pestrofarebné prešívané látky molas a na rukách a nohách nosia návleky z tisíc koráliek. Relax na bielych panenských plážach s palmami, kúpanie a šnorchlovanie v priezračnej vode. Výlety na dalšie ostrovčeky, kde sa budete cítit doslovne ako v raji. Posledný deň a návrat do civilizácie – hlavneho mesta Panama City. Nocľah.

15. deň:

podľa letového radu individualne voľno do transferu na letisko a odlet do Prahy s prestupom.

16. deň:

prílet do Prahy.
Doprava

Doprava

odlet z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Zobraziť viac

Poznámky

Vstupy zahrnuté v cene: Múzeum zlata v San José, národné parky Poás, Arenal, Cahuita, prírodná rezervácia Rio Abangares, Monteverde, Rio Celeste, vstupné do Arenal Hanging Bridges, návšteva kávových plantáží Don Juan a exkurzia do fabriky vozíkov v Sarchí. V Paname celodenný výlet loďou v Bocas del Toro (10 deň), vstupné na stavby a do múzea Miraflores pevnosti San Lorenzo a Panama Viejo, vstupné do comarca a ostrovčeky San Blas.
Doporučená čiastka vreckového na stravu a pitie je cca 290 USD.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu