Hotel
Informácie

Putovanie po západnej Kanade

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny

Program zájazdu

1. deň:  odlet z Prahy. Prílet do Calgary, transfer do hotelu, ubytovanie a nocľah.

2. deň:  raňajky. Deň začne prehliadkou hlavného mesta najzápadnejšia provincia Alberta – Calgary. Odchod z Calgary a pokračovanie cesty do kanadských hôr The Rockies. Tento prírodný raj ponúka pre každého niečo,  ako zimné, tak aj letné aktivity. Pri jazde týmito mohutnými horami dorazíte do krásného NP Glacier a potom sa cesta vinie pozdĺž priesmyku Kicking Horse River. Nasleduje prejazd do NP Banff. Krátka prechádzka týmto parkom, ubytovanie a nocľah.

3. deň:  raňajky. Návšteva NP Banff – prvého národného parku Kanady, ktorý vznikol v roku 1885. Tento park ponúka úžasné pohľady na horské vrcholky a na druhej strane zase na hluboké jezerá. Určite nezabudnuteľná vyhliadka je na inkústovú modr. hladiny jezera. Odpoledne volno k prohlídce města. Nocleh.

4. deň:  raňajky. Ráno opustíte mesto Banff a nasleduje výlet k jednému z najúžasnejších miest Rockies, k jazeru Louise. Potom sa vydáte smerom na sever po ceste známej ako Icefields Parkway (ľadová ďiaľnica). Je to jedinečná cesta prírodou, kedy budú k videniu snehom pokryté vrcholky hôr, smaragdovo zeleno ľadovcové jazierka Louise, Hector Bow či Peyto. U Columbia Icefield nasadnete na špeciálny dopravný prostriedok a prejdete sa po povrchu ľadovca Anthabasca. Prehliadka NP Jasperu. Nocľah.

5. deň:  raňajky. Odchod z NP Jasper po ceste Yellowhead do srdca Britskej Kolumbie. Behom cesty môžete obdivovať krásy nejvyššieho vrcholu The ­Rockies – hory Robson. Pokračujete na juh pozdĺž rieky Thompson so zastávkou v parku Wells Gray, kde budú k videniu vodopády Helmcken. Nocľah.

6. deň:  raňajky. Deň začne výhliadkovou jazdou po ceste Caribou na samý okraj parku Garibaldi. Oblasť Whistler je populárna letná a zimná destinacia, ponúkajúca možnosti nákupov, reštaurácií, vonkajších aktivít a pod. Nocľah.

7. deň:  celodenný pobyt vo Whistleru. Možnosť výletov lanovkami so zastávkami za dobrodružstvom u krásnej zátoky Fitzsimmons. Medzi dalšie aktivity patrí prechádzka kánoí so sprievodcom. Niektorí dajú prednosť prechádzke so sprievodcom do okolia cez mohutné mýtní porasty West Coastu, kde sa stretnete s rôrnorodými rastlinami, zvieratami aj. Nocľah.

8. deň:  raňajky. Ráno sa vydáte po pobreží cez terén vyrezaný z ľadovcov a brúsenými strmými fjordami. Plavba loďou cez úžinu George na ostrov Vancouver. Prechod do Nanaimo a cesta pokračuje cez staroveké dažďové lesy a parky do Tofina na západnom pobreží ostrova. Nocľah.

9. deň:  raňajky. Dnes navštívíte idylickú rybársku dedinu na pobreží Pacifiku, ktorá je obľúbeným útočiskom umelcov a dobrodruhov. V meste Tofino najdete malý, ale pekný výber reštauracií, obchodíkov, galérií apod. V meste a okolí je možné pozorovať divokú zvee a vy sa vydáte na zaujímavú plavbu na lodi Zodiak k pozorovaniu medveďov. Preplávate pozdĺž pobrežia, postriehnete si na miestne čierne medvede a budete pozorovať tieto nádherné zvieratá v akcií. Táto atrakcia patrí naozaj medzi nezabunuteľné zážitky! Nocľah.

10. deň:  raňajky. Odchod z Tofina späť na východné pobrežie ostrova Vancouver. Cesta po pobreží do Victorie vedie cez zvláštne prímorské mestá. Príchod do Victorie – hlavného mesta Britskej Kolumbie. Toto krásne mesto fascinuje svojím námorným dedičstvom a koloniálnym štýlom. Návšteva Milnerských záhrad a Woodland s rôznorodou flórou a mýtními porastami. Popoludní sa vydáte na prehliadku Merridalské moštárne, kde neskôr ochutnáte znamenitý jablková mušt. Nocľah.

11. deň:  raňajky. Prehliadka Victorie, pri ktorej bude odhalená krása a šarm britského štýlu a bude k videniu Provinciálny parlament, krásny prístav Inner Harbour, parky a známy Empress Hotel a iné krásy tohoto mesta. Fakultativne: výlet lodí, pri ktorej budete môcť pozorovať kosatky, vráskavcov, delfíny, sivé veľryby, pobrežné tulene a další morský život behom tejto úžasnej 50–80 km dlhej plavby. Behom plavby vám bude podaný výklad od kvalifikovaného biológa.

12. deň:  raňajky. Doobedu navštívite Butchart Gardens – záhrady, ktoré v roke 1904 založili sestry Butchartové. V členitom teréne sú zasadené milióny kvetov – begónie, hortenzie, astry, ruže a tisíce letniček – verben, nestarcov a violek nejrôznějších farieb a vôní. Potom sa naladíte na príjemnú plavbu cez región Gulfských ostrovov. Návrat do Vancouveru. Voľný program vo Vancouvery. Nocľah.

13. deň:  raňajky. Prehliadka Vancouveru, medzi úchvatné pamiatky tohoto mesta určite patrí historický Gastown, pulzujúcí a farebný Chinatown, módny Granville Island, krásny Stanley Park a univerzita Britskej Kolumbie. Behom tejto prehliadky navštívíte tiež Storyeum, jednu z najnovších atrakcií Vancouveru, v ktorom je bohatá história Britskej Kolumbie oživená tvorivým divadelným vyprávaním. Nocľah.

14. deň:  raňajky. Individuálny program, transfer na letisko a odlet do Európy.

15. deň:  prílet do Prahy.

Doprava

Doprava

Odlet z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR