Hotel
Informácie

Čarovná Kostarika a Nikaragua s relaxom pri mori

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
San José • vulkán Poás • NP Tortuguero • Puerto Viejo • vulkán Arenal • ostrov Ometepe • NP Masaya • Rincon de la Vieja • Hmlový les Monteverde • NP Manuel Antonio • San José

Program zájazdu

1. deň: samostatne odlet z Prahy do San José s prestupom.
2. deň: prílet do San José. Transfer do hotela. Podľa letového poriadku prehliadka mesta. Nocľah.
3. deň: Skoro ráno sa vydáte do Alajuely. Pri výstupe na vulkán budete pozorovať nádhernú krajinu centrálneho údolia. Počas návštevy NP Poás s jedným z najväčších sopečných kráterov na svete (v priemere 1,5 km, hĺbka 300 metrov, výška 2 708 m n. m.) budete mať možnosť pozorovať stúpajúci dym a dozviete sa množstvo zaujímavostí týkajúcich sa rôznych ekosystémov v parku. Ďalšia zastávka bude v záhrade pri vodopáde La Paz. Ide o súkromnú rezerváciu so záhradou orchideí a taktiež s najväčšími motýľmi v Strednej Amerike. Najviac tu uvidíte kolibríky, divoké mačky, opice a množstvo tropických vtákov. Taktiež sa dá ísť uličkou k vodopádom uprostred dažďového lesa. Po lahodnom obede návrat do San José a osobné voľno. Nocľah.
4. deň: skoro ráno odchod z hotel a cesta národným parkom Braulio Carillo do Guápiles, kde vás budú čakať bohaté raňajky. Cesta bude pokračovať cez dedinu obklopenú banánovými plantážami až do prístavu La Pavona, kde nasadnete do člnu a budete sa plaviť do Tortuguera. Počas plavby budete pozorovať rôzne zvieratá a miestni sprievodcovia vás zoznámia s tunajšou faunou a flórou. Krátka zastávka v dedine Torruguero a príchod na hotel, kde vás bude čakať obed. Popoludní osobné voľno na kúpanie v Karibiku alebo relaxovanie v hamakách. Večer sa bude podávať lahodná večera formou švédskych stolov. Nocľah.
5. deň: skoro ráno vyrazíte na člne tunajšími kanálmi, aby ste mohli pozorovať prebúdzanie divokej fauny. Potom sa vrátite späť do hotela, kde si vychutnáte bohaté raňajky. Dopoludnia prechádzka s miestnym sprievodcom do dažďového pralesa, kde s trochou šťastia uvidíte opice, tukany a veľa ďalších exotických zvierat. Popoludnie je určené odpočinku a kúpaniu v mori, osobné voľno. Nocľah.
6. deň: po raňajkách plavba člnom do Pavony a cesta k vulkánu Arenal. Po ceste zastávka na obed a pokračovanie do mestečka na úpätí sopky La Fortuna. Večer relaxačný kúpeľ v sopečných termálnych vodách Baldi, kde je 27 bazénov s rôznou teplotou vody. Celý komplex je pod šírym nebom uprostred bujnej prírody a tunajší pobyt je nezabudnuteľnmý zážitkom. Po kúpeli výdatná večera. Nocľah.
7. deň: raňajky. Skoro ráno odchod smer Nikaragua, na hraniciach po vybavení formalít presun do krásneho koloniálneho mesta Granada, ubytovanie a pokračovanie k najväčšiemu jazeru v krajine. Nasadnete do člna a budete sa plaviť medzi 250-timi malými ostrovčekmi sopečného pôvodu. Popoludní prechádzka Granadou. Nocľah.
8. deň: po raňajkách odchod do San Jorge, odtiaľ plavba loďou na preslávený ostrov Ometepe, čo v jazyku "náhuatl" znamená,, narodený medzi dvoma vulkánmi ". Ide zároveň o najväčší sopečný ostrov na svete opradený indiánskymi legendami a udržujúci svoju kultúru a tradície. Ometepe leží medzi vulkánmi,, Concepción "(1 610 m) a,, Maderas" (1 345 m). Počas tohto výletu sa zoznámite s každodenným životom domorodcov, navyše sa môžete vykúpať alebo si urobiť prechádzku v tropickom lese. Popoludňajší návrat do Granady a osobné voľno. Nocľah
9. deň: po raňajkách návšteva Národného parku Volcán Masaya a potom návšteva typickej tržnice, kde je možnosť zakúpiť rôzne remeselnícke výrobky od hamakov, obuvi, tašiek až po šperky. Kým dorazíte ku kostarickej hranici, zastavíte sa v tradičnom mestečku Catarina. Pokračovanie do národného parku Rincon de la Vieja. Večer potom môžete stráviť pozorovaním západu slnka s kokteilom v ruke. Nocľah.
10. deň: raňajky. Deň určený na relaxovanie a k využitiu fakultatívnych aktivít, ktoré lodge Buena Vista ponúka. Môžete tu podniknúť napríklad splav po rieke, výstup k vodopádom, jazdu na koni alebo jednoducho relaxovať v termálnych vodách. Nocľah.
11. deň: po raňajkách presun do hmlových lesov Monteverde, oblasť známa svojou chladnou klímou, bohatou biodiverzitou a samozrejme svojimi hmlovými lesmi. Popoludní návšteva miestnej kávovej farmy Don Juan, kde sa dozviete veľa zaujímavostí spojených s pestovaním kávy, ale taktiež kakaa, ich histórie a na konci prehliadky nebude chýbať ani posedenie pri tej najlepšej káve. Večerná prechádzka po dedine a nocľah.
12. deň: po raňajkách vás bude čakať prechádzka ,,medzi mrakmi". Jedná sa o zhruba trojkilometrovú prechádzku po visutých mostoch o rôznych dĺžkach a výškach, niektoré sú dlhé len 50 metrov a iné zas 170 metrov. Niektoré visia vo výške 12 a iné 60 metrov. Počas tejto prechádzky je možno sledovať rôzne druhy vtákov a zvierat a s trochou šťastia tu taktiež môžeme vidieť mýtického vtáka kvesala. Po ukončení prehliadky parku nás čaká cesta do ďalšej destinácie Manuel Antonio. Popoludňajší relax pri hotelovom bazéne alebo prechádzka po mestečku Quepos. Nocľah.
13. deň: raňajky. Dnes vás čaká návšteva národného parku Manuel Antonio, ktorý sa nachádza na pobreží Pacifiku, a kde budete svedkami opičích ,,prepadnutí". V tomto parku budete pozorovať bohatú faunu a flóru a na záver sa vykúpete v teplých vodách Tichého oceánu. Popoludní relax v Queposu. Nocľah.
14. deň: raňajky. Prejazd do San José na letisko a samostatne odlet do Prahy s prestupom.
15. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy alebo Viedne
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy zahrnuté v cene: NP Poás, vodopády La Paz, termálne kúpele Baldí (vr. zámku a uteráka), visuté mosty, NP Masaya v Nikaraguy.
Povinné príplatky: odletová taxa zo San José (cca 29 USD) - platba na mieste. Poplatky na hraniciach Nikaraguy (cca 13 USD) - platba na mieste.
Upozornenie: v prípade cestovania bez príplatku za jednolôžkovú izbu je možné že k Vám do izby bude ubytovaná ďalšia osoba rovnakého pohlavia.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR