Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Gejzíry, ľadovce, vodopády a fjordy Islandu - letecké víkendy

23.04. - 26.04. Vybrať iný termín
1 039 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Keflavík • Seljalandsfoss • Skógafoss • Dyrhólaey • Vík • Kirkjubaejarklaustur • NP Skaftafell • Svartifoss • Jökulsárlón • Korid • Strokkur • Gullfoss • NP Tingvellir • Reykjavík • Modrá Laguna • Keflavík

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
24.9. - 28.9.2020
4 noci
1 279,00 €
24.9. - 28.9.2020
4 noci
1 279,00 €
24.9. - 28.9.2020
4 noci
1 279,00 €

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Keflavíku. Cesta pozdĺž južného pobrežia Islandu povedie k okúzľujúcim vodopádom Seljalandsfoss a Skógafoss, tajuplnej čiernej pláži a najjužnejším útesom Islandu Dyrhólaey s úchvatnými pohľadmi na Atlantik a ďalej do mestečka Vík na ubytovanie (2 noci). Nocľah.
2. deň: raňajky. Cesta okolo gigantického lávového poľa, vzniknutého z jednej z najväčších sopečných erupcií v dejinách ľudstva (sopka Laki), povedie k zvláštnym kamenným formáciám pri mestečku Kirkjubaejarklaustur a do NP Skaftafell. Nenáročná, avšak atraktívna pešia túra k vodopádu Svartifoss blízko najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull. Návšteva preslávenej ľadovcovej lagúny Jökulsárlón s možnosťou prejazdu špeciálnym obojživelným vozidlom (v prípade vhodných klimatických podmienok). Návrat na ubytovanie. Nocľah.
3. deň: raňajky. Po prejazde pozdĺž južného pobrežia a zastávke pri kráteri Korid bude nasledovať cesta po "Zlatom islandskom trojuholníku" do geotermálnej oblasti gejzírov s úchvatným pohľadom na famózny gejzír Strokkur a k vodopádom Gullfoss, považovaným za najkrajšie na ostrove. Ďalej prechádzka romantickou krajinou v NP Tingvellir, kde bol v r. 930 založený prvý demokratický parlament sveta. Ubytovanie v Reykjavíku (2 noci). Nocľah.
4. deň: PROGRAM A: raňajky. Voľno v Reykjavíku s možnosťou návštevy termálnych kúpeľov, botanickej záhrady, múzeí a ďalších zaujímavých miest hlavného mesta Islandu. Fakultatívne celodenný výlet do oblasti Borgarfjördur, kraja považovaného za domov islandských ság (cena cca 70 EUR na osobu), v jeho programe bude dominantná návšteva najväčších horúcich prameňov na Islande Deildartunguhver (180 litrov vriacej vody za sekundu), kaskád vodopádov Hraunfossar tryskajúcich spod lávového poľa a divokého vodopádu Barnafoss a výstup na kráter Grábrók. Nocľah.
5. deň: PROGRAM A: raňajky. Dopoludnia voľný program s možnosťou návštevy termálnych kúpeľov. V prípade vhodných klimatických podmienok sa záujemcovia budú môcť vydať na lodný výlet za veľrybami (cena cca 60 EUR za 3 hodiny plavby). Popoludní, cestou na letisko, zastávka v preslávených termálnych kúpeľoch Modrá lagúna. Kúpanie a relaxácia tu patrí k nezabudnuteľným zážitkom, bez ktorých by návšteva Islandu nebola úplná. Večer odlet z Keflavíku do Prahy.

Prílet po polnoci (6. deň) do Prahy.      

4. deň: PROGRAM B: raňajky. Dopoludnia voľný program s možnosťou návštevy termálnych kúpeľov. V prípade vhodných klimatických podmienok sa záujemcovia budú môcť vydať na lodný výlet za veľrybami (cena cca 60 EUR za 3 hodiny plavby). Popoludní, cestou na letisko, zastávka v preslávených termálnych kúpeľoch Modrá lagúna. Kúpanie a relaxácia tu patrí k nezabudnuteľným zážitkom, bez ktorých by návšteva Islandu nebola úplná. Večer odlet z Keflavíku do Prahy.

Prílet po polnoci (5. deň) do Prahy.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac
Hodnotenia klientov: 4.5 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}