Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Kapské mesto a safari v Krugerovom národnom parku

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Kapské Mesto • Stellenbosh • Krugerov NP

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Juhoafrickej republiky s prestupom.
2. deň: prílet do Kapského Mesta. Transfer do hotela, ubytovanie, voľný zvyšok dňa. Nocľah v Kapskom Meste.
3. deň: celodenná prehliadka Kapského Mesta začínajúca prechádzkou v záhradách Company’s Gardens, štvrť s pestrofarebnými domčekmi na úpatí Signálnej hory – Malay Bo-Kap. Hlavným bodom programu je návšteva Stolovej hory, kam vyjdete lanovkou. Fakultatívny výlet na Robben Island, asi 12 km od Kapského Mesta. Na ostrove bolo v dobe apartheidu notoricky známe väzenie, kde bol mimo iného politicky veznený aj Nelson Mandela. Popoludní ostáva navštíviť malebné vinice s ochutnávkou vín a univerzitné mestečko Stellenbosh. Ubytovanie a nocľah v Kapskom Meste. 
4. deň: celodenný výlet do okolia Kapského Mesta, cestou cez Hout Bay a krátky lodný výlet k ostrovčeku uškatcov Duiker Island, cez Chapman‘s Peak Drive k parku Mys Dobrej nádeje a k majáku v Cape Point, ďalej na návštevu k tučniakom pri Boulder‘s Bay. Výlet je zakončený v botanických záhradách Kirstenbosh. Ubytovanie a nocľah v Kapskom Meste.
5. deň: odjazd z materského mesta cez kraj viníc k majestátnym Do Toits Kloof horám posiatými vinicami. Pokračovanie cez mestečko Worcester a podĺž Hex River a horského masívu Langeberg, cez úrodné Breede River údolie plné viníc do Montagu (centrum úrody marhúľ a broskýň a výroby sladkých muscadelových vín). Ďalej cez Ladismith, hory Little Karoo, Calitzdorp (centrum výroby juhoafrického portského vína) až do Oudsthoornu. Ubytovanie a nocľah v Oudtshoorne.
6. deň: organizovaná prehliadka pštrosieho safari parku s možnosťou sa na pštrose aj prejsť. Prehliadka jaskynného komplexu Cango Caves s viac než 80 jaskyňami vedúcimi až do hĺbky 5 km do vnútra hory. Verejnosti je prístupný systém jaskýň so stalaktitmi a stalagmity vedúcimi do hĺbky 1,2 km. Pokračovanie dlhým priesmykom cez hory Outeniqua, odtiaľ potom smerom k Indickému oceánu a napojenie na Zahradnú cestu v malom mestečku Wilderness. Deň je zakončený lodným výletom po lagúne rieky Knysna. Ubytovanie a nocľah v centre mestečka Knysna.
7. deň: deň strávený v mestečku Knysna – centrum celej oblasti, a v jeho okolí. Mesto je situované na brehoch lagúny Knysna, je obklopené hustými lesmi, horami a Indickým oceánem. Oblasť je známá ústricovými farmami, túto lahôdku budete tiež môcť ochutnať. Tento deň vám doporučujeme aj k návšteve Knysna Elephant Park tzv. slonieho sirotinca. Tu sa môžete blížšie zoznámiť s týmito nádhernými tvormi, dotýkať sa ich, kŕmiť ich. Prehliadka trvá asi 45 min. Zaujímavá je i prehliadka opičieho parku - Monkeyland. V rezervácii tu žije niekoľko druhov primátov, prehliadka trvá asi hodinu. Obe prehliadky Sú fakultatívne. Nocľah je v mestečku Knysna.
8. deň: po raňajkách sa prepravíte na letisko v George a vnútroštátnou linkou preletíte do Johannesburgu. Z letiska sa vydáte do provincie Mpumalanga, cez Belfast a Nelspruit do mestečka White River neďaleko Krugerova parku, po ubytovaní v hoteli sa vydáte na safari v otvorených terénnych vozidlách (asi 3 hodiny). Po safari v KNP návrat do hotela vo White River.
9. deň: fascinujúce celodenné safari v otvorených terénnych vozidlách v Krugerovom národnom parku. Návrat do hotela na nocľah.
10. deň: po raňajkách sa vydáte späť do Johannesburgu na odlet do Európy.
11. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

8
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

na cestu do JAR je nutné mať v cestovnom pase dve voľné stránky. Vzhľadom k premenlivému počasiu môže byť program v Kapskom Meste pozmenený. Cena nezahŕňa prepitné.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR