Hotel
Informácie

Dobrodružná cesta do zeme divov a pokladov prírody

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny

Program zájazdu

1. deň : odlet z Prahy do Juhoafrickej republiky s prestupom.

2. deň : prílet do Kapského Mesta, privítanie sprievodcom a transfer do hotela. Po ubytovaní v hoteli vás čaká výlet do prírodovedného parku „Spier“, kde sa s veľmi zaujímavým, interaktívnym spôsobom zoznámite so životom orlov, jastrabov, sokolov, sov, hajan, kaňat, hadov a jašteriek. Sami se môžete zúčastniť sokolnickej prehliadky, deti si tiež užijú iných zvieratiek žijúcich v parku – prasiatok, králikov, korytnačiek a hydiny, k dispozícii je im aj unikátne ihrisko. Pri priaznivom počasí je plánováný obed vo forme pikniku, pri nepriaznivom počasí v reštaurácii prislúchajúcej parku, s produktami výhradne z vlastnej farmy. Popoludní návrat do hotela Spier (4* hotel má bazén, bar a 3 reštaurácie, WiFi).

3. deň : celodenné putovanie krajom viníc „Cape Winelands“ zahŕňajúci niekoľko oblastí špecializujúcich sa na pestovanie vinnej révy a rôzne spôsoby jej spracovania. Patrí sem Stellenbosh, Franschoek a Paarl. Neďaleko Paarl navštívite Motýliu tropickú záhradu (Butterfly World Tropical Garden), bujnú tropickú záhradu o rozlohe 1 km2, ktorá je rajom exotických motýľov. Potom navštívite vinárstvo Lourensford Estate založené v r. 1700, jedno z najlepších vinárstiev na svete. Vinná réva sa tu pestuje na viac ako 130 hektároch a réva sa spracúvava unikátnou ultra modernou technológiou. Okrem vinnej révy sa tu pestujú aj iné druhy ovocia, chovajú sa tu taktiež pstruhy. V cene prehliadky je ochutnávka vín a ochutnávka produktov farmy pre deti. Neskoro popoludní návrat do hotela Spier.

4. deň : celý deň strávený v Kapskom Meste, najskôr prechádzka historickými záhradami „Company´s Garden", založenými v 17. stor. Holandskou Východoindickou spoločnosťou. Okolo záhrad sa nachádzajú historické budovy vrátane Parlamentu, vily pre hostí prezidenta, tzv. „Tuinhuis“. Potom výjazd lanovkou na Stolovú horu, odkiaľ sú nádherné výhľady na Kapské Mesto a okolie. Ubytovanie a nocľah v hoteli Lagoon (4* hotel priamo na pláži, s výhľadom na mesto i na Stolovú horu, má niekoľko reštaurácií, WiFi, fitness a wellness).

5. deň : majestátne hory, šíry oceán, drsné útesy a pôvodná vegetácia sú programom dnešného dňa. Cestou “Chapman´s Peak Drive” prechádzajúcou dedinkami Noordhoek, Oceanview a Kommetjie prídete k farme Imhoff, kde na deti aj rodičov čaká dobrodružstvo v obrovskom bludišti, ktoré prejdete len po vyriešení množstva hádaniek, pri ktorých lúštení sa dozviete množstvo informácií o ochrane divokej prírody a zvierat žijúcích vo voľnej prírode. Cez Scarborough potom prídete k prírodnej rezervácii Mys Dobrej nádeje, ktorú navštívite a prejdete sa až ku starému majáku na konci mysu. Ďalšou návštevou je pláž Boulder´s Beach s kolóniou afrických tučniakov. Na konci dňa návrat späť do hotela Lagoon.

6. deň : skvelá jazda na Monster skútroch vás čaká toto dopoludnie, od stanovišťa Kloof Nek pod Stolovou horou sa vydáte na 5 km dlhú jazdu prírodou, po úpätí Signálnej hory a končiacu v Bo Kaap. Potom sa vydáte na nábrežie Viktorie & Alfréda (V&A Waterfront), kde si môžete dať obed v podvodnom svete “Two Oceans Acquarium”. Naučíte sa mnoho o živote v oceánoch a budete prítomní zúrivej aktivite morských tvorov pri kŕmení. Nasleduje návrat späť do hotela Lagoon.

