Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Japonsko - to najlepšie z ostrova Honšú

04.11. - 11.11.
Vybrať iný termín
Cena
2 943 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
4.11. - 11.11.2018
7 nocí
2 943,08 €
4.11. - 11.11.2018
7 nocí
2 943,08 €
Tokio • NP Nikko • Mt. Fudži • Kyoto • Nara • Osaka

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy (možnosť odletu i z Viedne) s prestupom do Tokia.
2. deň: prílet na medzinárodné letisko Narita pri Tokiu, transfer do hotela v Tokiu, v oblasti Šindžuku. Ubytovanie na 4 noci.
3. deň: celodenný výlet do jednej z najkrajších oblastí Japonska, do mesta Nikkó, ležiaceho severne od Tokia. Navštívite nádhernú svätyňu Tóšógú, posvätné miesto budhizmu aj šintoizmu, postavenú na počesť šóguna Tokugawu, rozsiahly chrámový komplex ležiaci uprostred nádherných hôr. Zastávka a krátka prechádzka k vodopádom Kirifuri. Návrat na nocľah.
4. deň: celodenná prehliadka hlavného mesta Japonska - Tokia - začneme na Cisárskom námestí, pri sídle cisára a jeho rodiny dobre skrytého za múrmi a hustými korunami stromov, ďalej návšteva najuctievanejšieho budhistického chrámu mesta Sensódži, známeho tiež ako Asakusa Kannon, potom najvýznamnejšej šintoistickej svätyne Meidži-džingú ležiacej v jednej z najväčších záhrad mesta, prehliadka štvrtí Harajuku a Omotesando. Nocľah.
5. deň: celodenný výlet do oblasti Mt. Fudži - Hakone, do oblasti s kúzelnými prírodnými scenériami, s najvyšším vrcholom celej krajiny, posvätnou sopkou, horou Fudži. Ak počasie dovolí, dôjdeme čo najvyššie, na 5. stanicu vo výške cca 2 000 m n. m. Plavba po jazere Ashi. Návrat na nocľah.
6. deň: v dopoludní individuálne voľno, možnosť návštevy rušného rybieho trhu Cukidži, zo 45. poschodia Tokijskej radnice sa naskytne možnosť pozrieť si metropolu z vtáčej perspektívy, navštíviť okolité parky či vyraziť na nákupy. Popoludní transfer na stanicu, prejazd šinkansenom do Kyota. Ubytovanie na 3 noci.
7. deň: celodenná prehliadka Kyota, mesta, ktoré bolo viac ako tisíc rokov hlavným mestom Japonska. Návšteva paláca Nidžó, Zlatého pavilónu a chrámu Kinkakudži, chrámu Rjóandži. Nocľah.
8. deň: dopoludnia výlet do mesta Nara, ktoré bolo hlavným mestom cisárstva ešte pred Kyoto. Najväčšou zaujímavosťou je monumentálna socha Budhu v chráme Tódaidži, ďalej návšteva najposvätnejšej narskej svätyne Kasuga. Popoludní krátka zastávka v treťom najväčšom japonskom meste Osaka, návšteva jeho nádherného hradu. Návrat na nocľah.
9. deň: v dopoludní individuálne voľno, navečer transfer na letisko Kansai, postavenom na umelom ostrove, odlet s prestupom do Prahy (či do Viedne).
10. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR