Popis hotela
Termíny a ceny

Veľký okruh Juhoafrickou republikou

29.06. - 10.07. Vybrať iný termín
-8%
3 027 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Johannesburg • Mpumalanga • Krugerov NP • Svazijsko • Hluhluwe Umfolozi • St. Lucia • Durban • Port Elizabeth • Oudsthoorn • Knysna • Kapské Mesto • Stellenbosh

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
29.6. - 10.7.2021
11 nocí
3 026,93 €
29.6. - 10.7.2021
11 nocí
3 026,93 €

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy alebo Viedne do Juhoafrickej republiky s prestupom.
2. deň: prílet do Johannesburgu, privítanie so sprievodcom, transfer do Prétorie, hlavného mesta krajiny. Prehliadka mesta – Melrose House, Voortrekker monument, dom Paula Krugera, Freedom park, Palác spravodlivosti a budovy Spojenectva. Popoludní fakultatívne návšteva pamiatky svetového dedičstva "Kolíska ľudstva" (najobsiahlejšia zbierka fosílií predkov ľudského rodu na svete, okrem toho domov pre mnoho druhov zvierat a rastlín, z ktorých niektoré sú na pokraji vyhynutia). Večera a nocľah v hoteli neďaleko Johannesburgu.
3. deň: po raňajkách odchod do provincie Mpumalanga, kraja fascinujúcich scenérií, bohatej fauny a flóry, domoviny kmeňa Ndebele známeho svojimi umeleckými talentami. Pokračovanie do regiónu Panorama Route a prehliadka miest Blyde River kaňon, Three Rondevels, Bourke’s Luck Pothols, God’s window – najväčších magnetov tejto oblasti. Príchod do mestečka Graskop, na hranici Krugerovho NP, večera a nocľah.
4. deň: okolo obeda prekročenie hraníc Krugerovho národného parku založeného Paulom Krugerom v r. 1898, rozprestierajúceho sa na rozlohe takmer 2 miliónov ha. V parku môžete pozorovať život v africkej divočine a pozorovať „BIG 5” – päť najvyhľadávanejších druhov africkej zvery. Ubytovanie v typickom Nkambeni Safari Campe vnútri parku, popoludní safari v parku v otvorených terénnych vozoch (asi 3 hodiny, v cene zájazdu). Večera a nocľah v Krugerovom parku.
5. deň: celý deň v Krugerovom parku. Safari v autokare (vozidlo, v ktorom budete absolvovať celý okruh) alebo fakultatívne poldenné či celodenné safari v otvorených terénnych vozidlách. Večera a nocľah v Krugerovom parku.
6. deň: po raňajkách opustenie parku a pokračovanie k hraniciam do kráľovstva Svazijsko. Návšteva hlavného mesta Mbabane a exotického remeselného trhu, manufaktúry Ngwenya na výrobu skla, a dielne Swazi Candles na výrobu sviečok neďaleko mesta Manzini. Večera a nocľah v hoteli vo Svazijsku.
7. deň: prekročenie hraníc späť do JAR, pokračovanie cez územie známe ako Pobrežie slonov do národného parku Hluhuwe Umfolozi, najstaršieho parku v Južnej Afrike. Tiež tu môžete pozorovať všetky zvieratá z „BIG 5“ cez safari v otvorených terénnych vozoch (v cene). Cieľovou destináciou je aj Simangaliso Wetland park. Park je vyhlásený za svetové dedičstvo UNESCO, táto chránená oblasť zahŕňa 8 rôznych ekosystémov s viac ako 520-timi živočíšnymi druhmi. Popoludní možnosť plavby loďou k hrochom a krokodílom na jazere St. Lucia (fakultatívne). Nocľah v meste St. Lucia.
8. deň: po skorých raňajkách pokračovanie rovno do Durbanu, po krátkej okružnej prehliadke (ak to čas dovolí) odlet do Port Elizabeth. Po prílete orientačná prehliadka mesta, neskorý obed a ubytovanie v hoteli na pobreží, odkiaľ je blízko na prechádzku k moru, k obchodom a reštauráciám. Nocľah v Port Elizabeth.
9. deň: cesta nádhernou krajinou cez miesta ako je Jeffrey´s Bay,Tsitsikama, Storm´s Rivers Mouth, most Bluekrans, kde strmé skaly padajú rovnou do oceánu a jeho obrovských vĺn, preklenúť ich pomáhajú mnohé mosty, kde sa stretnete s porastom pôvodného pralesa. Pokračovanie cez prímorské mestečká Plettenberg Bay, Knysna a cez priesmyk Outentiqua Pass až do Oudtshoorna, kde bude ubytovanie a nocľah.
10. deň: organizovaná prehliadka pštrosieho safari parku s možnosťou sa povoziť na pštrosovi. Cesta Vás povedie okolo horského pásma Langeberg až do Calitzdorp, centra produkcie juhoafrického portského vína. Budete pokračovať regiónom Little Karoo cez priesmyk Huisriver do mestečka Ladismith, nad ktorým sa týči hora Towerkop. Traduje sa, že vrchol bol rozpolený metlou čarodejnice, keď prelietala cez hrebeň hory. Cez malé mestečko Barrydale prejdete do Montagu, pekného mestečka s niekoľkými národnými monumentmi. Je ideálnym miestom k prechádzke a ľahkému občerstveniu po ceste. Montagu je tiež centrum pestovania marhúľ a broskýň a je tiež dobre známe výrobou sladkých vín Muscatel. Potom už pôjdete údolím Breede River, cez majestátnu horu Du Toits, posiatu vinicami. Mesto Paarl na druhej strane hôr je posledným miestom pred Vašou cieľovou destináciou Kapské Mesto. Príjazd do Kapského Mesta, ubytovanie a nocľah.
11. deň: celodenná prehliadka Kapského Mesta začínajúca prechádzkou v záhradách Company’s Gardens, štvrť s pestrofarebnými domčekmi na úpätí Signálnej hory – Malay Bo-Kap. Hlavným bodom programu je návšteva Stolovej hory, kam sa vyveziete lanovkou (lanovka je v cene). Potom zostáva už len navštíviť malebné vinice s ochutnávkou vín a univerzitné mestečko Stellenbosh. Ubytovanie a nocľah v Kapskom Meste.
12. deň: celodenný výlet do okolia Kapského Mesta, cestou cez Hout Bay a krátky lodný výlet k ostrovčeku uškatcov Duiker Island, cez Chapman‘s Peak Drive k parku Mys Dobrej nádeje a k majáku v Cape Point, ďalej návšteva tučniakov pri Boulder‘s Bay. Výlet vrátane ľahkého obeda je zakončený v botanických záhradách Kirstenbosh. Ubytovanie a nocľah v Kapskom Meste.
13. deň: voľný čas (na tento deň sa môžu prípadne posunúť niektoré prehliadky, ktoré by sa v Kapskom Meste nestihli uskutočniť predchádzajúci deň) až do odletu z Kapského Mesta späť do Európy (s prestupom).
14. deň: prílet do Prahy alebo Viedne.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

18
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
cena za odlet z Viedne na vyžiadanie

Čítať viac

Poznámky

pre cestu do JAR je nutné mať v cestovnom pase dve voľné strany. Vzhľadom k premenlivému počasiu môže byť program v Kapskom Meste pozmenený. Cena nezahŕňa sprepitné. cena nezahŕňa príplatok za jednolôžkovú izbu