7. deň : ráno sa vypravíte na základňu White Shark Lodge v Kleinbaai, kde deň začnete chutnými raňajkami, počas ktorých vám vysvetlia bezpečnostné predpisy, podajú informácie o poistení, o potápačskom vybavení a prístrojoch, pretože vás čaká ponor medzi žralokmi. Potom sa nalodíte na katamarán, špeciálne vybavený pre potápanie medzi biele žraloky, sprevádzať vás bude neohrozený kapitán, zdravotník, potápačský špecialista a ostatná pomocná posádka, všetko je zaistené tak, aby vaša výprava bola pre vás neopakovateľným zážitkom. Pred ponorom budete podrobne oboznámení s anatómiou a so správaním žralokov a s celým priebehom tejto dobrodružnej akcie trvajúcej niekoľko hodín. Samotný ponor v klietke trvá asi 20 minút (deti 8-11 rokov môžu žraloky pozorovať len z paluby katamaránu). Počas plavby je podávané občerstvenie s nápojmi. Plný zážitkov sa vydáte na spiatočnú cestu do hotela Lagoon.

8. deň : rozloúčite sa s Kapským Mestom a vnútroštátnou linkou sa prepravíte na opačný koniec krajiny, do Nelspruit, hlavného mesta provincie Mpumalanga. Z letiska pôjedete na ubytovanie v blízkosti Krugerovho národného parku a mestečka Hazyview, do hotela Gecko Lodge v údolí rieky Sabie (3* malý hotel lodge má reštauráciu, bazén a WiFi).

9. deň : krátky prejazd do KNP (lodge je len 12 km od vstupu do parku Phabeni Gate). Tento deň vás čaká celodenné safari v otvorených džípoch, od skorého rána až do popoludnia. Počas safari sa podávajú raňajky a obed. Prajeme vám nádherné prežívanie africkej divočiny, s trochou šťastia sa zoznámíte so všetkými  “Big 5” (lev, africký slon, nosorožec, byvol a leopard). Ku večeru návrat späť do vášho hotela Gecko Lodge.

10. deň : dobrodružstvo nekončí, po celý deň budete obdivovať nádhernú prírodu a scenérie oblasti nazývanej “Panorma Route”. Navštívite zlatokopecké mestečko Pilgrim´s Rest, prírodnú rezerváciu kaňonu rieky Blyde (Blyde River Canyon) vrátane “Three Rondavels”, najpozoruhodnejšej časti rezervácie. Obrovské skaly podobajúce sa hubám vyrastajúcim z hory majú vzhľad tradičných afrických okrúhlych chatrčí, tzv. rondavelov. Navštívíte ešte “Bourke´s Luck Potholes”, vyhladených cylindrických jám a prírodných skalných formácií, vyhĺbených pôsobením rieky Blyde v priebehu miliónov rokov. Poslednou zastávkou je “God´s Window”, úžasné pozorovacie miesto, na ktorom sa s vami divoká a nádherná africká krajina rozlúčí úchvatnými výhľadmi do nekonečnej diaľky, cez husté lesy, bujné a úrodné nížiny a kaňon rieky Blyde. Návrat do Gecko Lodge na váš posledný nocľah.

11. deň : po raňajkách transfer na letisko v Nelspuit, odlet do Johannesburgu a tranzit k nadväznému letu späť do Českej republiky (s prestupom).

12. deň : prílet do ČR.

Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

pre cestu do JAR  je nutné mať v cestovnom pase dve voľné stránky. Vzhľadom k premenlivému počasiu môže byť program v Kapskom Meste pozmenený. Rodičia cestujúci s dieťaťom či s deťmi musia mať so sebou rodné listy dieťaťa/detí a to i v prípade, že cestuje s obidvoma rodičmi. Ak cestuje dieťa s dospelým opatrovníkom, musí mať na predloženie overené potvrdenie od rodičov k vycestovaniu dieťaťa. V prípade, že s rodičmi cestujú 2 deti, budú ubytované v samostatnej izby a platí pre ne cena za dospelú cenu.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR