Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Kolumbia Perla južnej Ameriky s relaxom v Karibiku

Cena od
3 090 € -8%
Žiadne skryté poplatky
15.10. - 28.10.2017
Vybrať iný termín

Program zájazdu

1. deň:  samostatný odlet z Prahy do Bogoty - hlavného mesta Kolumbie s prestupom. Transfer na hotel. Nocľah.

2. deň:  prehliadka historickej časti Bogoty. Výjazd lanovkou na Monserrate, odiaľ budete mať Bogotu ako na dlani. Osobné voľno určené k nákupom suvenýrov. Možnosť obeda v jednej z typických reštauracií. Pokračovanie prehliadky na námestí Plaza Bolívar, po ceste návšteva múzea zlata. Jedná sa o najväčšiu zbierku zlata na svete. Toto zlato bolo vylovené z lagúny El Dorado a pôvodne patrilo indiánom z kmeňa Muizca. Večer se môžete vydať k potulkám po meste medzi uličkami. Nocľah.

3. deň:  celodenný panoramatický výlet autobusom do Eje Cafetero, oblasti kávovníkových plantáží a jednej z najkrásnejších oblastí Kolumbie. Táto krajina vás zaiste nadchne svojou malebnosťou. Zastávka v Ibague, hlavným mestom okresu Tolima (možnosť obeda). Pokračovanie do Salenta, malého mestečka a vstupnej brány do národného parku Los Nevados skrz údolia Valle del Cócora. Ubytovanie a nocľah.

4. deň:  ranná vychádzka do malebného údolia Valle del Cócora, kde budete obdivovať najvyššie palmy na svete, ktoré sú zároveň kolumbijským národným stromom. Fakultívne prechádzka na koni v NP Los Nevados. Popoludní návšteva kávovej Haciendy El Ocaso spojená s ochutnávkami tej najlepšej kolumbíjskej kávy. Večer osobné voľno. Nocľah.

5. deň:  po raňajkách odchod k termálnym vodám neďaleko Santa Rosa del Cabal. Po kúpeli cesta do Medellínu. Ubytovanie v kľudnej historickej časti Poblado. Večer osobné voľno na prechádzku po meste. Nocľah.

6. deň:  ranná vychádzka k priehrade Guatapé, kde sa tyčí do výšky 2 135 metrov obrovský monolit, na jeho vrchol vedie 740 schodov. Sám o sebe je vysoký 220 metrov. Prechádzka v člne po priehrade, kde sa mimo iné praktikujú dalšie vodné aktivity. Návrat do Medellínu, popoludní osobné voľno určené k nákupom a potulkám po meste, fakultatívne výjazd lanovkou do parku Arvi. Večer nástup do autobusu a nočný prejazd do prístavu v Necoclí.

7. deň:  skoro ráno príchod do prístavu v Necoclí a raňajky v prístave. Nalodenie sa do člnov a dvojhodinová plavba do pozemského raja v prírode Capurganá. Nevedú tadiaľto žiadne cesty, dostanete sa sem len po vode alebo letecky. Užijete si nenarušené prírody a bohaté fauny a flóry. Relax na pláži alebo možnosť aktivít zahrnutých v cene ako šnorchlovanie (v prípade kľudného mora), výlet do Sapzurra na pohraničí s Panamou a dalšie. Nocľah.

8. deň:  dnešný deň strávite v Capurgane, kedy môžete fakultatívne vyskúšať aktivity, akými sú napr. cesta na pláž Soledad alebo do avokádového zálivu s typickým obedom v cene. Návrat na hotel. Nocľah.

9. deň:  skoro ráno nalodenie sa do člnu a odchod z Capurganá späť do prístavu v Necoclí. Doprava do Cartageny a večerný príjazd . Nocľah.

10. deň:  raňajky. Poldenná prechádzka po Cartagena de Índas, krásnom koloniálnom meste z 16. storočia, ktoré založili španielsky konkvistadori. Po prehliadke mesta presun na jednu z najkrásnejších miestnych pláží Playa Blanca, kde strávite chvíľu relaxu v bielom piesku. Je tu veľa miestnych typických reštaurácií ponúkajúcich čerstvé ryby, tropické koktejly a mnoho dalších exotických jedál. Večer presun do Cartageny, doporučujeme nočnú prechádzku v kočiari s konským sprievodcom. Nocľah.

11. deň:  po raňajkách prechod k vulkánu Totumo. Jedná sa o malý asi 15metrový vulkán, ktorý má v kráteru liečivé bahno. Po krátkom bahennom kúpeli pokračovenie na pláž Taganga. popoludní osobné voľno, ktoré môžete využiť k precházkam po mestečku. Nocľah.

12. deň:  tento den vás čaká prekrásny zážitok v NP Tayrona. Autobus vás dopraví priamo k vstupnej bráne parku a potom už vás čaká pešia túra k nejfotografovanějšiemu miestu parku, Cabo San Juan de Guía, kde strávíte zbytok dňa. Fakultativne si možno priplatiť jazdu na koni a na miesto tak doraziť skôr. Je to skutočný zážitok! Popoludní a večer osobné voľno k relaxu na pláži Taganga. Návrat na hotel. Nocľah.

13. deň:  dnes sa opäť vrátite do NP Tayrona, tentokrát poplávate v člne z pláže Taganga až na pláž Playa Cristales. Toto miesto vás nadchne svojou panenskou prírodou a krištálovou vodou vyzývajúce k šnorchlovaniu. Pod vodou natrafíte na mnoho druhov akvarijních rybičiek a koralov. Popoludní návrat na pláž Taganga a osobné voľno. Nocľah.

14. deň:  po raňajkách transfer na letisko v Santa Marta a samostatný odlet do Prahy s prestupom.

15. deň:  prílet do Prahy.

Doprava

Doprava

Odlet z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky,2 krát obed a 2 krát večera
Zobraziť viac

Poznámky

Doporučená čiastka vreckového na stravu  je cca 220 USD
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu