Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Safari okruh Keňou s pobytom pri Indickom oceánu

11.11. - 20.11.
Vybrať iný termín
Cena
2 796 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
11.11. - 20.11.2018
9 nocí
2 795,88 €
11.11. - 20.11.2018
9 nocí
2 795,88 €
11.11. - 20.11.2018
9 nocí
2 795,88 €
11.11. - 20.11.2018
9 nocí
2 795,88 €

Program zájazdu

1. deň:  odlet z Prahy s prestupom  do Nairobi.

2. deň:  prílet do hlavného mesta Keni, do Nairobi. Transfer do hotela, ubytovanie v hoteli Sarova Panafric 4*. Nocľah.

3. deň:  safari znamená vo svahilčine cesta. Po raňajkách sa vydáte do miest, ktoré počas cesty po Keni nemôžte minúť. V juhozápadnom cípe krajiny, vo Veľkej  priekopovej  rokline - Great Rift Valley, cca 400 km od Nairobi, sa rozkládá asi najobľúbenejší a najkrajší keňský park, národný park Maasai Mara. Rozsiahle  chránené územie je pomenované po pôvodných obyvateľoch tejto oblasti, známych kočovných bojovníkov a domácich - masajov, a jednej z najväčších keňských riek, rieka Mara. Oblasť ponúka úžasné scenérie, krajina je ideálna na pozorovanie divokej zveri. Legendárná rezervácia je pokračovaním národného parku Serengeti, ktorý sem zasahuje z Tanzánie, a nachádza sa v nadmorskej  výške cca 1 500 - 2 200 m n. m. Na roziahlých planinách Maasai Mara uvidíte divoké zvieratá, ktoré doteraz poznáte z fotografií, filmov či zoologických záhrad - levy, možno i gepardy či leopardy, určite slony, zebry, byvoly vo veľkých stádach, žirafy, hrochy či nosorožce. V parku žije cez 450 druhov vtáctva. Príjazd do ubytovania v Mara Fig Tree Camp. Po obede, v prvom safari v národnom parku. Uvidíte celú "veľkú päťku"? "Veľká päťka" je označenie päť majestátných afrických zvierat, ktoré používajú sprievodcovia na safari, profesionálni lovci i ochranári prírody, a každý ich túži počas svojej cesty vidieť. Patrí tam slon africký, lev, nosorožec dvojrohý, byvol africký a leopard škvrnitý. Večera, nocľah.

4. deň:  dnes vás čaká nezapomenuteľné safari, cesta povedie rozsiahlymi savanami Maasai Mara s veľkým počtom zvierat okolo vás. Absolvujete buď dopoludní a popoludnie safari s obedom v kempe, či celodenné safari s obedom formou balíčka. Návrat na ubytovanie, večera, nocľah.

5. deň:  po raňajkách prejdete k jezeru Naivasha (cca 90 km na severozápad od Nairobi). Jazero má impozantnú polohu v nadmorskej výške 1 884 m n. m., na dne Veľkej priekopovej rokliny a je súčasťou dôležitej záhradníckej oblasti. Obrie kvetinové sklenníky lemujú jazero a zásobujú kvetinami, najviac ružami, i Českú republiku. Oblasť je významnou ornitologickou rezerváciou, môžete vidieť opice guarézy v korunách agátu rastúcich okolo jazera, na severnom pobreží možno vidieť byvoly a rôzne druhy antilop. Ubytovanie v lodžii Lake Naivasha Sopa Lodge a obed.Popoludnie voľno, fakultatívne možno zaistiť  prechádzku po jazere a precházku so prievodcom po ostrove na jezere. Večera a nocľah.

6. deň:  po raňajkách pôjdete cestou cez Nairobi do národného parku Amboseli, ktorý leží na úpätí majestátneho symbolu Afriky - horského masívu Kilimandžáro s najvyšším vrcholom celého afrického kontinentu (5 895 m n. m.), pokrytým večným snehom a ľadom. Park je preslávený bohatstvom zvierat,najviac stád slonov, ale môžete vidieť i hrochy, žirafy, levy a nosorožce. Ubytovanie v kempe Kibo Safari Camp, neskorý obed. Popoludnie safari v parku. Večera a nocľah.

7. deň:  po raňajkách odjazd do západnej časti najväčšieho národného parku Keni - národního parku Tsavo. Typické pre  túto časť parku je rozmanitá krajina, kopce, nekonečné otvorené pláne, savany, akácie a vodné plochy. Tu môžte uvidieť najrôznejšie druhy zvierat a vtáctva, nejčastejšie slony, byvoly, žirafy, nosorožce, hrochy, levy, divoké psy, ale aj krokodýlov. Navštívíte obdivuhodné lávové prúdy Shetani, pozostatok sopečnej erupcie, ku ktorej došlo pred nedavnými  200 rokmi. Pramene Mzima Springs na severe parku vytvára rôzne jazierka, pramení v horách Chyulu, čo je typické pre vulkanické pohorie. Zastávka na obed v Kilaguni Serena Safari Lodge. Popoludní safari a navečer prídete na ubytovanie do kempu Voyager Ziwani Tented Camp. Večera a nocľah.

8. deň:  skoro ráno (v cca 7:00) sa vydáte na prechádzku okolitou prírodou, potom nasledujú raňajky. Na cestu do Mombasy dostanete obed formou balíčka. Transfer do pobytového hotela na pobreží Indického oceánu. Ubytovanie na 3 noci v hoteli Bamburi Beach***. Príjemný hotel na známej pláži Bamburi na severnom pobreží. Nocľah.

9. - 10. deň:  relaxačný pobyt na pláži s možnosťou odpočinku a kúpania sa v mori.

11. deň:  podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet s prestupom do Prahy. Možnosť príletu do Prahy následujúci deň.

12. deň:  prílet do Prahy.

pár slovíčok svahilsky . Nie je ťažké sa ich naučiť, majú jednoduchú výslovnosť. Často budete počuť slovné spojenie Hakuna matata - žiadny problém. Pozdraviť môžete Jambo - ahoj či Habari za leo - dobrý deň, popriať dobrú noc - Lala salama či dovidenia Kwaheri. Ndio je áno,hapana - nie sawa - OK, asante - ďakujem. Habari? - ako sa máš,môžete odpovedať Nzuri - mám sa dobre Číslovky:- 1, mbili - 2, tatu - 3, nne - 4, tano - 5, sita - 6, saba - 7, nane - 8, tisa - 9, kumi - 10. Karibu - vitajte!

Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

1 krát raňajky,5 krát plná penzia,3 krát polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

Cena sa môže meniť v závislosti na zmene výšky vstupného do národných parkov.Program sa môže zmeniť v závistlosti na pohybe zvierat.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu