Hotel
Informácie

Kapské mesto a safari v Krugerovom národnom parku

Kapské Mesto • Stellenbosh • Krugerov NP Oficiálna stránka

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Juhoafrickej republiky s prestupom.
2. deň: prílet do Kapského Mesta. Privítanie so sprievodcom, transfer do hotela, ubytovanie, voľný zvyšok dňa. Nocľah v Kapskom Meste.
3. deň: celodenná prehliadka Kapského Mesta začínajúca univerzitným mestečkom Stellenbosh. Po prechádzke mestečkom sa vydáte na lekciu varenia do Cape Malay, pri ktorej so skúsenou kuchárkou vyskúšate rozmanité korenia a iné tradičné ingrediencie pri príprave 3chodového menu zloženého z miestnych špecialít. Po tomto kulinárskom zážitku sa vydáte na cestu do malebného kraja viníc v okolí mestečka Franschhoek (v cene je ochutnávka vín). Po návrate do Kapského Mesta budete pokračovať prechádzkou v záhradách Company’s Gardens, ďalej štvrť s pestrofarebnými domčekmi na úpätí Signálnej hory – Malay Bo-Kap. Ďalším bodom programu je návšteva Stolovej hory, kam sa vyveziete lanovkou. Ubytovanie a nocľah v Kapskom Meste.
4. deň: celodenný výlet do okolia Kapského Mesta, cestou cez Hout Bay a krátky lodný výlet k ostrovčeku uškatcov Duiker Island, cez Chapman‘s Peak Drive k parku Mys Dobrej nádeje a k majáku v Cape Point, ďalej na návštevu k tučniakom pri Boulder‘s Bay. Výlet je zakončený v botanických záhradách Kirstenbosh. Ubytovanie a nocľah v Kapskom Meste.
5. deň: po raňajkách transfer na letisko v Kapskom Meste, odkiaľ vnútroštátnou linkou preletíte do Johannesburgu. Z letiska sa vydáte do provincie Mpumalanga, cez Belfast a Lydenburg k priesmyku Long Tom Pass pomenovanému podľa kanónov používaných v priebehu anglo-burskej vojny. Cez dedinku Sabie, založenú okolo r. 1880 v dobe zlatej horúčky, prejdete do Krugerovho parku a do Vášho ubytovania v safari kempe. Po ubytovaní sa vydáte na safari v otvorených terénnych vozoch (asi 3 hodiny, safari je v cene). Večeru budete mať vo Vašom kempe.
6. deň: fascinujúce safari v Krugerovom Národnom parku vo Vašom zájazdovom vozidle alebo fakultatívne v otvorených terénnych vozidlách. Do kempu sa vrátite na večeru a nocľah.
7. deň: po raňajkách sa vydáte späť do Johannesburgu na odlet do Európy.
8. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

8
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

na cestu do JAR je nutné mať v cestovnom pase dve voľné stránky. Vzhľadom k premenlivému počasiu môže byť program v Kapskom Meste pozmenený. Cena nezahŕňa prepitné.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu