Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Kapské mesto, Záhradná cesta a safari v Krugerovom národnom parku

04.11. - 12.11.
Vybrať iný termín
Cena
2 538 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
4.11. - 12.11.2018
8 nocí
2 538,28 €
4.11. - 12.11.2018
8 nocí
2 538,28 €
Kapské Mesto • kraj viníc (Worcester, Ladismith) • Little Karoo • Oudtshoorn • Zahradní cesta • Krugerov NP • Johannesburg

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Juhoafrickej republiky s prestupom.
2. deň: prílet do Kapského Mesta. Transfer do hotela, ubytovanie, voľný zvyšok dňa. Nocľah v Kapskom Meste.
3. deň: celodenná prehliadka Kapského Mesta začínajúca prechádzkou v záhradách Company’s Gardens, štvrť s pestrofarebnými domčekmi na úpätí Signálnej hory – Malay Bo-Kap. Hlavným bodom programu je návšteva Stolovej hory, kam sa vyveziete lanovkou. Fakultatívne výlet na Robben Island, asi 12 km od Kapského Mesta. Na ostrove bolo v dobe apartheidu notoricky známe väzenie, kde bol mimo iných politických väzňov, väznený tiež Nelson Mandela. Popoludní zostáva navštíviť malebné vinice s ochutnávkou vín a univerzitné mestečko Stellenbosh. Ubytovanie a nocľah v Kapskom Meste.
4. deň: celodenný výlet do okolia Kapského Mesta, cestou cez Hout Bay a krátky lodný výlet k ostrovčeku uškatcov Duiker, cez Chapman´s Peak Drive k parku Mys Dobrej nádeje a k majáku v Cape Point, ďalej návšteva tučniakov pri Boulder´s Bay. Výlet je zakončený v botanických záhradách Kirstenbosh. Ubytovanie a nocľah v Kapskom Meste.
5. deň: odjazd z materského mesta cez kraj viníc k majestátnym Do Toits Kloof horám posiatymi vinicami. Pokračovanie cez mestečko Worcester a pozdĺž Hex River a Langeberg horského masívu, cez úrodné Breede River údolie plné viníc do Montagu (centrum zberu marhúľ a broskýň a výroby sladkých muškátových vín). Ďalej cez Ladismith, horou Little Karoo, Calitzdorp (centrum výroby juhoafrického portského vína) až do Oudsthoornu. Ubytovanie a nocľah v Oudtshoorne.
6. deň: organizovaná prehliadka pštrosieho safari parku s možnosťou povoziť sa na pštrosovi. Prehliadka jaskynného komplexu Cango Caves s viac ako 80 jaskyňami vedúcimi až do hĺbky 5 km do vnútra hory. Verejnosti je prístupný systém jaskýň so stalaktitmi a stalagmitmi vedúci do hĺbky 1,2 km. Pokračovanie dlhým priesmykom cez hory Outeniqua, odtiaľ potom smerom k Indickému oceánu a napojenie na Záhradnú cestu v malom mestečku Wilderness. Deň je zakončený lodným výletom po lagúne rieky Knysna. Ubytovanie a nocľah v centre mestečka Knysna.
7. deň: deň strávený v mestečku Knysna – centre celej oblasti, a v jeho okolí. Mesto je situované na brehoch lagúny Knysna, je obklopené hustými lesmi, horami a Indickým oceánom. Oblasť je známa ustricovými farmami, túto lahôdku budete môcť tiež ochutnať. Tento deň Vám odporúčame tiež návštevu Knysna Elephant Park, alebo slonieho sirotinca. Tu sa môžete bližšie zoznámiť s týmito nádhernými tvormi, dotýkať sa ich, kŕmiť ich. Prehliadka trvá asi 45 min. Zaujímavá je tiež prehliadka opičieho parku - Monkeyland. V rezervácii tu žije niekoľko druhov primátov, prehliadka trvá asi hodinu. Obe prehliadky sú fakultatívne. Nocľah je v mestečku Knysna.
8. deň: po raňajkách sa prepravíte na letisko v George a vnútroštátnou linkou preletíte do Johannesburgu. Z letiska sa vydáte do provincie Mpumalanga, cez Belfast a Lydenburg k priesmyku Long Tom Pass pomenovanému podľa kanónov používaných cez anglo-burskú vojnu. Cez dedinku Sabie, založenú okolo r. 1880 v dobe zlatej horúčky, prejdete do Krugerovho parku a do Vášho ubytovania v safari kempe Nkambeni. Po ubytovaní sa vydáte na safari v otvorených terénnych vozidlách (asi 3 hodiny). Večeru budete mať vo Vašom kempe.
9. deň: fascinujúci celodenné safari v otvorených terénnych vozidlách v Krugerovom národnom parku. Do kempu sa vrátite na večeru a nocľah.
10. deň: po raňajkách sa vydáte späť do Johannesburgu na odlet do Európy.
11. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

8
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

pre cestu do JAR je nutné mať v cestovnom pase dve voľné strany. Vzhľadom k premenlivému počasiu môže byť program v Kapskom Meste pozmenený. Cena nezahŕňa sprepitné.
Možnosť predĺženia po skončení okruhu: • Viktóriine vodopády (JZV184I)
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR