Hotel
Informácie

To najlepšie z Kanady

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Toronto • Niagara Falls • Ottawa • Montreal • Quebec • Vancouver • Victoria • Penticton • Cascade Mountains • Okanogan Valley • Rockies • NP Banff • NP Jasper • jazero Louise • Calgary

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Toronta. Prílet a transfer do hotela. Ubytovanie a nocľah.
2. deň: po raňajkách okružná cesta hlavným mestom - provincia Ontario. Návšteva obchodného centra s jeho mrakodrapmi. Potom prejazd k Niagarským vodopádom cez očarujúce viktoriánskej mesto plné britského nádychu. Nalodenie na známu loď "Maid of the Mist", ktorá vedie priamo k vodopádu Horseshoe. Voľný čas na prehliadku tohto prírodného divu sveta. Návrat do Toronta. Nocľah.
3. deň: po raňajkách odjazd do Ottawy, hlavného mesta Kanady. Počas cesty zastávka pri Tisíce jazier, nalodenie na loďku a plavba medzi ostrovčekmi a vodnými uličkami tohto prírodného raja. V neskorých popoludňajších hodinách návrat do Ottawy, nocľah.
4. deň: raňajky. Krátka prechádzka mestom, pri ktorej budete vidieť Rideau Canal rovnako ako budovu parlamentu Parliament Hill a mnoho ďalších pamiatok a zaujímavostí, ktoré mesto ponúka. Potom odchod do Montrealu cez Outaouaiský región. Montreal je druhé najväčšie francúzsky hovoriace mesto na svete. Prehliadka centra s jeho impozantnými mrakodrapmi, napríklad Mount Royal, podľa ktorého je mesto pomenované, starý prístav či Staré mesto. Nocľah.
5. deň: po raňajkách prejazd do mesta Quebec. Časť cesty povedie cez historickú King`s Highway. V popoludňajších hodinách prehliadka kolísky francúzskej civilizácie žijúcej v Kanade a jediného opevneného mesta severnej Ameriky. Pri prehliadke bude možné vidieť nádhernú budovu Parlamentu v Quebecu, promenádu "La Promenade des Gouverneurs" čiže promenádu guvernérov, citadelu Chateau Frontenac, kráľovský palác a mnoho ďalších atrakcií. Ubytovanie a nocľah.
6. deň: raňajky. Ráno odchod z Quebecu. Cesta povedie nádherným a očarujúcim regiónom Charlevoix, kde sa mnohoročné hory rozplynuli v rieke St. Lawrence, na ktorej brehoch leží mnoho starých rybárskych dediniek. Zastávka pri vodopádoch Montmorency Falls. Príchod do mestečka Tadoussac, a ak ostane čas, bude tu možnosť pozorovať veľryby z lode v zálive St. Lawrence. V podvečerných hodinách návrat do Quebecu a nocľah.
7. deň: raňajky, individuálne voľno, potom odjazd na letisko v Quebec City a miestny prelet do Vancouveru. Ubytovanie a nocľah.
8. deň: raňajky. Dopoludnia okružná jazda mestom Vancouver. Medzi úchvatné pamiatky tohto mesta určite patrí historický Gastown, pulzujúci a farebný Chinatown, módny Granville Island, krásny Stanley Park a univerzita Britskej Kolumbie. Potom odjazd do severného Vancouveru, kde nasleduje prechádzka po moste Capilano Suspension. Popoludní voľno - individuálny program, kedy bude určite možnosť pokračovať v prehliadke tohto prekrásneho mesta alebo sa vydať na nákupy. Ubytovanie a nocľah.
9. deň: po raňajkách odjazd loďou na ostrov Vancouver. Odtiaľ pokračovanie do mesta Victoria - hlavného mesta provincie Britská Kolumbia. Prehliadka mesta, pri ktorej bude isto odhalená krása a šarm britského štýlu a bude k videniu Provinciálny parlament, krásny prístav Inner Harbour, parky a známy Empress Hotel a iné krásy tohto mesta. Ubytovanie a nocľah.
10. deň: raňajky. Ráno nalodenie na výletnú loď, ktorá popláva naprieč oblasťou Strait of Georgia cez malebné ostrovčeky v zálive späť na pevninu. Cesta pokračuje do Pentictonu, cez malebnú juhozápadnú Britskú Kolumbiu, pohorie Cascade Mountains, nádherný Manning Park a čiastočne údolím Okanogan Valley. Nocľah.
11. deň: v dopoludňajších hodinách návšteva údolia Okanogan Valley, známeho v západnej Kanade taktiež pre svoje vinice. Potom odjazd smerom k pohoriu Monashee Mountain Range, cez scénickú cestu až k mestečku Rivelstoke, kde sa nachádza nádherný národný park s mohutnou riekou Columbie. Ubytovanie v hoteli a nocľah.
12. deň: po raňajkách nasleduje cesta do scénického pohoria Kanady - Rockies. Najskôr však návšteva krásneho národného parku Glacier, potom cesta povedie pozdĺž priesmyku Kicking Horse River. Nasleduje NP Banff, ktorý ponúka úžasné pohľady na horské vrcholky a na druhej strane zasa na hlboká jazera. Určite nezabudnuteľná vyhliadka je na atramentovo modrú hladinu jazera. Ubytovanie v okolí NP Banff. Nocľah.
13. deň: ráno prejazd smerom k NP Jasper po diaľnici nazvanej Rocky Mountain a známej ako Ice Fields Parkway - ľadová diaľnica. Je to jedinečná cesta prírodou, kedy budú k videniu snehom pokryté vrcholky hôr, smaragdovo zelené ľadovcové jazierka Louise, Hector, Bow či Peyto. Nezabudnuteľný zážitok na tejto ceste iste pridá ľadovec Athabaska a Columbia Ice Fields. V neskorých večerných hodinách návrat do Banff. Ubytovanie a nocľah.
14. deň: ráno prechádzka mestom Banff, ktoré leží v samom srdci NP Banff, vysoko v kanadských horách Rockies. Tento prírodný raj ponúka pre každého niečo, ako zimné, tak aj letné aktivity. Nasleduje výlet k jednému z najúžasnejších miest Rockies, k jazeru Louise. Potom odjazd z horskej oblasti do najzápadnejšej provincie Alberta a do hlavného mesta tejto časti - Calgary. Ubytovanie a nocľah.
15. deň: odchod na medzinárodné letisko v Calgary a odlet do Prahy. 16. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac

Poznámky

K vybaveniu vstupnej autorizácie ETA je nutný biometrický pas.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR