Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Veľká cesta Južnou Kóreou

02.05. - 11.05. Vybrať iný termín
-8%
2 685 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Soul • Kórejská demilitarizovaná zóna • Andong • Gyeongju • Busan • ostrov Jeju • ostrov Udo • Incheon

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
2.5. - 11.5.2020
9 nocí
2 685,48 €
2.5. - 11.5.2020
9 nocí
2 685,48 €
21.9. - 30.9.2020
9 nocí
2 685,48 €
21.9. - 30.9.2020
9 nocí
2 685,48 €

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy (možnosť letu s prestupom) do Soulu.
2. deň: prílet do Soulu, transfer do hotela letiskovým busom. V prípade ranného príletu návšteva štvrte Insadong a chrámu Jogyesa (doprava metrom). Večera na privítanie - bulgogi (kórejské hovädzie barbecue).
3. deň: výlet na sever k najstráženejším hraniciam sveta, Kórejskej demilitarizovanej zóne, zriadenej v roku 1953 po kórejskej vojne. Uvidíme Most slobody, 3. tunel invázie, z observatória Dora uvidíme na území Severnej Kórey propagandistickú dedinu Kijong-dong so 160 m vysokým vlajkovým stožiarom. Obed počas výletu. Nasleduje prechádzka po hlavnom meste - návšteva impozantného námestí Gwanghwamoon, odkiaľ je vstup do paláca Gyeongbokkung, vládnuceho centra slávnej dynastie Joseon (1392-1910). Potom pozdĺž Blue House, sídla prezidenta. V neďalekom múzeu Sarangchae sa dozvieme viac o súčasných aj predchádzajúcich obyvateľoch Blue House. Návrat do hotela metrom.
4. deň: odjazd smerom na juhovýchod, pri meste Andong návšteva malebnej kórejskej dediny HAHO, kde sú stále zachované storočné tradície ovplyvnené výučbou Konfucia. Obyvatelia žijú rovnako ako ich predkovia, v jednoduchých domoch pre prostých farmárov aj bohato zdobených aristokratických stavbách. Nocľah v Gyeongju. Počas dňa prejazd cca 380 km.
5. deň: prehliadka mesta Gyeongju a jeho okolia. Bývalé hlavné mesto, kultúrne centrum, historický areál mesta na zozname UNESCO. Jaskyňu Seogguram Grotto objavil poštár ukrývajúci sa pred dažďom. Vnútri vybudovanej jaskyne našiel úžasnú sochu Budhu postavenú v období dynastie Shilla. Návšteva kráľovského kláštora Bulgugsa, vybudovaného v rovnakom období, jedného z historicky najvýznamnejších miest Kórei. Návšteva keramickej dielne, kde vytvárajú svetovo preslávenú keramiku rovnakým spôsobom ako počas Shilla dynastie. V Národnom múzeu bude možné znovu prežiť bohatú a vyspelú kultúru tejto zlatej éry a prezrieť si množstvo archeologických nálezov. Návrat na nocľah.
6. deň: prejazd do Busane so zastávkou v chráme Haeinsa v južnej časti kórejského polostrova. V izolovanej, hornatej oblasti chrám ako zázrakom prežil vojnu, a tak môžeme obdivovať 800 rokov staré drevené tabuľky Tripitaka Koreanan, najkompletnejšiu budhistickú prácu tých čias, svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Nocľah v hoteli v Busane.
7. deň: prehliadka 2. najväčšieho mesta v Kórei, prímorského mesta Busan (doprava metrom) - návšteva rybieho trhu Jakalchi, jedného z najväčších svojho druhu. Môžete tu ochutnať známe kórejské sashimi. Na vedľajšom trhu Kukjae môžete nakúpiť suveníry, sklo či oblečenie. V pešom dosahu je Busan Tower a novo postavený obchodný dom Lotte. Návrat na nocľah.
8. deň: prelet (50 min.) na sopečný ostrov vo Východočínskom mori - ostrov Jeju. Po prílete a stretnutí sa s miestnym sprievodcom návšteva lode Hamel, ktorá rozpráva príbeh prvého Európana v Kórei, holandského námorníka menom Hamel (1653). Po stroskotaní lode bol vyplavený na pobreží ostrova, kde bol 13 rokov držaný v zajatí, ako utiekol do Japonska. Po návrate do Holandska napísal knihu o svojich dobrodružstvách v Kórei, prvú zahraničnú publikáciu o tejto tajomnej krajine. Pôsobivé lávové pobrežie Jusangjeoli nám ukáže, aká búrlivá sopečná činnosť tu v minulosti prebiehala. Užijeme si vodopády Cheonjeyeon a impozantný chrám Yakcheonsa. Nocľah.
9. deň: výlet na ostrov Udo. Pravidelná lodná doprava trvá cca 20 minút (v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok môže byť výlet zrušený). Ostrov je unikátny svojím obyvateľstvom. V tejto malej komunite sú ženy hlavným zdrojom príjmov. Ženy sa potápajú a lovia morských ježkov, ryby, morské riasy či chobotnice. Táto starodávna profesia už nie je obľúbená medzi mladou generáciou, priemerný vek týchto silných žien je 75 rokov. Budeme svedkami ich práce na mori. Nádherný ostrov môžeme preskúmať peši alebo na bicykli. Navštívime malé múzeum venované týmto statočným ženám mora. Nakoniec si vychutnáme úžasný výhľad na ostrov Jeju z vrcholku krátera Ilchulbong. Návrat na nocľah.
10. deň: Dopoludnia si užijeme pláž ostrova Jeju, neďaleko hotela môžeme prechádzkou navštíviť blízke rybárske dedinky. Popoludní prelet miestnym letom do Soulu, návšteva obchodného domu Cheongha pre posledné nákupy. Ubytovanie v hoteli v meste Incheon ležiacom neďaleko medzinárodného letiska, vybudovaného na umelom ostrove. Nocľah.
11. deň: podľa letového poriadku individuálne voľno, transfer na letisko a odlet do Prahy (možnosť prestupu).
12. deň: prílet do Prahy.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy 

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 560 EUR.

Zmena programu vyhradená.

Hodnotenia klientov: 5.9 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}