Hotel
Informácie
Termíny a ceny

To najlepšie z Jordánska a Izraela

15.11. - 23.11.
Vybrať iný termín
Cena
1 434 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
15.11. - 23.11.2018
8 nocí
1 434,28 €
15.11. - 23.11.2018
8 nocí
1 434,28 €
Ammán • Nebo • Madaba • Karak • Aqaba • Wadi Rum • Petra • Ammán • Ajlun • Jerash • Qumran • Mŕtve more • Jericho •Tell al Sultan • Betlém • Jeruzalém • Jaffa • Tel-Aviv

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Ammánu. Po prílete v nočných alebo skorých ranných hodinách nasledujúci deň transfer do hotela a ubytovanie.
2. deň: raňajky. Cestou po zhruba 5000 rokov starej kráľovskej trase do Madaby, ktorá s je známa predovšetkým svojimi mozaikami (najznámejšia je svetovo preslávená Mozaiková mapa znázorňujúca Svätú zem a okolie), zbadáte horu Nebo, na ktorej vystúpil Mojžiš, aby si prezrel Zasľúbenú zem. Ďalej sa vydáte na východ od Madaby do Umm Ar-Rasas zmieňovaného už v Starom zákone aj Novom zákone. Trosky opevneného mesta ukrývajú niekoľko budov, štyri kostoly a krásne mozaiky. Ďalšou zastávkou bude Karak (mesto ležiace na trojuholníkovitej plošine v nadmorskej výške cca 1000 m n.m.), ktorému dominuje starý križiacky hrad. Prejazd a ubytovanie do Aqaby. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky. Návšteva Wadi Rum - Údolie mesiaca - zapísaného v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Údolie je jednou z najzaujímavejších púštnych scenérií na svete. Ide o bizarnú krajinu pretkanú nespočetnými kaňonmi a skalnými oblúkmi. Na strmých skalných stenách možno objaviť staroveké kresby a nápisy. Po cca 2 hodinovej jazde terénnymi vozidlami v údolí nasleduje prejazd do Petry a ubytovanie. Večera a nocľah.
4. deň: raňajky. Prehliadka Petry - zapísaná v zozname Svetového dedičstva UNESCO - krásne sa trblietajúce v rannom Slnku. Po vstupe do Petry priechod cca 1 km dlhou kľukatou s úzkou tiesňavou Sík, ktorej steny sú vysoké cez 100 m. Od 3. storočia pred. n. l. boła Petra slávnym hlavným mestom Nabatejského kráľovstva. Západnými cestovateľmi bola objavená roku 1812. Hlavnými pamiatkami sú tzv. pokladnice Al Chazneh, divadlo, kráľovskej hrobky zdatnejší turisti môžu navštíviť tzv. kláštor Ad-Dér. Prejazd do Ammánu a ubytovanie. Večera na nocľah.
5. deň: raňajky. Návšteva Citadely Archeologického múzea v Ammánu. Prejazd do Ajlunu s hradom vystavaným Amir Iz al Din Usamom, Saladinovým vojvodcom v roku 1184. Návšteva mesta Jerash, ktoré je dokonalou ukážkou rímskeho provinčného mesta na Blízkom Východe a je nazývané Pompeje východu. Väčšina mesta je stále ukrytá pod zrúcaninami a nánosmi po zemetrasení v roku 747. Preto tu vynikajú niektoré stavby, z ktorých najvýznamnejší je veľký hipodrom, kde sa dnes konajú historické preteky konských záprahov a zápasy. Ďalej Chrám bohyne Artemis, dve divadlá a ďalšie. Návrat do Ammánu. Večera a nocľah.
6. deň: raňajky. Prejazd na hranice s Izraelom. Návšteva kláštora Kasr el Yehuda - miesta krstu Ježiša Krista Qumráne, kde boli v roku 1947 nájdené zvitky s časti textov proroka Izaiáša. Cesta do Jericha povedie pozdĺž mŕtveho mora (s možnosťou kúpania). Západné od Starého Jericha je Hora Pokušenie, kde sa Ježiš postil 40 dní a noci potom ho pokúšal diabol. Návšteva archeologického areálu na vŕšku Tell al Sultan (najstaršie mesto sveta). Prejazd do Betlehema a ubytovanie. Večera a nocľah.
7. deň: raňajky. Prehliadka Betlehema - návšteva chrámu Narodenia Pána, Mliečna jaskyňa Pole pastierov neďaleko Betlehema. Prejazd do západného Jeruzalema, zastávka pri Knesetu (parlamentu) prehliadka Yad Vashem - múzeá holokaustu vrátane najväčšieho najobsiahlejšieho archívu dokumentu o holokauste na svete. Popoludní cesta do štvrti Ein Kerem, miesta narodenia sv. Jána Krstiteľa a prehliadka tunajšieho chrámu. Návrat do ubytovania. Večera a nocľah.
8. den: raňajky. Pri prehliadke Jeruzalema nebude chýbať Olivová hora s krásnym výhľadom na staré mesto a Chrámovú horu, Getsemanská záhrada, chrám sv. Anny, Bethesda, múr nárekov, moslimská štvrť pohľad na Chrámovú horu, prechádzka cez Via Dolorosa k chrámu Božieho hrobu, cesta cez arménsku židovskú štvrť k vrchu Sion, kde Ježiš údajne zasadol k večeri s učeníkmi. Prehliadka izby posledná večera, tzv. Davidovho hrobu z chrámu Zosnutia Panny Márie. Návrat a ubytovanie. Večera a nocľah.
9. den: raňajky. Cestou na letisko v Tel-Avive prehliadka starobylej Jaffy. Odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

cena nezahŕňa prepitné (cca 75 USD)
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR