Hotel
Informácie

Potulky po severe - Nórsko a Island

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Bergen • Flåm • Oslo • Reykjanes • Gullfoss • Seljalandsfoss • Skógafoss

Program zájazdu

1.deň: odlet z Prahy do Bergenu. Transfer z letiska do hotela. Možnosť výjazdu lanovkou Fløibanenz centra mesta na horu Fløyen s panoramatickou vyhliadkou na celý Bergen a jeho okolie s fjordmi. Nocľah.
2. deň: raňajky. Prehliadka starobylého Bergenus unikátnymi hanzovými domami (UNESCO), starobylou prístavnou pevnosťou, stredovekými kostolmi a povestným rybím trhom. Popoludní odchod loďou z prístavu a plavba pozdĺž romantického pobrežia Atlantiku s úchvatnými prírodnými scenériami k ústí Sognefjordu do oblasti Leikangeru. Nocľah.
3. deň: raňajky. Ráno odchod vlakom svetoznámou horskou železnicou Flåm–Myrdal, ktorá má na dvadsiatich kilometroch najstrmšie stúpanie na svete. Ďalej pokračovanie po železnici Bergen-Oslo z horského Myrdalu (866 m n. m.) divokou krajinou Hardangeru ces Geilo a Hönefoss do Osla. Nocľah.
4. deň: raňajky. Celodenná prehliadka Osla, hlavného mesta Nórska, ktoré Vás naladí svojím pokojným dianím. Prejdete sa centrom mesta až k záhradám kráľovského sídla. Ďalej uvidíte unikátne budovu opery so šikmou strechou a radnicou, kde sa každý rok odovzdávajú Nobelove ceny mieru. Odtiaľ je to len kúsok k pevnosti Akershus. Popoludní navštívite polostrov múzeí Bygdøy. Zaujíma vás, ako v skutočnosti vypadali vikingské plavidla? Zistíte to pri prehliadke múzea, ktoré sa týmto plavidlám venuje. Ďalej uvidíte expozície dokumentujúce úspechy nórskych polárnikov a pozoruhodné múzeum Kon-Tiki, ktoré predstavuje expedície Thora Heyerdahla. Vo Vigeland parku sa prejdete medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustáv Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Nocľah.
5. deň: raňajky. Ráno transfer na letisko a odlet na Island. Po prílete výlet po zaujímavých miestach polostrova Reykjanes, kde budete mať možnosť prejsť sa ces most spojujúci euroázijskú a severoamerickú tektonickú dosku. Zastávka v starej dedinke Hafnir, sírne pole Gunnughver. Za pekného počasia je možné od majáku Rejkjanestá uvidieť „Ohňový ostrov" Eldey, ktorý sa dvíha z oceánu a o jeho tmavé útesy sa treštia penivé vlny. Zastávka v rybárskom mestečku Grindavík s múzeom tresky, prechádzka medzi horkými prameňmi v Seltúne, jazero Kleifarvatn, prejazd centrom mesta Hafnarfjördur - mesta spojeného s vierou v neviditeľné. Odchod na ubytovanie a nocľah.
6. deň: raňajky. Výlet po trase „Zlatého islandského trojuholníka" povedie do NP Tingvellir, kde bol v r. 930 založený prvý parlament sveta, do geotermálnej oblasti gejzírov s úchvatným dívaním sa na famózny gejzír Strokkur a k vodopádom Gullfoss, považovaným za najkrajšie na ostrove. Cestou späť do Reykjavíku zastávka v krátery Korid. Návrat na ubytovanie a nocľah.
7. deň: raňajky. Celodenný výlet, pri ktorom sa zastavíte pri nádhernom vodopáde Seljalandsfoss a tiež u majestátneho a fotografovaného vodopádu Skógafoss, ktorý meria 60 m. Návšteva dedinského múzea Skogar, kde sú vystavené autentické predmety spojené so životom na Islande (rybolov, chov ovcí, koní a krav, skanzen a moderné múzeum dopravy). Prechádzka k ľadovcovému splazu Sólheimajökull a prechádzka po čiernej pláži Dyrhólaey, ktorá je miestom hniezdenia morských vtákov. Návrat na ubytovanie a nocľah.
8. deň: raňajky. Podľa letového poriadku buď transfer na letisko alebo prehliadka najzaujímavejších miest v -Reykjavíku. Odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

 

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

príplatok 1lôžková izba 459 EUR

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR